Koniec z problemami "FIELD GREY"

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Koniec z problemami "FIELD GREY"

Postprzez DawidM » środa, 29 lutego 2012, 20:58

W związku z powtarzającymi się często pytaniami odnośnie kolorów niemieckiego umundurowania, chciałbym wszystkim przedstawić gotowe rozwiązanie na ten dylemat.
Stosunkowo niedawno firma figurkowa Andrea-Miniatures wypuściła na rynek komplet farb do malowania i cieniowania mundurów niemieckich żołnierzy. Zestaw zawiera 6 akrylowych farbek analogicznych do farbek Vallejo. Zostały one specjalnie przez Vallejo dla firmy Andrea wyprodukowane. Problem jednak polega na tym, że w palecie kolorów Vallejo tych barw nie ma.
Są to już gotowe kolory do pomalowania munduru kolorem bazowym a potem 2 warstwami cieni i 3 rozjaśnień. Nie trzeba już nic mieszać. Kolory gotowe do użytku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W zestawie dodatkowo mały sbs dotyczący malowania i cieniowania figurki poszczególnymi kolorami.

Obrazek

Jeśli ktoś zechce może oczywiście mieszać poszczególne barwy dla lepszych efektów.
Poniżej przykład mieszania poszczególnych barw w stosunku 1:1.

Obrazek
Obrazek

Zestaw tych farbek polecam każdemu kto maluje figurki niemieckich żołnierzy z okresu WWII.
Moim zdaniem jest znakomity. Cena też nie jest wiele większa od kompletu 6 farbek Vallejo.
Oscyluje w granicach 80 PLN.
Zestaw tych farbek można zamówić i kupić np. tutaj:
http://jotte.istore.pl/pl,product,8676295,acs,010,andrea,field,grey,paint,set.html
Zdjęcia nie odzwierciedlają w pełni rzeczywistych barw. Wynika z to z moich słabych, umiejętności fotograficznych, za które przepraszam. Muszę nad tym popracować.
Pozdrawiam
DawidM
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 28 lutego 2012, 12:24

Reklama

Re: Koniec z problemami "FIELD GREY"

Postprzez klajus » środa, 29 lutego 2012, 22:49

Masz parę miesięcy spóźnienia.
Nie rozumiem o jakich problemach odnośnie kolorów mówisz...
Zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że odcień i tak nie jest właściwy.

Jesteś jakimś przedstawicielem Andrea?
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Koniec z problemami "FIELD GREY"

Postprzez hubert1997 » środa, 29 lutego 2012, 23:44

klajus napisał(a):
Jesteś jakimś przedstawicielem Andrea?

:mrgreen:
"Skrzywdzić kota jest bardzo łatwo, ale, wierzcie mi, żaden to honor, żaden!"
-Michaił Bułhakow "Mistrz i Małgorzata".
Avatar użytkownika
hubert1997
 
Posty: 226
Dołączył(a): wtorek, 20 września 2011, 17:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Koniec z problemami "FIELD GREY"

Postprzez Andrzej Wasilewski » czwartek, 1 marca 2012, 00:13

Wietrzę specjalistę ds. marketingu :)
Avatar użytkownika
Andrzej Wasilewski
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 18:33
Lokalizacja: Leszno/Wawa

Re: Koniec z problemami "FIELD GREY"

Postprzez DawidM » czwartek, 1 marca 2012, 00:41

Po pierwsze:
Nie mam nic wspólnego ani z Andreą ani z Jamą. A nawet gdyby to co z tego? Czy to jest temat postu? Tak na to patrząc i śledząc moje akurat posty, to musiałbym mieć prowizję we większości sklepów i firm w Polsce i nie tylko :) Chciałbym. Wielu z Was ma na tym punkcie obsesję jakąś. Jak tylko ktoś napisze gdzie kupić to od razu ma prowizję. Chore jakieś !!! Nie podoba się, nie kupować - proste. Takimi idiotycznymi stwierdzeniami zrażacie tylko ludzi do pisania, proponowania, opisywania produktów itd. Mnie to akurat lata ale są tacy którym nie.
Po drugie:
Nie bardzo rozumiem z czym się spóźniłem kilka miesięcy. Nikt już nie maluje albo nie zaczyna niemiaszków od kilku miesięcy ? Jeśli tak to sorry. Nie wiedziałem. :) :) Ponadto rozumiem z tego, że wszyscy już są z malowaniem na międzynarodowym poziomie, z mieszaniem kolorów do cieniowania też. Jeśli tak to też sorry.
Mógłbym tak ten wątek pociągnąć jeszcze ale po co ? Wystarczy czasem pośledzić człowieka jakie i gdzie pisze posty by sobie wyrobić zdanie. No ale taka już niektórych polaczków natura. Z tego słyniemy i nie bez przyczyny.
DawidM
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 28 lutego 2012, 12:24

Re: Koniec z problemami "FIELD GREY"

Postprzez Sherman » czwartek, 1 marca 2012, 00:54

DawidM napisał(a):Wystarczy czasem pośledzić człowieka jakie i gdzie pisze posty by sobie wyrobić zdanie. No ale taka już niektórych polaczków natura. Z tego słyniemy i nie bez przyczyny.

Ciężko wyrobić sobie zdanie o użytkowniku który ma raptem 9 postów ;o)

A co do "spóźnienia" pewnie chodziło o to że zestaw jest już jakiś czas dostępny.
Ostatnio edytowano czwartek, 1 marca 2012, 00:56 przez Sherman, łącznie edytowano 1 raz
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Koniec z problemami "FIELD GREY"

Postprzez Andrzej Wasilewski » czwartek, 1 marca 2012, 00:55

Dawidzie spokojnie, to tylko żarty są. Twoje rady, linki i tutoriale są świetne - działaj dalej!
Avatar użytkownika
Andrzej Wasilewski
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 18:33
Lokalizacja: Leszno/Wawa

Re: Koniec z problemami "FIELD GREY"

Postprzez Piotr Kalinowski » czwartek, 1 marca 2012, 01:03

Mała uwaga. Jak skończy Ci się kolor bazowy, którego używać będziesz najwięcej, będziesz musiał niestety dokupić cały komplet na nowo, chcąc mieć wszystkie sześć kolorów w palecie.
Avatar użytkownika
Piotr Kalinowski
 
Posty: 120
Dołączył(a): piątek, 4 lipca 2008, 01:20
Lokalizacja: Kansas City, MO

Re: Koniec z problemami "FIELD GREY"

Postprzez DawidM » czwartek, 1 marca 2012, 01:10

Sherman napisał(a):Ciężko wyrobić sobie zdanie o użytkowniku który ma partem 9 postów ;o)


Uważasz ze pisałem o sobie ? :mrgreen:


Sherman napisał(a):A co do "spóźnienia" pewnie chodziło o to że zestaw jest już jakiś czas dostępny.


Dzięki za wyjaśnienie, nigdy bym się nie domyślił :mrgreen: Jak np. model jest na półce w sklepie 3 miesiące to już o nim nie piszecie bo stary ? Będę pamiętał i opisywał tylko rzeczy - funkel nówka :)

Mała uwaga. Jak skończy Ci się kolor bazowy, którego używać będziesz najwięcej, będziesz musiał niestety dokupić cały komplet na nowo, chcąc mieć wszystkie sześć kolorów w palecie.


Zgadzam się, za jakieś kilka ładnych lat przy dużej, hurtowej produkcji. :)

Rozwinę jeszcze ten kawałek swoich słów dla jasności powstania tego wątku:
Ponadto rozumiem z tego, że wszyscy już są z malowaniem na międzynarodowym poziomie, z mieszaniem kolorów do cieniowania też. Jeśli tak to też sorry.

Kiedyś na spotkaniu z modelarzem, napiszę tylko że jest sędzią międzynarodowym na wystawach modelarskich, na moje pytanie czym rozjaśnić kolor czerwony, usłyszałem - szarym, zapytałem czym przyciemnić, usłyszałem - ciemnym szarym, a zielony pytam - usłyszałem - szarym, a niebieski - no też szarym itd. Po cholerę więc palety barw jak wystarczą ze cztery i szary albo wręcz czarny i biały. Pozostawiam to bez komentarza.
Zapewne na wystawach nie mam się już co pokazywać nawet po tym tekście. :mrgreen: :mrgreen:
DawidM
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 28 lutego 2012, 12:24

Re: Koniec z problemami "FIELD GREY"

Postprzez Jaho63 » czwartek, 1 marca 2012, 02:13

Na wstępie powiem, że podoba mi się Twój tutorial o cieniowaniu. Niezależnie od pobudek. Korzyć jego jest niezaprzeczalna.
Ale zdradź mi, co chciałeś powiedzieć przez:
DawidM napisał(a):No ale taka już niektórych polaczków natura.

Bo wynika z tego, że część "polaczków" wiecznie marudzi i szuka podstępu, a reszta "polaczków" grzecznie wysłucha "wykładu"?
Ostatnio edytowano czwartek, 1 marca 2012, 08:48 przez Jaho63, łącznie edytowano 1 raz
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Koniec z problemami "FIELD GREY"

Postprzez ronin » czwartek, 1 marca 2012, 05:28

Ale kolega nie napisal -wy polaczki-tylko - No ale taka już niektórych polaczków natura-gwoli scislosci.Poza tym idea przednia,tylko przyklasnac.
ronin
 
Posty: 15
Dołączył(a): piątek, 4 listopada 2011, 00:14

Re: Koniec z problemami "FIELD GREY"

Postprzez klajus » czwartek, 1 marca 2012, 10:02

DawidM napisał(a):Po pierwsze:
Nie mam nic wspólnego ani z Andreą ani z Jamą. A nawet gdyby to co z tego? Czy to jest temat postu? Tak na to patrząc i śledząc moje akurat posty, to musiałbym mieć prowizję we większości sklepów i firm w Polsce i nie tylko :) Chciałbym. Wielu z Was ma na tym punkcie obsesję jakąś. Jak tylko ktoś napisze gdzie kupić to od razu ma prowizję. Chore jakieś !!! Nie podoba się, nie kupować - proste. Takimi idiotycznymi stwierdzeniami zrażacie tylko ludzi do pisania, proponowania, opisywania produktów itd. Mnie to akurat lata ale są tacy którym nie.

Ja tylko zapytałem...

DawidM napisał(a):Po drugie:
Nie bardzo rozumiem z czym się spóźniłem kilka miesięcy. Nikt już nie maluje albo nie zaczyna niemiaszków od kilku miesięcy ? Jeśli tak to sorry. Nie wiedziałem. :) :) Ponadto rozumiem z tego, że wszyscy już są z malowaniem na międzynarodowym poziomie, z mieszaniem kolorów do cieniowania też. Jeśli tak to też sorry.

Chodziło mi o to, że te zestawy są już parę miesięcy na rynku.

DawidM napisał(a):Mógłbym tak ten wątek pociągnąć jeszcze ale po co ? Wystarczy czasem pośledzić człowieka jakie i gdzie pisze posty by sobie wyrobić zdanie. No ale taka już niektórych polaczków natura. Z tego słyniemy i nie bez przyczyny.

Dzięki. Widzę, że Kolega "węszy". Szybko zrobiłeś mi portret psychologiczny :mrgreen:

DawidM napisał(a):

Dzięki za wyjaśnienie, nigdy bym się nie domyślił :mrgreen: Jak np. model jest na półce w sklepie 3 miesiące to już o nim nie piszecie bo stary ? Będę pamiętał i opisywał tylko rzeczy - funkel nówka :)[/quote]
Tak. Bo wtedy to już żadna nowość, tak jak to wynika z Twojego pierwszego postu.
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Koniec z problemami "FIELD GREY"

Postprzez shivadog » czwartek, 1 marca 2012, 10:58

Nie róbcie burzy w szklance wody, proszę.
Ja o tej "nowości" nie słyszałem, więc dla mnie też jest to nowość i dziękuję za informację, że taki produkt się pojawił.
Co prawda jestem zwolennikiem indywidualnego mieszania kolorów (może nie z 4 podstawowych kolorów, ale te też się przydają), ale jeśli ktoś robi duże ilości figurek, może taki gotowy zestaw mu się przydać.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Koniec z problemami "FIELD GREY"

Postprzez Mamelon » czwartek, 1 marca 2012, 22:43

Nie przejmuj się komentarzami! A te żarciki są już oklepane i nudne :-/ Jak dla mnie to odkryłeś coś nowego i ciekawego - pomyśle nad tym zestawem. DZIĘKI :)
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koniec z problemami "FIELD GREY"

Postprzez DawidM » czwartek, 1 marca 2012, 23:05

Postaram się jeszcze raz dołączyć jakieś lepsze, wyraźniejsze fotki tych kolorów. Aparat mam wprawdzie niezły chyba, ale nie jestem dobrym fotografem. Trochę muszę popracować nad odwzorowaniem kolorów w zdjęciach, poziomem bieli itd. Tych zestawów farb Andrea oferuje kilka i wszystkie są moim zdaniem rewelacyjne. Na szczególna uwagę zasługuje jeszcze zestaw do cieniowania wszelkich tekstylii białych i czarnych bo to bodaj jedno z najtrudniejszych wyzwań. Ja osobiście mam je wszystkie i gorąco polecam by się nad nimi zastanowić. W sumie wszystkie są po sześć farbek czyli baza, 2 cieniowania, 3 rozjaśniania w zestawach:
Flash czyli do twarzy, skóry - ten można sobie darować bo ilu malujących tyle technik, choć zestaw sam w sobie jest ciekawą
alternatywą. Najciemniejsza barwa w nim znakomicie nadaje się jako baza pod wszelkie skóry, buty, skórzane kurtki itp.
Ten kolor jest niedostępny w palecie Vallejo. Ja go użyłem jako bazę do skórzanej zbroi w tej figurce:

Obrazek

Zestaw do białego i czarnego o których wspomniałem wcześniej.
Field Grey o którym jest post. Dalej: zielony, czerwony, niebieski i na koniec srebrny i złoty. W tych ostatnich w zestawie są 3 farbki i 3 washe. Wszystkie zestawy do pooglądaniu tu:

http://www.andrea-miniatures.com/_carro/AspsProductos/Buscador.asp
DawidM
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 28 lutego 2012, 12:24

Następna strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości