Ford Taunus 17M P3 1964r. 1:24 Air Trax/Tamiya/Scratch

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Ford Taunus 17M P3 1964r. 1:24 Air Trax/Tamiya/Scratch

Postprzez Adas' » piątek, 19 lutego 2016, 16:50

Dzien dobry!

Dokonczylem! Skonczylem. Mam nadzieje ze juz do tematu nie wroce. Choc samo budowanie mnie wcale nie dreczylo, ale to ze auto nie wyglada(lo) jednak nie dawalo mi spac.

Choc niektore detale udalo mi sie przerobic (grzebienie nad kierunkowskazami, kierunkowskazy, lampy, grzebienie w tyle, nadkola, rozstaw kol), to tych rzeczy ktore mnie naprawde drecza (cala kabina jest o 3-4mm za daleko do przodu, przez to tyl jest za dlugi, przod za krotki, przednie kolo wydaje sie zbyt blisko srodka samochodu itede, sam dach jest zbyt plaski jak w Taunusie P5) nie udalo mi sie jednak zrobic.
Po czesci dlatego ze za pozno zgadlem co jest nietak, a po czesci dlatego ze nawet jak bym zgadl, to bym raczej tam nie grzebal i tylko przestal budowac bo nie czuje sie na silach az tak poprawiac fabryke.
Pozatym kiedy sie zorienowalem to bylo juz po ptakach i buda juz byla polakierowana... Dlatego te opony. ja wiem ze zdania sa podzielone co do takiego traktowania modelu, ale, no, nie moge zyc z tym ze MI to auto tylko z grubsza przypomina to czym ma byc.

Zrezygnowalem z kilu detali ktore juz co prawda mam, ale mi przestaly pasowac do konceptu. Bagaznik dachowy poszedl precz, wywalilem opone ciezarowki, podnosnik przyda sie kiedyindziej, a szerokie oponki ktore dreczyly kilka osob zostaly wymienione na "normalne". Ale nie dlatego ze nie pasowaly tu epoka, tylko dlatego ze nie byly puste w srodku... A szkoda, bo rozmiarem o wiele lepiej mi tu pasuja...

Staralem sie ustawic te graty tak jakby byly ustawiane w realu, jednoczesnie starajac sie maskowac te miejsca modelu gdzie wedlug mnie najbardziej kuleje. Dlatego sama kompozycja jest chyba dosc suboptymalna.

Koslawy czy nie, technicznie to raczej moj najlepszy model do tej pory, i obok Transita to jedyny ktorego moge sobie do woli focic w jak najbardziej debilnym makro, a ludzie z ulicy itak daja sie nabrac ze to niby prawdziwy.

Jestem bardzo zadowolony z podstawki, robilem cos takiego wlasciwie pierwszy raz (nie liczac jakichs dioramopodobnych tworow za mlodu), i wyszlo chyba calkiem przyzwoicie.
Ciesze sie rownierz z tego ze udalo mi sie zbudowac model tak ze wyglada jak cos zrobione z wielu elementow, a nie tylko pomalowane na odpowiednie kolory. Mam na mysli np. ramki dookola szyb, klamki, lampy, oraz cale te graty ktore leza na aucie. Choc wszystke sa mniej wiecej takie same, to jednak kazdy jest inny.
Calkiem przyzwoicie wyszly te wszystkie zielone glony, choc sama technika to przypadek (farbka Citadel "kisnie" jak jest rozcienczana spirtytusem), to jednak jak udalo mi sie ja "sterowac" to trudno mi bylo przestac glucic po calym modelu. Tak samo zadowolony jestem z wzerow i syfu na poziomych powierzchniach samochodu, bo nawet w najwiekszym makro wygladaja jak trzeba...

Woda w oponach mogla byc lepsza, ale moze kiedys bede robil cos gdzie oplaci sie kupic jakis still water, poki co nalane "zzielenialego" wiklou pomieszanego z listowiem i pomalowanie klarem musi starczyc.

Dalej nie wiem...

Zycze milego ogladania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I pare zblizen. Kotki sa. Dwa, jeden tu, drugi za kolem i ledwo go widac.

Obrazek

Te dwie literki nie zginely przypadkiem...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na wierzchu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Te ostatnie moze poprawie w ogrodzie sasiada. A moze i nie.

Milego weekendu zycze. Ahoi!
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Reklama

Re: Ford Taunus 17M P3 1964r. 1:24 Air Trax/Tamiya/Scratch

Postprzez Radek Pituch » piątek, 19 lutego 2016, 16:54

Cudowny!
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ford Taunus 17M P3 1964r. 1:24 Air Trax/Tamiya/Scratch

Postprzez Coppercat » piątek, 19 lutego 2016, 18:08

Realizm udało Ci się uzyskać genialnie 8-)
Z modelu, z którego nie byłeś zadowolony wydobyłeś wszystko, co fajne.
Podziwiam i gratuluję.
To, co mnie najbardziej kręci w tej zabawie: mnóstwo szczegółów. Np. nie zauważyłem wcześniej żaróweczki przedniego prawego kierunkowskazu. Super :idea: :shock: :idea:
Twoje warsztaty oglądam z przyjemnością i nie wstydzę się przyznać: zazdrością. Może kiedyś też będę w stanie takie efekty uzyskać :?:
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ford Taunus 17M P3 1964r. 1:24 Air Trax/Tamiya/Scratch

Postprzez Emicel » sobota, 20 lutego 2016, 05:32

Kapitalne wykonanie, bardzo realistycznie to wygląda.
Avatar użytkownika
Emicel
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek, 30 października 2015, 03:58

Re: Ford Taunus 17M P3 1964r. 1:24 Air Trax/Tamiya/Scratch

Postprzez powerpablo » sobota, 20 lutego 2016, 23:59

Kawał przepięknej bardzo dobrej roboty fotki również najwyższy poziom.
Zdjęcia w plenerze I klasa. Jak bym pojechał na wieś i poszedł za stodołę takie widoki. coś pięknego.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Ford Taunus 17M P3 1964r. 1:24 Air Trax/Tamiya/Scratch

Postprzez klajus » niedziela, 21 lutego 2016, 18:30

Co tam robi Kölner Stadtwappen? Tak z ciekawości pytam :)
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Ford Taunus 17M P3 1964r. 1:24 Air Trax/Tamiya/Scratch

Postprzez grzegorz75 » niedziela, 21 lutego 2016, 19:12

Petardeczka
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 19:37

Re: Ford Taunus 17M P3 1964r. 1:24 Air Trax/Tamiya/Scratch

Postprzez Panzer » niedziela, 21 lutego 2016, 19:13

Świetny jest. Kupa fajnych smaczków do podziwiania!
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Ford Taunus 17M P3 1964r. 1:24 Air Trax/Tamiya/Scratch

Postprzez Adas' » niedziela, 21 lutego 2016, 19:18

klajus napisał(a):Co tam robi Kölner Stadtwappen? Tak z ciekawości pytam :)


To wiesz ze to jest herb Kolonii a nie wiesz co tam robi?

Do 1976 roku zaden Ford z Kolonii nie nosil sliwki na nosie, tylko rozne, mniej lub wiecej stylizowane znaczki, np. FK (Ford Köln), F-O-R-D, albo wlasnie Kolonski herb... Pierwszym autem ze śliwka byl Taunus TC2...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Ford Taunus 17M P3 1964r. 1:24 Air Trax/Tamiya/Scratch

Postprzez klajus » niedziela, 21 lutego 2016, 19:35

Adas' napisał(a):
klajus napisał(a):Co tam robi Kölner Stadtwappen? Tak z ciekawości pytam :)


To wiesz ze to jest herb Kolonii a nie wiesz co tam robi?

Do 1976 roku zaden Ford z Kolonii nie nosil sliwki na nosie, tylko rozne, mniej lub wiecej stylizowane znaczki, np. FK (Ford Köln), F-O-R-D, albo wlasnie Kolonski herb... Pierwszym autem ze śliwka byl Taunus TC2...


No napisałem, że z ciekawości pytam. Nie widzę związku między tym, że wiem jaki to herb, a tym zo robi na twojej podstawce.
Teraz wnioskuję, że w Kolonii produkowane były Fordy.
A i co to jest śliwka?
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Ford Taunus 17M P3 1964r. 1:24 Air Trax/Tamiya/Scratch

Postprzez Panzer » niedziela, 21 lutego 2016, 22:18

Też nie wiem, ale drogą dedukcji domyślam się, że granatowy znaczek Forda :)
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Ford Taunus 17M P3 1964r. 1:24 Air Trax/Tamiya/Scratch

Postprzez Browarek90 » poniedziałek, 22 lutego 2016, 00:26

Świetny model, moim zdaniem nawet zjawiskowy ;] Bardzo realistycznie wyszedł gratuluję :mrgreen:
Avatar użytkownika
Browarek90
 
Posty: 56
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2015, 18:49

Re: Ford Taunus 17M P3 1964r. 1:24 Air Trax/Tamiya/Scratch

Postprzez Adas' » poniedziałek, 22 lutego 2016, 00:40

Panzer napisał(a):Też nie wiem, ale drogą dedukcji domyślam się, że granatowy znaczek Forda :)


Brawo! Brawo, trafna odpowiedz!

A z herbem to jest tak, ze raczej ludzie mysla ze to logo Forda z tamtych lat, i do glowy im nie przychodzi ze to herb miasta w ktorym byly produkowane te auta. To pierwszy raz gdzie ktos zgadl ze to herb Kolonii, ale nie ze to logo Forda...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Ford Taunus 17M P3 1964r. 1:24 Air Trax/Tamiya/Scratch

Postprzez monsterdark620 » niedziela, 28 lutego 2016, 00:35

Mistrzostwo świata!!!!
Gratuluję i pozdrawiam!
Avatar użytkownika
monsterdark620
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 12 stycznia 2014, 22:48
Lokalizacja: Rzym

Re: Ford Taunus 17M P3 1964r. 1:24 Air Trax/Tamiya/Scratch

Postprzez LargeQ » niedziela, 13 listopada 2016, 00:40

Piękna robota! Niesamowicie realistyczny efekt, nawiasem wygląda jak moja Cortina '65 ;P
LargeQ
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa, 18 maja 2016, 19:20

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości