FIAT G.55 Special Hobby 1/48 Ugo Drago

FIAT G.55 Special Hobby 1/48 Ugo Drago

Postprzez MIRO » piątek, 24 września 2010, 11:43

W związku z zatrzymaniem prac nad Macchi ruszam z następną relacją.
Model, który wykorzystam do budowy to zestaw "Post war". Ponieważ zawiera on te same wypraski co inne Fiaty tego producenta, to nie ma problemu, żeby zbudować z niego płatowiec I serii. Malowanie jakie wybrałem to samolot w łamanym trzykolorowym kamuflażu pilotowany przez Ugo Drago (Janusz, chyba tym razem będziesz zadowolony :lol: ). Kalki mam z zestawu STORMO, ale niewiele z nich zostanie wykorzystanych, bo zawierają błędy - odwrócone kolory na fladze, oznaczenia na skrzydłach z przerwaną obwódką. Praktycznie więc do położenia nadaje się tylko numer taktyczny, godło GIGI TRE OSEI i metryczka płatowca. Reszta oznaczeń powstanie dzięki maskom MONTEXU.
Model to short run, ogólnie dość nieźle wykonany. Po wstępnych przymiarkach spasowanie elementów wygląda w miarę dobrze. Kiepsko wyglądają natomiast powierzchnie sterowe, tu i ówdzie faktura powierzchni jest porysowana. Jednak największy feler to golenie podwozia. Kanały wlewowe są w takim miejscu, że golenie trzeba rzeźbić niemal od podstaw.

Już na początku są dwa "ale". Pierwszy problem, to samo malowanie. Nigdzie nie znalazłem zdjęć tej maszyny. Dostępnych jest dużo kolorówek (tak na marginesie często baaardzo rozbieżnych), ale ani jedno zdjęcie! Czy ktoś może ma choć jedną fotkę?
Druga rzecz to malowanie wnętrza. Lazy pomalował swojego Fiacika (kokpit, wnęki podwozia) na mniej więcej żółto. Ja szukałem pewnych analogii z C.42 i G.50, wychodząc z założenia, że raczej trzymali się jednej farby. I to rozumowanie zawiadło. Wcześniejsze Fiaty były malowanie różnie - zielony, szary - więc konsekwencji tu brak. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw skłaniam się jednak raczej ku jakiemuś odcieniowi szarości, lub VA. Proszę o Wasze uwagi na ten temat.

Obrazek
zdjęcie ze strony digilander.libero.it
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Reklama

modele polskich samolotów

Re: FIAT G.55 Special Hobby 1/48 Ugo Drago

Postprzez LazyCat » środa, 13 października 2010, 19:16

Zdjecie znajdziewsz w "Camouflage and Markings of Aeronautica Nazionale Repubblicana 1943-1945" na stronie 101.
Tam tez jest dokladna analiza kolorow. Sa mniej jaskrawe niz wiekszosc kolorowych rysonkow.
Wnetrze pomalowalem na podstawie artykulu na Stormo gdze jeden z ludzi ktorzy odrestaurowywali G.55 dal ku temu podstawy.
Wedlug logiki powinno byc jasno szare lecz bylo malowane farba podkladowa.


Obrazek

Wlasciwe kolory sa na skrzydle. Zobacz probki na Stormo.
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 17:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: FIAT G.55 Special Hobby 1/48 Ugo Drago

Postprzez MIRO » piątek, 21 października 2011, 23:54

Lada moment ruszę z tym projektem i w związku z tym mam prośbę. Czy ktoś może dysponuje planami z nitowaniem Fiata?
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole


Powrót do [GT] Aeronautica Italiana - Lotnictwo włoskie 1939-1945

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości