Ursus C-330, Wanar, skala 1:35

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Ursus C-330, Wanar, skala 1:35

Postprzez piotr dmitruk » środa, 30 sierpnia 2023, 21:16

Nowiutki, prosto z drukarki, jeszcze ciepły model kultowego ciągnika z PRLu.
Skala do wyboru przy zamawianiu u autora, na FB Krzysiek Wanarski. Cena za 1:35 bez kabiny 200 PLN, z kabiną 250 PLN
Pudełko nie jest wysublimowane, ale jak sam autor pisze, to nie model dla osób poniżej 14 roku życia, które kupują obrazek na wieczku. Jest za to solidne, i model był pięknie, oraz bezpiecznie spakowany w kilka pudełeczek i mnóstwo woreczków strunowych wewnątrz.

Obrazek

W środku są dwa arkusze A4, na jednym jest podwójny rysunek obiektu, na drugim prosta instrukcja sklejania

Obrazek
Obrazek

A poza tym znajduje się tam całą masa części żywicznych na podpórkach, kilka z przezroczystej żywicy i mały arkusik kalkomanii.

Obrazek

Druk jest w rozdzielczości 8K, i warstwy widoczne są tylko pod światło na niektórych pionowych elementach, myślę że w budowie nie będą przeszkadzać

Obrazek

Podpórki są bardzo cienkie w miejscach przyczepu do części, kadłub jest dodatkowo zabezpieczony przed zgnieceniem przez kilka grubych "słupków"

Obrazek

Co grubsze elementy, jak np. opony, można po prostu odłamać bez szkody, natomiast przy pomocy prostych cążek, odcina się wszystkie podpory bez uszkodzenia nawet najdelikatniejszych "przewodów". Nieco większe ślady po podporach występują w mniej widocznych obszarach, takich jak wnętrze błotnika, ale to chyba nie problem. Części są utwardzone, ale nie kruche, w kilku miejscach głębiej ukrytych między podporami tworzywo jest błyszczące, więc może mniej związane (na wszelki wypadek nie sprawdzałem palcem, po wycięciu części pożyczę od córek lampę UV do paznokci i dla świętego spokoju je doświetlę)

Obrazek

Niektóre części, np cienkie błotniki lub felgi, są zdublowane- to miłe!
Kratka maski występuje w dwóch egzemplarzach, jeden "nówka sztuka", drugi nieco poszkodowany przez los.
Wygląda mi to na celowe działanie autora, nie na wypadek przy pracy.

Obrazek

Części przezroczyste nie są krystaliczne, ale to nawet lepiej, z tego co pamiętam, światła oryginału zawsze były żółtawe i przymglone.
Kalkomania jest mała, ale udała.

Obrazek

Myślę, że mogę ten model polecić, bez kontrowersji.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: Ursus C-330, Wanar, skala 1:35

Postprzez tomas » czwartek, 31 sierpnia 2023, 16:26

Jaka cena za 1/24 ? , nie stety fb nie mam , jest inna możliwość kontaktu?
tomas
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 2 marca 2013, 20:00

Re: Ursus C-330, Wanar, skala 1:35

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 31 sierpnia 2023, 23:09

Nie wiem, niestety. Autor na zapytanie odpowiedział tylko, że jest możliwość w 1:24.
Nie znam innej metody kontaktu.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ursus C-330, Wanar, skala 1:35

Postprzez krzy65siek » piątek, 1 września 2023, 07:53

Wystawia chyba te modele na allegro:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/ursus ... -skala-124

Ja przynajmniej na allegro kupiłem mojego 1:35, swoją drogą też polecam.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 13:52


Powrót do Pojazdy cywilne - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości