Beetle 1300 - 1:24 Tamiya

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Beetle 1300 - 1:24 Tamiya

Postprzez Gośka » wtorek, 3 listopada 2009, 21:34

Po wielu trudach wreszcie skończony. Malowany farbami Gunze H, prosto z pudła oprócz kilku własnej produkcji detali. Początkowo malowany farbami samochodowymi, ale coś było nie tak, lakier się ważył po kontakcie z bezbarwnym Gunze. Jak na trzeci model w "karierze" całkiem nieźle się go robiło;)
Zachęcam do komentowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuje Timiemu za zdjęcia;)
Ostatnio edytowano środa, 4 listopada 2009, 18:46 przez Gośka, łącznie edytowano 1 raz
Gośka
 

Reklama

Re: Beetle 1300 - 1:24 Tamiya

Postprzez bartek piękoś » wtorek, 3 listopada 2009, 21:50

Bardzo mi się podoba!
Jedno pytanie, co jest z tymi chromami wokół ram okiennych z przodu i w drzwiach? Wyglądają jakoś... nierówno?
Ogólne wrażenie bardzo fajne! Gratulacje!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: Beetle 1300 - 1:24 Tamiya

Postprzez frugoman » środa, 4 listopada 2009, 15:15

Podoba mię się. Przyczepiłbym się jedynie... a nie będę się czepiał :)
Avatar użytkownika
frugoman
 
Posty: 233
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Beetle 1300 - 1:24 Tamiya

Postprzez Gośka » środa, 4 listopada 2009, 18:45

Chromy wokół ram okiennych faktycznie są trochę nierówne, a zdjęcia jeszcze to uwydatniły. Pierwszy raz maskowałam szybki i nie wyszło to najlepiej.

Wszystkie komentarze mile widziane. Dopiero się uczę i każda uwaga, nawet negatywna, będzie pomocna.
Gośka
 

Re: Beetle 1300 - 1:24 Tamiya

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 4 listopada 2009, 19:33

Gosiu, jakie masz szybkie nazwisko!
:mrgreen:

Co do VW to nie podobają mi się te błyszczące srebne progi. Powinny byc pokryte czarną gumą z wierzchu.
Coś złego dzieje się też z tylnymi lampami. Wygląda, że za dużo pomalowałaś , bo przezroczyste klosze tylnych lamp zachodziły trochę na boki...I deska rozdzielcza była w kolorze nadwozia. Tak jak i elemety blaszane na drzwiach od wewnątrz. Ja jestem zwolennikiem trzymania się oryginalnego wyglądu w takich klasycznych autach.
Czerwony kolor jest z zasady raczej trudny do położenia. Słabo kryje i trzeba wiele warstw, żeby karoseria była jednolita.
Lakierowałaś na końcu?
W następnym garbusie zrób czarne uszczelki między błotnikami i karoserią. Nowe auta miały takie cienkie gumy między blachami.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Beetle 1300 - 1:24 Tamiya

Postprzez Gośka » środa, 4 listopada 2009, 19:57

Co do progów, deski i blach zrobiłam to świadomie, ponieważ tak mi się bardziej podobało (wiadomo babie się musi wszystko błyszczeć ;o) ). A jeśli chodzi o klosze tylnych lamp, to się poprostu zagapiłam. Nie spojrzałam na zdjęcia i tak wyszło :oops: .
Z lakierem były przygody. Model był malowany i zmywany dwa razy, ponieważ na początku chciałam pomalować go amarantową farbą samochodową z mieszalni farb. Ale lakier ważył się po nałożeniu bezbarwnej Gunze, a potem przy polerowaniu pastami. Teraz model pomalowany jest w całości farbami Gunze, zabezpieczony bezbarwnym werniksem,polerowany i woskowany.
Gośka
 

Re: Beetle 1300 - 1:24 Tamiya

Postprzez Tommy » środa, 4 listopada 2009, 20:35

Fajny garbusik, widzę podobieństwo do carrery :) BMF ładnie i czysto naklejony, cały model również jest co najmniej poprawny.
nicotine, valium, vicodin, marijuana, ecstacy and alcohol
Obrazek
Tommy
 
Posty: 67
Dołączył(a): środa, 23 września 2009, 17:43


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości