[Aeronautica Italiana] Macchi MC200 1:72 Revell

Re: [Aeronautica Italiana] Macchi MC200 1:72 Revell

Postprzez Bolo07 » niedziela, 15 maja 2016, 22:33

Do tej pory wash polegał u mnie na zastosowaniu się do zasłyszanej onegdaj w Świdnicy rady, aby zapuszczać linie podziału mocno rozcieńczoną w alkoholu etylowym czarnej tamiyi.

Postanowiłem wypróbować czegoś nowego, zakupiłem w sklepie papierniczym farby olejne o pięknej nazwie El Greco i przystępnej cenie (dobrze ukryłem przed pociechami, bo nie wiem jeszcze, czym to skutecznie prać :mrgreen: ), butelkę white spirit w markecie i przystąpiłem do pracy.

Obrazek

W zakrętce od farby zapuściłem nieco ciemnego brązu w rozpuszczalniku i co prawda farba nie popłynęła elegancko rowkiem w fakturze modelu jak "drink czarna tamka" :mrgreen: ale za to dała się bardzo ładnie w sposób kontrolowany zetrzeć z dobrze nabłyszczonej powierzchni.
Tu uwaga! Krawędzie linii podziału blach muszą być ostre (co nie znaczy grube) a kalki dobrze w nie położone.

Z efektu jestem zadowolony.

Obrazek

Kolejnym etapem było zakurzenie i okopcenie suchymi pastelami.

Obrazek

Biorę pastelę, ścieram odrobinkę na papierze ściernym na białej kartce, zsypuję do zakrętki po farbie albo do pustego słoiczka i smaruję pędzelkami do smarowania.

Obrazek

Model i tak jest cały cętkowany, więc postanowiłem działać raczej oszczędnie.
Trochę okopceń przy kaemach, conieco spod osłony silnika, trochę dla kontrastu przy żaluzjach wlotów powietrza...

Obrazek

Ciut więcej czerni i szarości przy rurach wydechowych, odrobinka brązu na klapach, podwoziu i z tyłu kadłuba.

Obrazek

Na deser matowy werniks MIG Jimenez, usunąć maskowanie z kabiny i śmigiełko.

Niedługo galeria.

Pozdrawiam, Bolek
Modelarstwo to nie tylko wieczorne dłubanie - to zabawa z historią.
Avatar użytkownika
Bolo07
 
Posty: 503
Dołączył(a): środa, 26 lutego 2014, 10:05
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Reklama

Re: [Aeronautica Italiana] Macchi MC200 1:72 Revell

Postprzez Bolo07 » sobota, 21 maja 2016, 23:35

Modelarstwo to nie tylko wieczorne dłubanie - to zabawa z historią.
Avatar użytkownika
Bolo07
 
Posty: 503
Dołączył(a): środa, 26 lutego 2014, 10:05
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Poprzednia strona

Powrót do [GT] Aeronautica Italiana - Lotnictwo włoskie 1939-1945

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości