Yamaha XV1000 Virago

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Yamaha XV1000 Virago

Postprzez xenomorph » piątek, 4 stycznia 2008, 19:03

Dokładnie, jak w opisie, postanowiłem dodać in-box pięknego motorka firmy Tamiya.
Pudełko, jak na modele mojej ulubionej firmy, dosyć małe, w porównaniu z innymi modelami :
Obrazek

Po dokładnym obejrzeniu zawartości pudełka, widzimy bardzo ładnie odlane części, jakość części dokładnie widać na zdjęciach, a i przyczepić się do czegokolwiek za bardzo nie ma. Szczegółowość również duża.
Ciekawie wygląda silnik, zrobiony z dbałością o większość detali, tak na pierwszy rzut oka, ponieważ dopiero przy budowie, okazać się może, iż coś jednak jest nie tak.
Obrazek
Obrazek

Moim zdaniem, można jedynie zmienić kanapę, bo jednak zawsze będzie widać, iż jest to plastik. Po za tym nie ma szwów, które być powinny.
Obrazek
Obrazek

Tu na manetkach, widać jak szczegółowe są odlewy :
Obrazek

Kalki ładne, dokładne. Zresztą szkła także:
Obrazek

Instrukcja przejrzysta, wszystko ładnie pokazane, opisane z sensem i zrozumieniem (oczywiście po angielsku).
Obrazek

Chromy, jak to chromy, wszystko ładnie, pięknie, ale sporo z nich pójdzie do kreta, bo po odcięciu od ramki, będą widoczne szare łączenia z nią. Ale generalnie całkiem przyjemne dla oka.
Obrazek
Obrazek

Opony, śrubki, przewód oraz piękne metalowe sprężyny :
Obrazek

Wracając do opon, to są jak zwykle super, a ten delikatny szew przechodzący przez ich środek bez problemu da się zeszlifować :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widać, że aby model powalał, będzie trzeba troszkę własnej inwencji w niego włożyć, ale po to są modele :->
Oceniam model 9 na 10, to chyba ze względu na te chromy, bo przecież można tak odlać elementy, aby po chromowaniu nie niszczyć ich powierzchni odcinając od ramek. :twisted:
Ale jeszcze z takimi wypraskami się nie spotkałem.
Kilka z nich zapewne da się użyć bez kąpieli, lecz większość niestety nie.
Może to nawet lepiej, zawsze to więcej roboty i naszego wkładu w końcowy efekt.
Polecam serdecznie model, bo naprawdę jest piękny. :lol:
Ostatnio edytowano piątek, 18 stycznia 2008, 18:24 przez xenomorph, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Reklama

Re: Yamaha XV1000 Virago

Postprzez TomekWnęk » piątek, 4 stycznia 2008, 23:07

Dzięki za inbox. Podchodziłem do tego modelu już kilka razy, dość tani jest z tego co pamiętam. Na baku widać że chyba przy napisie jest jakaś jamka skurczowa, dobrze widze? bo jeśli tak to napis raczej do likwidacji. Na kalce nawet szparunki dali :) Opony śliczne, chromy łatwo naprawić/zrobić od nowa, kanapa też będzie ok. Ogólnie: podoba mi się.
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Yamaha XV1000 Virago

Postprzez xenomorph » piątek, 4 stycznia 2008, 23:27

Mówisz i masz ... ;o)
Trafne spostrzeżenie, ale takiego babola raczej bym wyłapał i opisał, bak jest w super stanie, razem z ładnymi napisami, ale fakt lepiej by wyglądały blaszki, lecz do tego modelu nic nie ma. Na zdjęciach tak wyszło, bo świetlówką sobie pomagałem(okrągła od mojej małej lupki). :shock:
Na potwierdzenie słów :
Obrazek
Obrazek

8-) Może zdjęcia nie zachwycą, ale strasznie ciemno a nie mam dobrej lampy.
Ostatnio edytowano piątek, 18 stycznia 2008, 18:25 przez xenomorph, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Yamaha XV1000 Virago

Postprzez TomekWnęk » piątek, 4 stycznia 2008, 23:29

:) jest ok, zdjęcia są w porządku
Dzięki za wyjaśnienie niejasności
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Pojazdy cywilne - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości