Ferrari 250TR 1/24 Hasegawa Klasa Open

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Ferrari 250TR 1/24 Hasegawa Klasa Open

Postprzez cayman » piątek, 30 marca 2012, 23:54

Obrazek


Termin zakończenia konkursu za pasem to i przyszedł czas na Ferrari 250 Testa Rossa.
Model w pudełku miał tylko 135 detali i był do zrobienia bez większych trudności w parę dni roboczych-modelarskich ale ja postanowiłem ten model rozbudować w miarę swoich możliwości żeby po skończeniu nie wyglądał jak zwykły plastikowy samochodzik i myślę że udało mi się.
Co zrobiłem co zepsułem już nie będę opisywał ponieważ wszystko jest w wątku warsztatowym viewtopic.php?f=268&t=18750
Jedynie to czego zabrakło w wątku warsztatowym to szyba przednia na którą czekałem z firmy Acustion i jak przyszła to powiem krótko że się lekko rozczarowałem i postanowiłem zrobić-wyprodukować szybę sam w swoim warsztacie czyli:
zakupiłem folię do bindowania ,pożyczyłem od kolegi z naszego forum pudełko-zasysarkę pod odkurzacz domowy ,przykleiłem jako formę oryginalną szybę Hasegawy wcześniej odpowiednio przygotowaną ,odpaliłem gaz i odkurzacz i w ciągu godziny roboczej wyprodukowałem takich szyb parę sztuk,wybrałem najlepszą ,wyciąłem do odpowiedniego kształtu likwidując naddatki ,dokleiłem ramkę ze szprosami i na klej Cristal Clear dokleiłem do karoserii.

I to tyle a teraz zapraszam do galerii foto a będzie ich trochę to pozwoliłem sobie je podzielić.

Z Czterech Stron Świata

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Detale i detaliki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Silnik z osprzętem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Future

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 01:30

Reklama

Re: Ferrari 250TR 1/24 Hasegawa Klasa Open

Postprzez wuen » sobota, 31 marca 2012, 08:12

W zasadzie unikam komentowania prac innych kolegów - współuczestników konkursu ale to już koniec więc:
1. wspaniale wypolerowany lakier - "lustro"
2. duży plus za waloryzację - koła i inne dodatki zwiększają atrakcyjność
3. drugi duży plus za własną inwencję przy elementach waloryzujących - mam na myśli przewody ze sprężynkami i inne elementy w komorze silnika, zbiorniku paliwa czy bagażniku.

Pozwolę sobie także na uwagę "na minus"
- brak konsekwencji w "oznakach używania" - na silniku nie ma - na krawędziach komory silnika są, to samo dotyczy kół, bagażnika.
- druga część galerii raczej zbędna - nic nie wnosi a robi bałagan - ale to jest zdanie fotografa-dokumentalisty a nie artysty.

Model pięknie prezentujący się gdyż:
1. Ferrari
2. Rosso

Z tego co obserwuję forum to jest to jeden z pierwszych modeli w wykonaniu kol. cayman'a - strach pomyśleć co będzie w następnym konkursie - trzeba będzie "bardzo się sprężać" aby co najmniej dorównać...
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 07:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Ferrari 250TR 1/24 Hasegawa Klasa Open

Postprzez powerpablo » sobota, 31 marca 2012, 08:43

W końcu....trzymałeś w niepewności czy będzie galeria lub nie.
Gratuluję ukończenia pięknego modelu.
Ja to w sumie minusów nie widzę i się zastanawiam co ja tu robię bo poziom jest bardzo wysoki, a poprzeczkę tym modelem to bardzo ale to bardzo wysoko założyłeś.
Plusy wymienił kolega "wuen" i dodam od siebie, że i zdjęcia bardzo ładne i poprawnie skadrowane.

wuen napisał(a):Z tego co obserwuję forum to jest to jeden z pierwszych modeli w wykonaniu kol. cayman'a - strach pomyśleć co będzie w następnym konkursie - trzeba będzie "bardzo się sprężać" aby co najmniej dorównać...


Właśnie się zastanawiam czy startować :P jak będzie taki poziom jak w tym roku ;o)

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 20:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Ferrari 250TR 1/24 Hasegawa Klasa Open

Postprzez zmorka » sobota, 31 marca 2012, 09:06

Jak dla mnie super, chciałbym takiego wykonania na swoich modelach, lakier to mistrzostwo świata jak i cała reszta, krótko mówiąc jest piękny.
zmorka
 
Posty: 467
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 21:33

Re: Ferrari 250TR 1/24 Hasegawa Klasa Open

Postprzez Copycat » sobota, 31 marca 2012, 09:34

Lubię takie stare samochody, aż mnie zachęciłeś. Piękny oryginał i piękny model.
Copycat
 
Posty: 251
Dołączył(a): czwartek, 6 października 2011, 09:52

Re: Ferrari 250TR 1/24 Hasegawa Klasa Open

Postprzez Kazik » sobota, 31 marca 2012, 09:45

Jak już parokrotnie pisałem na tym forum ja we "włoszczyźnie" samochodowej nie gustuję szczególnie tej supersportowej. Jednak stare egzemplarze jakiej by nie były marki mają coś w sobie. Szczególnie gdy jest to rzemiosło tzw. pierwszej wody.
Ciekawy model i niezłe wykonanie o szczegółach jak zwykle będzie później.

wuen napisał(a):- druga część galerii raczej zbędna - nic nie wnosi a robi bałagan - ale to jest zdanie fotografa-dokumentalisty a nie artysty.

Domyślam się że chodzi o 3 ostatnie fotki. Wydaje mi się że nie jest to jakiś wielki problem bo są tyko trzy i to na samym końcu jako taka ciekawostka.
Biorę je na siebie :)
To moja wina, wkręciłem caymana w stylizację a la HDR co jak widać przypadło mu do gustu :lol:
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ferrari 250TR 1/24 Hasegawa Klasa Open

Postprzez alphard » sobota, 31 marca 2012, 09:49

brak słów!!! :shock: :shock:
Obrazek
Avatar użytkownika
alphard
 
Posty: 352
Dołączył(a): wtorek, 15 listopada 2011, 13:16
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Ferrari 250TR 1/24 Hasegawa Klasa Open

Postprzez Macio4ever » sobota, 31 marca 2012, 10:05

Cieszę się, że skończony i zaprezentowany. Gratuluję! Jak w przypadku innych galerii, swoje uwagi pozwolę zostawić sobie na czas oceny konkursowej.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ferrari 250TR 1/24 Hasegawa Klasa Open

Postprzez TomZak » sobota, 31 marca 2012, 10:24

Ale piękny lakier :shock: I ten pasek trzymający koło zapasowe :D Świetny model.
À propos prawdziwego samochodu - jak to jest z tymi felgami Trzymają się na samych szprychach, czy jest tam jakaś ukryta konstrukcja?
Avatar użytkownika
TomZak
 
Posty: 442
Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 20:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ferrari 250TR 1/24 Hasegawa Klasa Open

Postprzez cayman » sobota, 31 marca 2012, 12:41

TomZak napisał(a):Ale piękny lakier :shock: I ten pasek trzymający koło zapasowe :D Świetny model.
À propos prawdziwego samochodu - jak to jest z tymi felgami Trzymają się na samych szprychach, czy jest tam jakaś ukryta konstrukcja?


Od piasty do obręczy trzymają same szprychy .
Wejdż na stronę Borrani Wheels i tu link http://www.borrani.eu/ to te felgi są produkowane do tej pory a o kosztach nie wspomnę.
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 01:30

Re: Ferrari 250TR 1/24 Hasegawa Klasa Open

Postprzez Fred-k2 » niedziela, 1 kwietnia 2012, 22:52

Model piękny, silnik na zdjęciach wygląda jak prawdziwy, model też na niektórych zdjęciach można pomylić z prawdziwym autem. Genialna praca.
pozdrawiam Fryderyk, modelarz ambitny lecz leniwy
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Fred-k2
 
Posty: 1488
Dołączył(a): środa, 20 maja 2009, 21:17
Lokalizacja: Poznań

Re: Ferrari 250TR 1/24 Hasegawa Klasa Open

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 01:24

Piękny samochód i przepiękny model!
Jedyne "ale" mogę mieć do rur wydechowych.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ferrari 250TR 1/24 Hasegawa Klasa Open

Postprzez cayman » piątek, 17 marca 2017, 21:01

cayman napisał(a):Obrazek


Termin zakończenia konkursu za pasem to i przyszedł czas na Ferrari 250 Testa Rossa.
Model w pudełku miał tylko 135 detali i był do zrobienia bez większych trudności w parę dni roboczych-modelarskich ale ja postanowiłem ten model rozbudować w miarę swoich możliwości żeby po skończeniu nie wyglądał jak zwykły plastikowy samochodzik i myślę że udało mi się.
Co zrobiłem co zepsułem już nie będę opisywał ponieważ wszystko jest w wątku warsztatowym viewtopic.php?f=268&t=18750
Jedynie to czego zabrakło w wątku warsztatowym to szyba przednia na którą czekałem z firmy Acustion i jak przyszła to powiem krótko że się lekko rozczarowałem i postanowiłem zrobić-wyprodukować szybę sam w swoim warsztacie czyli:
zakupiłem folię do bindowania ,pożyczyłem od kolegi z naszego forum pudełko-zasysarkę pod odkurzacz domowy ,przykleiłem jako formę oryginalną szybę Hasegawy wcześniej odpowiednio przygotowaną ,odpaliłem gaz i odkurzacz i w ciągu godziny roboczej wyprodukowałem takich szyb parę sztuk,wybrałem najlepszą ,wyciąłem do odpowiedniego kształtu likwidując naddatki ,dokleiłem ramkę ze szprosami i na klej Cristal Clear dokleiłem do karoserii.

I to tyle a teraz zapraszam do galerii foto a będzie ich trochę to pozwoliłem sobie je podzielić.

Z Czterech Stron Świata

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Detale i detaliki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Silnik z osprzętem

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Cześć Wszystkim,
postanowiłem wstawić na nowo zdjęcia ,ponieważ stare w moim wątku były od dawna niewidoczne (wina imageshack) a
kolega Coppercat zaczął budowę tego modelu to fotki mojego modelu może dodatkowo pomogą przy budowie.
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 01:30

Re: Ferrari 250TR 1/24 Hasegawa Klasa Open

Postprzez Coppercat » sobota, 18 marca 2017, 00:11

Dzięki wielkie Piotrze 8-)

Przechowuję w moim archiwum cały wątek :twisted:
Będę się wzorował na Twoim warsztacie. Narazie próbuję popełnić silnik, potem przyjdzie kolej na model (modele :?: )
Mam zamiar otworzyć tylną pokrywę i dekielek wlewu paliwa tak, jak Ty zrobiłeś.
Może uda mi się dołożyć też coś od siebie.

Byłem pierwszy raz w 2016 roku na konkursie w Poznaniu. Miałem cichą nadzieję, że zobaczę Twoje modele .....
Rozmawiałem z Organizatorami o Tobie. Bywam regularnie w Poznaniu. Nocuję w Swarzędzu.
Może dasz się namówić na kawę, piwo, pogaduchy ....
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): piątek, 5 kwietnia 2013, 23:21
Lokalizacja: Częstochowa


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości