Subaru Impreza WRC'99 - Tamiya 1:24

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Subaru Impreza WRC'99 - Tamiya 1:24

Postprzez Virs » sobota, 29 października 2016, 13:52

Witam! Od razu się przywitam, mam na imię Igor oraz mam 21 lat ;o) . Modelarstwem interesuję się od długiego czasu jednakże dopiero teraz mogę wziąć się za to hobby gdy pracuję. Jest to mój pierwszy model dlatego oczekuję konkretnej krytyki abym mógł poprawić błędu przy następnym modelu.

Koniec gadania przejdźmy do tego co najważniejsze na forum, model jest z firmy Tamiya kupiłem go ponieważ chciałem uczyć się na modelu przy którym nie będę musiał zastosować wielu trudnych technik, jak szpachlowanie i kombinowanie aby elementy do siebie pasowały ale takie modele też będę kupował aby doskonalić swoje umiejętności, model jest pomalowany sprayem TS50, kalki są w kilku miejscach źle położone, chociaż by na klamkach aczkolwiek nie umiałem położyć kalki na takiej nierównej powierzchni. Starałem się odwzorować samochód Burns'a i Reid'a.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
Virs
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 12 września 2016, 19:36

Reklama

Re: Subaru Impreza WRC'99 - Tamiya 1:24

Postprzez powerpablo » sobota, 29 października 2016, 15:43

Witamy na forum....

Nie jest źle, jest bardzo dobrze jak na pierwszy model na forum. Trochę więcej cierpliwości przy kolejnym modelu i będzie znacznie lepiej. Do kładzenia kalek proponuję zakupić płyny SET i SOL i używać delikatnie suszarki do włosów.
Ponadto taki model należy zabezpieczyć lakierem bezbarwnym....Zabezpieczy to kalki i nie tylko.

Reszta tchniki i rozydowywanie modelu o różnego rodzaju dodatki (blaszki, pasy itp.) przyjdzie z czasem.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Subaru Impreza WRC'99 - Tamiya 1:24

Postprzez Virs » niedziela, 30 października 2016, 09:34

Używałem płynów do kalek od tamiya aczkolwiek o ile zwykły markfit widać że coś dał o tyle mark fit strong nie robił większej różnicy. Model zabezpieczyłem lakierem bezbarwnym błyszczącym od pactry, miałem co do tego mieszane uczucia bo nie wiedziałem czy błyszczący czy półmat :roll:

Pozdrawiam
Virs
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 12 września 2016, 19:36


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości