Kalki Polish Army by PHA

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Kalki Polish Army by PHA

Postprzez PITERPANZER » sobota, 20 grudnia 2014, 14:09

Witajcie.
Chciałbym pokazać kalki dedykowane na dziś do skali 1-25, ktore są spełnieniem moich modelarskich marzeń, ale także chciałbym zapytać Was czy bylibyście zainteresowani takimi kalkami do modeli w mniejszych skalach?
Głównie myślę o skali 1-35, jeśli 48 i 72 to tylko krótkie serie pod konkretnych zamawiających.
Obrazek


I kolejna kalka, która wejdzie do sprzedaży w styczniu.
Pojazdy z 1 Dywizji Pancernej Generała Maczka.
Obrazek
Szczegolnie do pojazdów z 1DP gen. Maczka mam wiele ciekawych i niespotykanych dotychczas malowań, które powstały w oparciu o nieznane większości galerie.
Po publikacji postu na Modelworku jedna z kalek dzięki Kolegom została już poprawiona,dzis dołożę jeszcze opcjonalnego orła do polskiego IS 3 i wkrótce pokażę wersję do skali 35 i 72.
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 10:43

Reklama

Re: Kalki Polish Army by PHA

Postprzez CzarekB » sobota, 20 grudnia 2014, 15:07

Oczywiście.
Wszystko co Polskie w 1/35.
Gdzie to można kupić wysyłkowo ?
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Kalki Polish Army by PHA

Postprzez PITERPANZER » sobota, 20 grudnia 2014, 16:10

Oj widzę ,że pomyliłem dział. Proszę Moderatorów o przesunięcie do pojazdów wojskowych oczywiście .
Kalki będą dostępne w sklepie Panzer Hobby Art, który dedykowany jest skali 1-25.
Wszystkie inne skale trafia do działu z indywidualnymi zamówieniami.
Pozdrawiam i zapraszam Obrazek
oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 10:43

Re: Kalki Polish Army by PHA

Postprzez Adas' » niedziela, 21 grudnia 2014, 20:07

Rudy ma błędy. Jak już dodajecie to byście obejrzeli jeszcze raz ten kawałek i zrobili porządnie...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Kalki Polish Army by PHA

Postprzez PITERPANZER » niedziela, 21 grudnia 2014, 22:29

Adas' napisał(a):Rudy ma błędy. Jak już dodajecie to byście obejrzeli jeszcze raz ten kawałek i zrobili porządnie...



Znowu to samo, co na Modelworku. Słucham konkretnych uwag, a nie domniemań.
Gdzie błąd, dlaczego tak uważasz, na jakim odcinku bazujesz itd?
Ja bazowałem na odcinku " Brzeg morza" bo tam zagrał wojenny pojazd.
Pozdrawiam i zapraszam Obrazek
oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 10:43

Re: Kalki Polish Army by PHA

Postprzez PITERPANZER » niedziela, 21 grudnia 2014, 23:29

Udało mi się przenieść wszystkie pojazdy z kalki 1-25 + dodatkowe luźne godła, orły, napisy eksploatacyjne, tonażówki, etc. Kalki zostały na nowo poukładane, zostały do podmianki pojedyncze numery w 217, 214 i orzeł w w IS3.
Jak to zrobię, to pokażę to co przygotowalem w 35 i 72. Po kilku dniach, czekając na Wasze uwagi co jeszcze zmienić, wypuszczę kalki do druku.
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 10:43

Re: Kalki Polish Army by PHA

Postprzez PITERPANZER » czwartek, 25 grudnia 2014, 19:35

Poproszę Moderatorów po raz kolejny o przeniesienie wątku do właściwego działu .Dziekuję


Pogoniliście mnie przed świętami, ale skoro obiecałem to i pokaże pod choinką prezent.
Poniższe jpg ukazują inne niż w 1-25 ułożenia kalki.
Poprawiłem zgodnie z sugestiami scammela, IS 3 i T34-85 214.
Nie doczekałem się zdjęć Rudego z zakładu 174, bo pewnie ich nie ma, dlatego temat idzie ad actaInnych.
Adas` też już się nie odzywa czyli typowo, uwagi sa ,argumentów nie ma.
Jeszcze kilka dni kalki poleżą, czekam na sugestie KOREKT, nie nowych kalek, co powtórzę po raz kolejny.
Pozdrawiam świątecznie Piterpanzer
SKALA 1-72
Obrazek

Obrazek

SKALA 1-35
Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam Obrazek
oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 10:43

Re: Kalki Polish Army by PHA

Postprzez Adas' » niedziela, 28 grudnia 2014, 18:02

PITERPANZER napisał(a):Adas` też już się nie odzywa czyli typowo, uwagi sa ,argumentów nie ma.


Borze, przepraszam ze w Swieta wolalem siedziec z rodzina pod choinka i nie przegladalem forum, i nie pobieglem natychmiast po plyty DVD i nie porobilem skrinszotow ani nic, tylko po to zeby ci dowadniac prawdy objawione.

Teraz tak. Robisz/icie te kalki, z jakiegos durnego powodu wkleiliscie tam tego Rudego, bo itak z takich klejek nie da sie zrobic czolgu z wojny, a model czolgu ktory gral w serialu, a w serialu bylo tych Rudych conajmniej kilka, w tym dwie wersje czcionki, "od reki" i przez szablon.
Malowane przez zablon mialy "mostki" ktorych tu nima.

A wiec od reki. Pieczka malowal ten napis okraglym pedzlem, dlatego chocby sie sesral to nie zrobil by tych literek tak ostro. Okoloostre bylo tylko U, fajka po lewej.

Ale staral sie (na plycie widac jak malowal ten napis to bylo to ktores ujecie z kolei i widac zamalowane litery) i nie napisal tego az tak koslawo jak tu.

Rece sa fe. Reka Grigorija powinna byc prawie prosto i prawie dotykac lewego rogu "D", reka Olgierda jest za daleko, powinna dotykac "R" okolobrzuszka, jakby byc calkiem upierdliwym to trzeba by bylo nadmienic ze odbicie Olgierda to tylko srodek dloni i opuszki palcow.
Odbicie Gustlika jest kompletnie zle, w zlym miejscu, reka jest zle "przekrecona". Lapa Szarika powinna byc prawie dokladnie pomiedzy U i D, i w dole liter, a nie po srodku napisu.

Mozna dalej polemizowac, R ma w serialu troche wygjeta lewa nozke, U jest ewidentnie pisane "na dwa razy", scena z malowaniem jest tak dluga ze jakby sie uprzec to mozna by i rece prawidlowo wymalowac, mozna by krecic nosem ze czolg na ktorym malowali nazwe nie mial tych mostkow w zerze, a byly zamalowane itd...

Moznabygdyby i w ogole.

Chetnie ci te moje wywody podbuduje zdjeciami, jakimis numerami odcinkow, podaniem minut i sekund, ale nie sa mi te twoje naklejki ani ich prawidlowosc na tyle wazne zebym to zrobil przed 5 stycznia.

Z drugiej strony, skoro te napisy nie sa z du"" wziete to pewnie masz skrinszota (bo przeca nie przewijales stale jak to robiles), i tak samo jak ja ci musze dowodzic moje racje, moglbys dowiesc i ty. Tym bardziej ze sam piszesz ze na modelworku tez ktos juz zwrocil na to uwage. To jak? Ile ludzi naraz musi myslec ze jest zle zanim zaczniesz troche po ludzku reagowac, a nie mazac sie jak 12 latek bo ktos ci w internecie pokazal palcem ze tam chyba jest cos nietak?

I tak btw. ja tu wpadlem bo napisales posta nie w tym dziale co trzeba ino w "moim", i nie obchodzi mnie ani kapke jak bardzo blednie zrobiona jest reszta tych znakow, ale jestem nerdem i kocham serial tak jak inni kochaja Gwiezdne Wojny, ale pierun wie dlaczego tak mnie ten Rudy swedzial ze az czulem potrzebe napisania tego. Tak samo nie wiem po kiego groma pisze ci w niedziele wieczor co jest zle, zamiast pakowac graty na Sylwestra jak reszta normalnych ludzi.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Kalki Polish Army by PHA

Postprzez PITERPANZER » niedziela, 28 grudnia 2014, 19:03

Wzruszyłem się ta rozbudowaną odpowiedzią na tyle, że poza wklejeniem screenu nic więcej nie napiszę, bo wnioskuje, że nie czytałeś tego co wyżej napisałem.
Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam Obrazek
oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 10:43

Re: Kalki Polish Army by PHA

Postprzez RAV » niedziela, 28 grudnia 2014, 20:22

Już rozumiem, co Ci się poknociło. Zamieszczony obrazek nie jest z odcinka 8 "Brzeg morza", tylko z 7 "Rozstajne drogi" - pierwsze ujęcie Rudego porzuconego na polu. W odcinku 8 Rudy jest już naprawiony, umyty (nie ma czarnych śladów widocznych powyżej) i wyjeżdża z błota. W tym momencie poniżej orła widać wyraźnie ukośny spaw - znak rozpoznawczy zakładów 174. Zbliżenie tego spawu widać też w odcinku 7, w scenie "machniom" (kilka sekund wcześniej jest też zbliżenie napisu "RUDY".

W obu odcinkach np. liny holownicze leżą inaczej, ale nie udało mi się dopatrzeć przekonywujących dowodów, żeby były to dwa różne czołgi. Może inni lepiej wiedzą, gdzie patrzeć... W obu odcinkach występują ujęcia wieży z przodu i nie widać na nich spłaszczeń w najszerszym miejscu wieży, charakterystycznych dla zakładów 183.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kalki Polish Army by PHA

Postprzez Adas' » niedziela, 28 grudnia 2014, 20:57

PITERPANZER napisał(a):Wzruszyłem się ta rozbudowaną odpowiedzią na tyle, że poza wklejeniem screenu nic więcej nie napiszę, bo wnioskuje, że nie czytałeś tego co wyżej napisałem.
Obrazek



Czytalem.

"Mememecostam wszyscy nie lubia jak zrobilem Rudego, mememecostamcostam pokaz gdzie wyglada nie tak jak moj, mememecostamcostam zrobilem wedlug tego a tego odcinka, ale nie dosc ze pomylilem to jeszcze nie pokaze bo najpierw pokazcie gdzie jest inaczej, mememecostamcostam czekalem trzy minuty i to wystarcza jako dowod ze wszyscy co maja inne zdanie niz ja to du"" wolowe i juz..."

A starczylo pokazac zdjecie od razu to wszyscy co marudzili byli by tak:

"Aaaaaaa... To z tego odcinka gdzie czolg z tym napisem widac cale trzy sekundy. Sorry, dzieki za naprostowanie, patrz, chocbym chcial akurat ten odcinek i ta scena nie utkwila mi w pamieci na tyle zebym wpadl na pomysl zrobienia kalek akurat tego egzemplarza, ale rozumiem logike twojego myslenia. Serdeczne dzieki, milego dnia."
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Kalki Polish Army by PHA

Postprzez PITERPANZER » niedziela, 28 grudnia 2014, 21:47

Miłego dnia i Szczęśliwego Nowego Roku. Mnie akurat zależało na pojeździe wojennym, a skoro go wypatrzyłem to i postarałem się o screeny. Program tnący film nie zgłasza uwag, że scena ma 3 sek czy 3 min. i to jego zaleta.
RAV nie neguje, ale raczej bardzo wątpię, że widziałeś wóz z wieżą zakładu 174. Myślę, że widzialeś bumarowskiego kaczora.
Pozdrawiam i zapraszam Obrazek
oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 10:43

Re: Kalki Polish Army by PHA

Postprzez Adas' » poniedziałek, 29 grudnia 2014, 22:38

Mozliwe. Nie wnikalem nigdy specjalnie w wojenne czy przedwojenne Rude. Rudy. Rudechy. Ru... Wiem ze bylo ich kilka, jak bylem gnojkiem strasznie irytowalo mnie ze do odcinka w Ritzen Rudy powinien byc /76... Z jakiegos durnego powodu sa ich rozne wersje, rozne malowania, ten z dwuczesciowym wlazem jest tez w Berlinie w metro o ile dobze pamietam, ale najprawidlowszy i najprawdziwszy dla mnie jest wlasnie ten malowany przez Pieczke, ktory jest w czolowce i w wiekszosci ujec.

Tak czy siak. Milego dnia, szczesliwego nowego roku. Ahoi!
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Kalki Polish Army by PHA

Postprzez Michal » niedziela, 4 stycznia 2015, 15:47

A tak w ogóle to obecność T-34 z zakładu 174 w "4 Pancernych" jest skrajnie mało prawdopodobna. Dostaw z tego zakładu WP nie miało, musiał by to być jakiś "rozbitek" radziecki ściągnięty z pobojowiska i uruchomiony.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Kalki Polish Army by PHA

Postprzez PITERPANZER » niedziela, 4 stycznia 2015, 16:22

Michał, wyraziłem wątpliwość w ten fakt, ale nie negował bym całkowicie takiej możliwości.
Skoro widział, najlepiej pokazać zdjęcie i poddać ocenie.
Wież tłoczonych też nie było w dostawach, a zdjęcia tuż powojenne pokazują, że takie wozy na stanie WP byly.
Ostatnio edytowano niedziela, 4 stycznia 2015, 17:29 przez PITERPANZER, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam i zapraszam Obrazek
oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 10:43

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości