BMW e36 Compact (Rieger Tuning)

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

BMW e36 Compact (Rieger Tuning)

Postprzez Pietrek » poniedziałek, 17 grudnia 2007, 12:55

Model: - BMW e35 Compact Rieger Tuning
Skala: - 1:24
Firma: - Revell
Trudność: - 1


Wykonanie:

a)Plusy:
Ładnie odwzorowanie części , możliwość zrobienia wersji z automatyczną jak i manualną skrzynią biegów. Model można złożyć bez tylnej kanapy, z tyłu jest nawet dobrze odwzorowana ściana grodziowa bagażnika.
Dobrze odwzorowane przednie światła.
Listwy boczne jako osobne elementy nadwozia.
Ładnie odwzorowane tylne zawieszenie i piękne przednie amortyzatory ;)

b)Minusy/Wady:
Malowana karoseia przez co nie można usunąć z niej nadlewek, pojawią się białe plamy... a na lusterkach z pod farby wyjdzie czarny plastik. Przdałą by się kąpiel w krecie.
Naklejki z grubej foli zamiast kalek.


Instrukcja:
Instrukcja zrozumiała i czytelna , częściowo w języku polskim.

Kalkomanie:
Nie ma kalkomani , są naklejki.

Dodatkowe elementy:
Brak.

Podsumowanie:
Niekoniecznie piękny ale ciekawy model , w pakiecie firmy tuningowej Rieger :mrgreen:
Coś dla miłośników siatexu i laminatowych spoilerów. Lub kolekcjonerów modeli BMW :wink:

Zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pietrek
 

Reklama

Re: BMW e36 Compact (Rieger Tuning)

Postprzez Seweryn » poniedziałek, 17 grudnia 2007, 17:05

Spokojnie karoserię umyjesz w krecie i masz pełne pole do popisu. Beemki jakos w plastiku nigdy szczęścia nie miały, wyjątek szóstka hartige Fujimi.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2075
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: BMW e36 Compact (Rieger Tuning)

Postprzez INsejn » poniedziałek, 17 grudnia 2007, 17:13

Taką Beemkę robi też Dragon. Ale całe szczęście nie jest pomalowana. Nie wiem jak z wypraskami i szczegółami. Z Dragona mam tylko M3 i powiem, że rewelka model(kanapa oddzielna, dywaniki, znaczki w formie wypukłych naklejek). Po Świętach pewnie znajdę czas to walnę in-boxa. ;o)
Łukasz
Obrazek
Avatar użytkownika
INsejn
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: BMW e36 Compact (Rieger Tuning)

Postprzez Pietrek » poniedziałek, 17 grudnia 2007, 21:09

Seweryn napisał(a):Beemki jakos w plastiku nigdy szczęścia nie miały, wyjątek szóstka hartige Fujimi.

Jeżeli już to Hartge :)
Jeszcze M635Csi z Fujimi jest super, lepsza niż z Tamki - gdzieś krąży nawet porównanie obydwu inboxów :)
Ósemka Revell premium też jest bardzo ładnie odwzorowana :)
Tą chyba zrobie prosto z pudła :) Mam jeszcze drugą taką ale z uszkodzoną karoserią , i w tamtej już zmienię lakier i poprawie fabryke :)

INsejn napisał(a):Taką Beemkę robi też Dragon.
Też w pakiecie Riegera ? Bo że seryjnego compacta robią to wiem :) A z Compactem po tuningu z Dragona się jeszcze nie spotkałem ;o)

Gdybyś mógł zrobić inboxa tej M3 to byłbym bardzo wdzięczny ;) e36 M3 jeszcze z plastiku nie mam a do kolekcji trzeba przygarnąć z czasem :)
Pietrek
 

Re: BMW e36 Compact (Rieger Tuning)

Postprzez INsejn » poniedziałek, 17 grudnia 2007, 22:04

Pietrek napisał(a):Też w pakiecie Riegera ? Bo że seryjnego compacta robią to wiem :) A z Compactem po tuningu z Dragona się jeszcze nie spotkałem ;o)


Niedawno obserwowałem tą aukcję na Ebayu. Beemka była żółta z identycznymi felami. Szkoda, że już nie mam tej aukcji, bo bym wrzucił linka. Jak pamiętam to poszła bodajże za 36$.

Pietrek napisał(a):Jeszcze M635Csi z Fujimi jest super, lepsza niż z Tamki - gdzieś krąży nawet porównanie obydwu inboxów :)


Tutaj jest porównanie: Fujimi VS Tamiya. Ja mam wersję BMW wyścigową z Fujimi i kalki są Cartografu. Polecam ten model.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 17 grudnia 2007, 22:13 przez INsejn, łącznie edytowano 1 raz
Łukasz
Obrazek
Avatar użytkownika
INsejn
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: BMW e36 Compact (Rieger Tuning)

Postprzez frugoman » poniedziałek, 17 grudnia 2007, 22:13

3ka compact jest jeszcze w jednej wersji od revella: 318ti Compact Cup
Obrazek

Opiera się w większości na tych samych wypraskach, niestety bez tylnej kanapy czy cywilnych boczków drzwi co utrudnia znacznie zrobienie wersji ulicznej. Za to zderzaki są oddzielnymi elementami-ale już przedni grill wraz ze światłami i zderzakiem to jeden duży klocek, podczas gdy w Alpinie 5 oddzielnych części. Szkoda też że revell nie dał w tym modelu silnika. Model był do niedawna u mnie, ale musiałem sprzedać-mam za to monte carlo i mercurego :mrgreen:
Też kiedyś miałem myśl o zebraniu kolekcji BMW, ale przerzuciłem się na motoryzację amerykańską. Betki ograniczę do 6stki Hartge, Z8 Alpina i M3 - jeśli kiedyś uda się ją znaleźć
Ostatnio edytowano sobota, 21 czerwca 2008, 23:49 przez frugoman, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
frugoman
 
Posty: 233
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: BMW e36 Compact (Rieger Tuning)

Postprzez INsejn » poniedziałek, 17 grudnia 2007, 22:21

BMW z Revella to są te same modele co z Hasegawy. Tak zwane przepakówki. Nie wiem jak jest z Dragonem. Jak już się chwalimy modelami BMW to mam jeszcze taki rarytasik:
Obrazek
Łukasz
Obrazek
Avatar użytkownika
INsejn
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Pojazdy cywilne - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości