Silnik Ferrari 250 GTO 1:24

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Silnik Ferrari 250 GTO 1:24

Postprzez Coppercat » poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 18:39

Po długich poszukiwaniach udało mi się zdobyć żywiczny zestaw modelu silnika Ferrari 250 GTO w skali 1:24.
Jest to kit firmy Hobby Design (HD03-0011).
Jest to swoisty biały kruk, gdyż ze względu na swój wiek jest trudny do kupienia (o cenie nie wspomnę :twisted: )
Bardzo zależało mi na modelu silnika F250 GTO ze względu na projekt, nad którym obecnie pracuję (skończyłem silnik F250 TR i jestem w trakcie budowy modelu kompletnego auta). Następnymi modelami do zrobienia będą właśnie Ferrari 250 GTO oraz osobno wyeksponowany silnik do niego.

Zestaw zawiera elementy żywiczne, skromną blaszkę, metalowe trąbki gaźników oraz lewarek zmiany biegów).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na pierwszy rzut oka, zestaw HD jest dużo skromniejszy od podobnego modelu Renaissance (F250 TR).
Na warsztacie okaże się jak jest z jakością.
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): piątek, 5 kwietnia 2013, 23:21
Lokalizacja: Częstochowa

Reklama

Re: Silnik Ferrari 250 GTO 1:24

Postprzez Coppercat » wtorek, 25 kwietnia 2017, 16:37

Kilka dodatkowych fotek szczegółowych:

Mając w pamięci niedawne zmagania z żywicą Renaissance, mogę przypuszczać, że tu będzie gorsza jakość i mniej elementów (osprzętu). Producent dodał za to tylni most oraz chłodnicę (chyba oleju).
Brakuje też listwy paliwowej przy gaźnikach, cięgieł gazu itp szczegółów.

Fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po zrobieniu tych fotek dochodzę do wniosku, że zestaw jest ubogi i średniej jakości.
Bez szans w porównaniu z obecnymi wypustami HD czy Renaissance.
No cóż kiedy nie ma takiego silnika w innym wykonaniu (w 1:24 oczywiście)
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): piątek, 5 kwietnia 2013, 23:21
Lokalizacja: Częstochowa


Powrót do Pojazdy cywilne - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości