Ford Focus SVT

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Ford Focus SVT

Postprzez Radek Baprawski » czwartek, 23 października 2008, 16:41

Witam panowie

Mój pierwszy w życiu cywil i pierwszy po chyba 5 latach jakikolwiek skończony model. Zabierając się za cywile nie wiedziałem czego się konkretnie spodziewać w trakcie prac. Uświadomiony warsztatami na forum zakupiłem do tej pory nową mi chemię i wystrugałem taki o samochodzik. Z efektu zadowolony nie jestem, bo wiele baboli w nim znalazłem, ale za pierwszym razem sobie darowałem. Model Revella w pudełku wyglądał pysznie, ale jak się zabrałem za niego to urok prysł - pod koniec miałem już go dość. Stąd może końcowe detale robiłem już w pośpiechu. Najwięcej problemów miałem z elementami przeźroczystymi. Powiedzcie jak je przyklejacie. Używam Kleara, tylko on cuś słabo łapie te szkiełka, a jak go położę tyle co by złapało to się wylewa wszędzie. No i kolejna sprawa to krawędzie szkiełek - jak uzyskać efekt niewidzialności krawędzi ? Zwłaszcza na kloszach lamp nie miałem koncepcji, więc kompromisowo pociągnąłem je czarnym półmatem. Mimo tych kłopotów świetnie się bawiłem przy budowaniu tego modelu - nigdy przedtem nie odczuwałem takiej satysfakcji z budowy :mrgreen: Podpowiedzcie proszę na co uważać przy kolejnym podejściu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano czwartek, 23 października 2008, 18:45 przez Radek Baprawski, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Radek Baprawski
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk/Kwidzyn

Reklama

Re: Ford Focus SVT

Postprzez michal.s » czwartek, 23 października 2008, 17:58

Radek Baprawski napisał(a):Najwięcej problemów miałem z elementami przeźroczystymi. Powiedzćie jak je przyklejacie.

Najlepiej na kleje do drewna typu Wikol. Ja jednak polecam Ci klej o tajemniczej nazwie RED Q7620, jest to prawie Wikol, tylko że na bazie syntetycznej dzięki czemu robi się całkowicie przeźroczysty, miękki po wyschnięciu a przy okazji mocniej trzyma. Doskonale rozcieńcza się wodą tak samo jak zwykły Wikol.
Więcej o kleju można poczytać tutaj :arrow: http://www.dudus.com.pl/go/_info/?id=3025

Radek Baprawski napisał(a):jak uzyskać efekt niewidzialności krawędzi ?

Musisz pomalować brzeg reflektora czarną farbą, wtedy 'biała' krawędź zniknie. Widzę jednak że w modelu zastosowałeś ten patent.

EDIT:

Tutaj Portalus pokazał jak w prosty sposób ładnie pomalować brzegi reflektorów :arrow: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=555
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ford Focus SVT

Postprzez WestBikers » czwartek, 23 października 2008, 18:48

Model bardzo fajny, ładny kolor no i w miarę czystko sklejony - nie będę Ci prawił żadnych profesjonalnych opinii, bo sam buduję swój pierwszy samochód... :) Jedyne, co zauważyłem, to to, że brzegi reflektorów malnąłeś chyba odręcznie, bo strasznie powyjeżdżane to wszystko [ostatnie zdjęcie dobrze to pokazuje], ale ogólne wrażenie jest baardzo pozytywne - gratulacje
Avatar użytkownika
WestBikers
 
Posty: 528
Dołączył(a): niedziela, 9 marca 2008, 22:35
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Ford Focus SVT

Postprzez fliper_nx » czwartek, 23 października 2008, 20:48

Bardzo ciekawy model, ładnie wyszedł poza uwagami kolegów, brakuje nawiercenia wydechu? Tak wygląda jakby w środku nie był nawiercony, lekka skórka pomarańczy, poza tymi uwagami dobrze wykonany model. Ps kierunki to przezroczysty plastyk czy zwykły?

Dbaj o pisownię na forum !
Popraw zaznaczone na czerwono wyrazy.
michal.s


Poprawione :).
Ostatnio edytowano piątek, 24 października 2008, 06:51 przez fliper_nx, łącznie edytowano 1 raz
"I gotta thank the Lord !!" :)
"Gdy Subaru slajdem tnie dzika chuć ogarnia mnie, a gdy Misiek zatnie bok orgazm jest o krok" :D
Avatar użytkownika
fliper_nx
 
Posty: 194
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:52
Lokalizacja: wroclaw.pl

Re: Ford Focus SVT

Postprzez Radek Baprawski » piątek, 24 października 2008, 01:01

Ja jednak polecam Ci klej o tajemniczej nazwie RED Q7620

To następnym razem wypróbuję go.

brzegi reflektorów malnąłeś chyba odręcznie, bo strasznie powyjeżdżane to wszystko

Zgadza się. Klosze lamp zarówno przednich jak i tylnych było najtrudniej spasować, a i same elementy były kiepskie, więc pojechałem od ręki, bo nie miałem tam jako takiej krawędzi odniesienia nawet.

braknie nawiercenia wydechu

Wydech jest ok. Pudełkowo jest to metalowy nawiercony cylinderek w środku pomalowany czarnym matem

lekka skórka pomarańczy

Tego się najbardziej obawiałem i niestety tego nie uniknąłem. Położyłem trzy cienkie warstwy lakieru, polerka, na to dwie warstwy werniksu i na koncu polerka, wosk. Nie szlifowałem, ale jednak to konieczne bo pasta nie działa tak dobrze.

kierunki to przezroczysty plastyk czy zwykły ?

kalkomanie pudełkowe
Obrazek
Avatar użytkownika
Radek Baprawski
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk/Kwidzyn

Re: Ford Focus SVT

Postprzez Kazik » piątek, 24 października 2008, 08:20

Całkiem ładnie!
Wiele błędów, które bardzo łatwo popełnić z braku cierpliwości u Ciebie nie występuje (tym bardziej biorąc pod uwagę mało dokładny zestaw).
Oprócz tego, co koledzy wspomnieli wcześniej (może po za końcówką wydechu bo jak dla mnie jest ok) można było troszkę popracować nad elementami poprawiającymi realizm jak np. siatka w dolnej części przedniego i tylnego zderzaka, pomalowanie lub chociaż lekkie złoszowanie felg (wydaje mi się że to "chrom z pudełka", który jak dla mnie wygląda trochę jak w zabawkach).
I jeszcze takie pytanie, (czysto z ciekawości, bo sam nie wiem) czy ten kolektor wydechowy z przodu ma tak wystawać? Chyba trochę za bardzo, można by go uszkodzić podczas jazdy ;o)

Przydały by się jeszcze jakieś fotki wnętrza i spodu jeśli jest na co popatrzeć ;o)

Co to za kolor na karoserii? Fajny odcień np. na 4 fotce.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ford Focus SVT

Postprzez Radek Baprawski » piątek, 24 października 2008, 20:16

czy ten kolektor wydechowy z przodu ma tak wystawać? Chyba trochę za bardzo, można by go uszkodzić podczas jazdy

Też mi się to nie widzi, ale element ten jest jako całość z rurami i tłumikami podklejany bezpośrednio pod blok silnika. Teoretycznie powinien zgrabnie łączyć się z kolektorem wydechowym w samym silniku. Aby go trochę podnieść musiałbym podnieść cały blok sinika, a tam z kolei wychodzą półośki napędowe do piast kół, ponadto podniesiony blok wystawałby powyżej maski i kółko się zamyka. W teorii ładnie to pasowało i nie przypuszczałem nawet, że wyjdzie taki zonk. W ogóle cały silnik, wydech i przednią zawiechę składałem jednocześnie, bo elementy się "przenikały" nawzajem.
przydały by się jeszcze jakieś fotki wnętrza i spodu jeśli jest na co popatrzeć

Wnętrze zamknięte w budzie - może mi się uda uchwycić coś, ale słabe szkło mam do tego celu, a na spód nie warto patrzeć :mrgreen:
można było troszkę popracować nad elementami poprawiającymi realizm

Ten model w założeniu miał być czysto pudełkowy. W kolejce stoi Mustang i tam już chcę się pobawić (siatki, tarcze, wzbogacenie silnika)
Obrazek
Avatar użytkownika
Radek Baprawski
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk/Kwidzyn


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości