Lamborghini Countach by Mors Fujimi 1:24

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Lamborghini Countach by Mors Fujimi 1:24

Postprzez Mors » niedziela, 20 grudnia 2009, 16:57

Witajcie :!:

Zakupiłem sobie namiot bezcieniowy i dwie lampy 5500K.
W ramach testów zrobiłem małą sesję ostatnio skończonemu Countach'owi. Nadałem mu imię: "Gniot". Powód... ten zestaw z Fujimi to totalny syf :!: Najlepiej pasującymi częściami była dolna i górna część pudełka :(
Zrobiłem go prosto z pudła, ale jest to nie do końca wersja 5000S jak mówiła instrukcja. Przednie poszerzenia nie chciały pasować w żadnej pozycji więc z nich zrezygnowałem. Uważam, że z korzyścią dla sylwetki. To samo z lusterkami.
Kolor to czarny samochodowy z palety Suzuki pociągnięty matem z Gunze seria H.
Koła Duraluminium z Alclada.
Fotki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drzwi w górę :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W środku w zasadzie nie ma czego pokazać
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego oglądania i czekam na komentarze :) Boboli jest pełno, bo nie miałem zdrowia do tego modelu, a nie lubię "never ending stories".
Ostatnio edytowano wtorek, 22 grudnia 2009, 13:25 przez Mors, łącznie edytowano 2 razy
Warsztat:
Gundam Unicorn 1:100
Xanavi Nismo Z

"Narzędzia i materiały modelarskie są wszędzie, ale jeszcze nie wiem do czego większość z nich zastosować"
Avatar użytkownika
Mors
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 20:43
Lokalizacja: Buxted (UK) / Rybnik (PL)

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Lamborghini Countach by Mors

Postprzez WestBikers » niedziela, 20 grudnia 2009, 18:31

Modelik bardzo przyjemny, aczkolwiek czarny mat moim zdaniem nie pasuje do tego auta.
Avatar użytkownika
WestBikers
 
Posty: 528
Dołączył(a): niedziela, 9 marca 2008, 22:35
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Lamborghini Countach by Mors

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 20 grudnia 2009, 18:49

Moim zdaniem również.
Odrobinę realizmu dodało by delikatne cieniowanie wnętrza, jasna tapicerka wygląda mało plastycznie.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9955
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lamborghini Countach by Mors

Postprzez Fred-k2 » niedziela, 20 grudnia 2009, 22:28

Też tak sądzę, Lamborghini aż proszą się o jakiś jaskrawy pomarańcz albo wściekłą zieleń. Co do wykonania, to brakuję mi jakiś uszczelek przy szybach bo trochę to sztucznie wygląda, co do wnętrza to tak jak powiedział Piotr ;o)

Wybacz, że się tak czepiam ale to Lambo to jedno z moich ulubionych wozów :D
pozdrawiam Fryderyk, modelarz ambitny lecz leniwy
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Fred-k2
 
Posty: 1488
Dołączył(a): środa, 20 maja 2009, 22:17
Lokalizacja: Poznań

Re: Lamborghini Countach by Mors

Postprzez portalus » poniedziałek, 21 grudnia 2009, 16:05

Lipny model pięknego auta – dla mnie to kwintesencja brutalnego stylu super aut.
Mat zupełnie do niego nie pasuje – ten wóz to tylko czerwień, biel, czerń, żółć, pomarańcz i może niebieski – najlepiej niemetalik, kolory agresywniejsze a nie takie stonowane.
Teraz kilka subiektywnych szczegółów:
- wydechy mogłeś przyciemnić wewnątrz
- jakieś niedomalowania na krawędzi wanny wnętrza się pojawiają przy otwartych drzwiach
- poszerzenia nadkoli albo są albo ich nie ma
- z tego co pamiętam to ten model ma chyba też otwierane reflektory – co z nimi
- do wnętrza się nie czepiam bo ono i w oryginale jest spartańskie do bólu
Jednym słowem nie tego się spodziewałem więc przy następnej galerii nie zawiedź mnie jak teraz bo po Enzo wiadomo, że stać Cię na więcej niż tylko poprawne sklejenie zestawu.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Lamborghini Countach by Mors

Postprzez Mors » poniedziałek, 21 grudnia 2009, 20:08

portalus napisał(a):Lipny model pięknego auta – dla mnie to kwintesencja brutalnego stylu super aut.
Mat zupełnie do niego nie pasuje – ten wóz to tylko czerwień, biel, czerń, żółć, pomarańcz i może niebieski – najlepiej niemetalik, kolory agresywniejsze a nie takie stonowane.
Teraz kilka subiektywnych szczegółów:
- wydechy mogłeś przyciemnić wewnątrz
- jakieś niedomalowania na krawędzi wanny wnętrza się pojawiają przy otwartych drzwiach
- poszerzenia nadkoli albo są albo ich nie ma
- z tego co pamiętam to ten model ma chyba też otwierane reflektory – co z nimi
- do wnętrza się nie czepiam bo ono i w oryginale jest spartańskie do bólu
Jednym słowem nie tego się spodziewałem więc przy następnej galerii nie zawiedź mnie jak teraz bo po Enzo wiadomo, że stać Cię na więcej niż tylko poprawne sklejenie zestawu.


Model lipny nie ma co :( Galeria jest z dwóch powodów. Primo testy moich umiejętności fotograficznych pierwszy raz w namiocie. Drugie primo ku przestrodze dla tych którzy chcą zakupić ten zestaw z Fujimi - wyrzucone pieniądze.
Z doborem koloru na danym samochodzie jest różnie. Jedni lubią ostre kolory na danym aucie inni wolą stonowane, a jeszcze ktoś inny da "róż majteczkowy". Ja chciałem czarnego Countach'a i takiego też zrobiłem :)
Jak obmalowywałem od dołu wannę na czarno to wyjechał mi pędzel... też to zauważyłem ale dopiero przy obróbce zdjęć.
Poszerzenia tyłu były niezbędne. Miało ich nie być, ale po założeniu kół wyszło, że wystają po 3,5mm poza budę i Gniot wyglądał jak żaba. Tak więc byłem zmuszony je założyć. Nie miałem siły się mocować z przednimi bo nie chciałem ryzykować uszkodzenia pomalowanej już na gotowo kasy.
To był zestaw 5000S i w nim nie było podnoszonych reflektorów.
Wnętrze... bardziej spartańskie to jest chyba tylko wnętrze... hmmm auta wybebeszonego na wyścig na 1/4 mili... nie było czego tutaj zrobić.
Wiem, że stać mnie na więcej. To jest model "na półkę" ale się nie wstydzę żadnego z moich modeli tak więc i ten ujrzała szersza publiczność. Poza tym... lubię czasem zrobić coś "na luuuzie" :) Nie martwcie się Panowie mam teraz w planie kilka poważniejszych projektów i nawet małą niespodziankę w okolicy lutego będę szykować. No ale jak przyjdzie na nią czas to się wyjaśni :)

Dziękuję, że zadaliście sobie trud w znalezieniu boboli :) Wiem, że nie było trudno tym razem :)

Pozdrawiam
Mors
Warsztat:
Gundam Unicorn 1:100
Xanavi Nismo Z

"Narzędzia i materiały modelarskie są wszędzie, ale jeszcze nie wiem do czego większość z nich zastosować"
Avatar użytkownika
Mors
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 20:43
Lokalizacja: Buxted (UK) / Rybnik (PL)

Re: Lamborghini Countach by Mors

Postprzez portalus » poniedziałek, 21 grudnia 2009, 21:27

Mors napisał(a):To był zestaw 5000S i w nim nie było podnoszonych reflektorów.

Można prosić coś więcej na ten temat.

Mors napisał(a):Nie martwcie się Panowie mam teraz w planie kilka poważniejszych projektów i nawet małą niespodziankę w okolicy lutego będę szykować. No ale jak przyjdzie na nią czas to się wyjaśni :)

OK., na niespodziankę poczekam a te pozostałe projekty to???
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Lamborghini Countach by Mors

Postprzez Mors » poniedziałek, 21 grudnia 2009, 23:45

portalus napisał(a):
Mors napisał(a):To był zestaw 5000S i w nim nie było podnoszonych reflektorów.

Można prosić coś więcej na ten temat.


Miałem na myśli zestaw, a nie oryginalną wersję. Dziś już nie mam siły, ale jak nalegasz, to zrobię fotki instrukcji. Zestaw ma bardzo mało detali i raczej się nadaje na dawcę części niż na model, a robić wszystkiego od nowa w nim nie miałem siły.

portalus napisał(a):OK., na niespodziankę poczekam a te pozostałe projekty to???


F40 Competitione
F50
250GTO
SLR

Nie wiem jeszcze jaka będzie kolejność... pewnie decyzja zapadnie w czasie świątecznego obżerania się moczką i ciastkami :)

Pozdrawiam

Mors
Warsztat:
Gundam Unicorn 1:100
Xanavi Nismo Z

"Narzędzia i materiały modelarskie są wszędzie, ale jeszcze nie wiem do czego większość z nich zastosować"
Avatar użytkownika
Mors
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 20:43
Lokalizacja: Buxted (UK) / Rybnik (PL)

Re: Lamborghini Countach by Mors

Postprzez JAcDK » wtorek, 22 grudnia 2009, 00:15

Mors napisał(a):moczką i ciastkami

Wbijamy :mrgreen:
JAcDK
 

Re: Lamborghini Countach by Mors

Postprzez portalus » wtorek, 22 grudnia 2009, 10:58

Jeśli w kwestii lamp pisałeś o zestawie to nie potrzebuję więcej wyjaśnień.

250GTO to Italeri, Gunze, Revell/Protar, MFH czy jeszcze coś innego i jak się domyślam jakieś extrasy?
SLR standard czy z jakimś transkitem?

F40 i F50 to może na kiedy indziej.

Te propozycje wyglądają bardzo smakowicie więc ciekaw jestem jaka może być niespodzianka?
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Lamborghini Countach by Mors

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 22 grudnia 2009, 12:00

Z moderatorskego obowiązku (jakoś to przegapiliśmy :oops: ) proszę o uzupełnienie tytułu o producenta i skalę.

OT: pierwszy raz usłyszałem o moczce, ciekawe jak to smakuje. Mogę wymienić na kutię (jeśli coś zostanie po świętach ;o) )
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9955
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lamborghini Countach by Mors

Postprzez Mors » wtorek, 22 grudnia 2009, 13:25

portalus napisał(a):Jeśli w kwestii lamp pisałeś o zestawie to nie potrzebuję więcej wyjaśnień.

250GTO to Italeri, Gunze, Revell/Protar, MFH czy jeszcze coś innego i jak się domyślam jakieś extrasy?
SLR standard czy z jakimś transkitem?

F40 i F50 to może na kiedy indziej.

Te propozycje wyglądają bardzo smakowicie więc ciekaw jestem jaka może być niespodzianka?

250GTO - Revell + zestaw z KA
SLR - na chwilę obecną czekam na paczkę dopiero a pewnie zacznę dłubać w przerwie świątecznej więc pewnie ten narazie zostanie "odroczony"

F'ki z blachami mam

Najbardziej mnie ciągnie 250tka bo nie widziałem żadnego WIPa z tym modelem. Problem w tym, że mam mało materiałów referencyjnych do tego modelu :( Jeżeli wspomożecie tym co kto tam ma na ten egzemplarz to może mój wybór padnie właśnie na ten projekt :)

piotr dmitruk napisał(a):OT: pierwszy raz usłyszałem o moczce, ciekawe jak to smakuje. Mogę wymienić na kutię (jeśli coś zostanie po świętach ;o) )

Moczka jest to... hmmm... moczka :) Tak w skrócie moja wersja wygląda tak: Rozmoczony piernik przetarty na sitku razem z kompotem ze śliwek suszonych jako "baza". Potem do tego daje się pokrojone bakalie wszelkiej maści (rodzynki, figi, orzechy, migdały itd.) w ramach wzbogacenia daję czekoladę gorzką i mleczną + trochę masła, sok z cytryn celem złamania słodkości. Jednym smakuje innym nie :) Ja mogę w okresie świątecznym tylko tym się żywić :) Kaloryczne okropnie, słodkie jeszcze bardziej :) AAAaaaa !! Podawać zimne :)

Pozdrawiam

Mors

Pozdrawiam

Mors
Warsztat:
Gundam Unicorn 1:100
Xanavi Nismo Z

"Narzędzia i materiały modelarskie są wszędzie, ale jeszcze nie wiem do czego większość z nich zastosować"
Avatar użytkownika
Mors
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 20:43
Lokalizacja: Buxted (UK) / Rybnik (PL)

Re: Lamborghini Countach by Mors

Postprzez portalus » wtorek, 22 grudnia 2009, 13:49

Mors napisał(a):Najbardziej mnie ciągnie 250tka bo nie widziałem żadnego WIPa z tym modelem. Problem w tym, że mam mało materiałów referencyjnych do tego modelu :( Jeżeli wspomożecie tym co kto tam ma na ten egzemplarz to może mój wybór padnie właśnie na ten projekt :)

Super, szukaj zdjeć i zaczynaj bo już się nie mogę doczekać galerii.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Lamborghini Countach by Mors Fujimi 1:24

Postprzez xenomorph » wtorek, 22 grudnia 2009, 14:26

A tu sprawdzałeś?


Pozdrawiam 8-)
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lamborghini Countach by Mors

Postprzez wuen » wtorek, 22 grudnia 2009, 15:18

Mors napisał(a):Najbardziej mnie ciągnie 250tka bo nie widziałem żadnego WIPa z tym modelem. Problem w tym, że mam mało materiałów referencyjnych do tego modelu :( Jeżeli wspomożecie tym co kto tam ma na ten egzemplarz to może mój wybór padnie właśnie na ten projekt :)

http://www.ultimatecarpage.com/car/134/ ... 0-GTO.html
http://www.supercars.net/Gallery?cmd=vi ... 518&pgID=1
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości