BUGATTI 35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

BUGATTI 35

Postprzez SZYMON » czwartek, 28 maja 2009, 23:50

Mam przyjemność przedstawić moje Bugatti 35 dł 8 cm .Pozdrawiam oglądających.KS,
Obrazek

Oraz moją stronę z miniaturami http://www.edrobiazg.com.pl/
Avatar użytkownika
SZYMON
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek, 28 maja 2009, 21:52

Reklama

modele polskich samolotów

Re: BUGATTI 35

Postprzez siara1939 » piątek, 29 maja 2009, 00:18

Szymon- witaj na forum.
Bardzo misterne modele, a ten powinienes wystawic w przyszlorocznym konkursie z jajkiem:
Obrazek

Filigranowa, misterna robota. :shock:
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: BUGATTI 35

Postprzez wojtek_fajga » piątek, 29 maja 2009, 00:33

Witaj na forum!

Bardzo proszę abyś obrazki umieszczał zgodnie z regulaminem. Powinny być w znacznikach - pokażą sie wtedy bezpośrednio na forum.
Nie pisz też dwóch swoich postów jeden pod drugim w krótkim odstępie czasu. Lepiej użyć do tego przycisku "edit" i wyedytować pierwszy post.


Modele są cudne!
Może podzielił byś się z nami trochę technikami ich wykonywania? Było by miło gdybyś pokazał jakąś relację z budowy.
Twoje modele maja bardzo ładną błyszczącą powierzchnię bez skaz. Czy mógłbyś zdradzić jak to uzyskujesz? Bardzo też jestem ciekaw w jaki sposób łączysz elementy swoich modeli...
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: BUGATTI 35

Postprzez siara1939 » piątek, 29 maja 2009, 01:06

wojtek_fajga napisał(a): Bardzo też jestem ciekaw w jaki sposób łączysz elementy swoich modeli...


Na zdjeciach z warsztatu przewija sie CA.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: BUGATTI 35

Postprzez wojtek_fajga » piątek, 29 maja 2009, 08:20

siara1939 napisał(a):
Na zdjeciach z warsztatu przewija sie CA.


I masa słoiczków, pudełeczek, puszeczek i tubek... :)

A modele są bardzo czysto sklejone/zmontowane i składaja się z wielu elementów. Stąd moja ciekawość.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: BUGATTI 35

Postprzez SZYMON » niedziela, 31 maja 2009, 23:58

Witam
Dzięki dzisiaj na krótko jestem na forum ,dlatego postaram się odpowiedzieć niebawem.Pozdrawiam SZYMON
Avatar użytkownika
SZYMON
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek, 28 maja 2009, 21:52

Re: BUGATTI 35

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 1 czerwca 2009, 00:23

Gratulujemy fotografii tygodnia!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: BUGATTI 35

Postprzez SZYMON » wtorek, 2 czerwca 2009, 21:35

Witam.Krótko o tym jak robię miniatury i z czego.
Modele wykonuję z cienkiej blachy mosiężnej ,jest ona bardzo wrażliwa i nie znosi błędów.Nie trzymam się żadnych skal.Wielkość określa kieliszek w którym chcę umieścić miniaturę. Zamykam je w kieliszkach ze względu na ich delikatność (w rzeczywistości wyglądają lepiej niż na zdjęciu i kuszą aby je dotykać ).Projekty wykonuję sam opierając się na materiałach z różnych źródeł najczęściej szukam w internecie ,niektóre sam wymyślam.Po wycięciu kształtuję blachę ręcznie bez skomplikowanych narzędzi (trzeba to robić bardzo ostrożnie ,każda pomyłka grozi nieodwracalną zmianą co dyskwalifikuje miniaturę ).Bacznie zwracam uwagę na czystość wykonania.Całość lakieruję .Jednym z trudniejszych etapów jest przygotowanie szkła (wyczyszczenie go )i osadzenie miniatury w środku ,można to zrobić tylko raz,źle przyklejona (osadzona)jest niemożliwa do wyjęcia bez zniszczenia.największą satysfakcję osiągam gdy zamykam naczynie przeźroczystą przeponą zabezpieczającą przed kurzem i oglądam całość .

Pozdrawiam Szymon
Avatar użytkownika
SZYMON
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek, 28 maja 2009, 21:52

Re: BUGATTI 35

Postprzez wojtek_fajga » środa, 3 czerwca 2009, 21:11

SZYMON napisał(a):Po wycięciu kształtuję blachę ręcznie bez skomplikowanych narzędzi...


Szymonie, czy to oznacza, że blachę wycinasz ręcznie? Bez korzystania z jakichś specjalnych narzędzi (gilotyn, wykrojników), bez fototrawienia?
Pytam, bo widzę, że wycięte przez Ciebie kształty są bardzo czyste i precyzyjne.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: BUGATTI 35

Postprzez piotr dmitruk » środa, 3 czerwca 2009, 21:15

A łączenie części- czym?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: BUGATTI 35

Postprzez portalus » środa, 3 czerwca 2009, 22:52

Jesteś z Poznania, gdzie to można zobaczyć na żywo?
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: BUGATTI 35

Postprzez SZYMON » piątek, 5 czerwca 2009, 12:31

Witam ,większość miniatur mam w domu,wystawiam je tylko w internecie w Galerii Miniatur .Kilka rozeszło się po świecie.Myślę o zrobieniu wystawy.Elementy składowe modeli łączę na żywice akrylowe,epoksydowe itp .. ,próbuję wszystkich dostępnych w handlu.Jeżeli chodzi o technologię wycinania to na razie o niej nie będę pisał (każdy modelarz ma swoje sposoby i tajemnice )
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
SZYMON
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek, 28 maja 2009, 21:52

Re: BUGATTI 35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 5 czerwca 2009, 12:37

SZYMON napisał(a):każdy modelarz ma swoje [...] tajemnice

teza dość kontrowersyjna..
Kamil Feliks Sztarbała
 


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości