Miło jest spotkać frontowca `39

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Re: Miło jest spotkać frontowca `39

Postprzez Jendrass » poniedziałek, 23 czerwca 2008, 23:22

Dostał ksywę "Koras", specyficzna jednostka nie ma co :)
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Miło jest spotkać frontowca `39

Postprzez Bathin » wtorek, 24 czerwca 2008, 07:55

badger napisał(a):Ostatnie zdjęcie, prawy dolny róg - gość jest "zakiepisty" :mrgreen:

Pancerniak w lateksie tez niczego sobie. :-/
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Miło jest spotkać frontowca `39

Postprzez Jendrass » wtorek, 24 czerwca 2008, 11:58

Lateks - to ironia czy stwierdzenie faktu?! Kurtki były skórzane, skóra się świeciła widać na zdjęciach, matowe były tylko kołnierze. W pancerniaku fajnie wyszły oczka, ma taki zamyślony wyraz twarzy i wzrokiem wodzi gdzieś tam daleko...
http://www.wpk.p.lodz.pl/~bolas/main/uz ... ncanim.gif
A "Koras" no jest wybitny, nie ma dwóch zdań.
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Miło jest spotkać frontowca `39

Postprzez Bathin » wtorek, 24 czerwca 2008, 12:53

To była ironia, porównaj fotkę z linku, który podałeś z Twoją figurką, chyba jest różnica ?
Najlepszą farbą imitującą skórę jest pseudo matowa czarna Pactra.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Miło jest spotkać frontowca `39

Postprzez Jendrass » wtorek, 24 czerwca 2008, 13:16

Hmm kurtka musi się świecić, miałem kiedyś ją na żywo przed oczyma, co prawda jako nowa świeciła się bardzo ale nawet lekko zużyta miała do tego prawo. Wycieniuje lekko rozcieńczoną pactra, zobaczymy jak wyjdzie.
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Miło jest spotkać frontowca `39

Postprzez Mariusz 72 » niedziela, 27 lipca 2008, 22:52

Jedras ale masz produkcję ... taśmową. Będziesz miał spora kolekcję. Te nowsze figurki ładniesze są. Zwłaszcza Ci z drugiej "parti".
To są rzywiczne figurki? Jakoś słabo się z Polakami kojarzą. Kolory chyba lekko nietrafione. Chełmy moim zdaniem zupełnie w złym kolorze. Za ostra ta zieleń. Onuce chyba powinny być bardziej szaro-berzowe. Poza tym chyba OK.
Zainwestuj w mniejszy pędzelek i popraw jeszcze szczegóły bo widać niedróbki malarskie.

W kwestii świecenia to w modelarstwie unika się świecących farb (nawet jeśli w żeczywistości się swieciły) - źle to wygląda.

Niestety, ale po tak wielkiej ilości błędów, oraz po tylu błędach w niemal każdym poście ostrzeżenie pierwsze.
Proszę o poprawienie wszystkich błędów i więcej uwagi podczas pisania postów. Zawsze można pisać w Wordzie, lub Firefox.
Xenomorph.


Bardzo przepraszam, od dziecka cierpię na dysleksję. Piszę jak umiem, bardzo się staram.
Poza tym chyba się coś Panu pomyliło bo pierwszy raz mam coś zakreślone na czerwono...
Ostatnio edytowano niedziela, 27 lipca 2008, 23:23 przez Mariusz 72, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Miło jest spotkać frontowca `39

Postprzez Jendrass » niedziela, 27 lipca 2008, 23:16

Wracając z krótkiego, ale zawsze urlopu, przejazdem byłem w Gdyni. Traf chciał, że załapałem się na fetę z okazji odpływania ekipy poszukującej "Orła", dorobiłem się nawet szpanerskiej koszulki. Co ważniejsze jednak miałem okazję wreszcie zobaczyć, rekonstruktorów września na żywo - grupa rekonstrukcyjna z Westerplatte, byli z prawosławką, Boforsem i sporą ilością innej broni... eh ten czar :) Obfotografowałem chłopaków z góry do dołu żeby potem wdać się w dyskurs na temat mundurów, cen itp itd.
Wniosek był jeden i prosty. Rekonstruktorów było przynajmniej 5-6, każdy miał na sobie mundur wz 36 i każdy był w innym odcieniu. Rozmówca sam potwierdził, że mundury się spierają/spierały się, tracą barwę itp stąd ustalanie jednego jedynie słusznego koloru może dotyczyć chyba tylko magazynowych sortów.
Wiem, że zaraz znajdą się osoby, które podważą taki pogląd. OK ich prawo. Pisałem już wiele razy, że moje figurki mają przedstawiać żołnierzy w 3 tygodniu walk, z mundurami brudnymi, spranymi, wypłowiałymi od słońca, mokrymi od potu, smarów, benzyny, pochodzącymi z różnych magazynów i lat. Dzisiejsza rozmowa utwierdziła mnie tylko w przekonaniu, że robienie w moim wypadku 60 figur o identycznym umundurowaniu (barwa) mija się z celem, zwłaszcza jeśli przyjąć powyższe założenia.
Widziałem i miałem w ręku te materiały, obcy człowiek-pasjonat potwierdził moje domysły. Założenia zweryfikowała praktyka, a przecież oni (rekonstruktorzy) stale o swój sprzęt dbają, a na wojnie różnie bywa (pranie itp).

Pędzelki mam, figurki są już poprawione, ale sam wiesz, że można to robić w kółko. Będę jeszcze działał. Dzięki za pamięć Mariusz ! :)
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Miło jest spotkać frontowca `39

Postprzez Jendrass » poniedziałek, 20 października 2008, 17:54

Kolejna transza, zdjęcia tradycyjnie już wykazały szereg niedociągnięć - niepomalowane guzki/sprzączki + kilka wad na bluzach wymagających szpachlowej interwencji. Słowem każdy ma jakiś feler ale najcięższy kawałek chleba już za nami (bo malujemy we dwoje:) ).
Póki co pokazuję co jest.
Janusz, 29 lat, dowódca czołgu TKS
Obrazek
Władysław, kierowca czołgu 7TP, ranny w twarz i rękę, lat 20
Obrazek
Henryk, dowódca czołgu 7TP, ranny w lewą rękę, lat 31
Obrazek
Nieznany, nieżyje
Obrazek
Jan, lekarz dywizjonu lat 39
Obrazek
Patryk, lat 21
Obrazek
Michał, lat 19
Obrazek
Zbigniew, lat 20
Obrazek
Helmut, lat 22 (uciekinier ze Śląska, znany z zestawu Tamyia "Kublewagen")
Obrazek
Jarosław, lat 18
Obrazek
Kiedy będą ok, wrzucę foty "uzbrojonych po zęby".
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Miło jest spotkać frontowca `39

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 20 października 2008, 18:04

heniek i NN są koszmarni, reszta nawet całkiem przyzwoita..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Miło jest spotkać frontowca `39

Postprzez Jendrass » poniedziałek, 20 października 2008, 18:14

Oka, poprawimy ma się rozumieć.
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Miło jest spotkać frontowca `39

Postprzez ups » sobota, 20 czerwca 2009, 19:55

Henryk ranny w rękę raczej nie jest, a w ramię ,tudzież coś z zakresu obręczy barkowej. Wnoszę to z próby, (średnio udanej) ubrania go w opatrunek unieruchamiający, gipsowy typu Desoult-a, a włąściwie coś co tylko troszkę go przypomina. Nie traktuj tej uwagi jako napad na siebie ,a raczej za merytoryczną uwagę. Pracuję w tak zwanej "służbie zdrowia" i troszkę mnie ta biała "kamizelka ratunkowa" razi.
Poza tym unieruchomienie takie zakłada się na gołe ciało tzn. wata potem opaski gipsowe, także kołnierzyk raczej nie wystwałby .
Jeśli ranna miała by być sama ręka to sugeruję bandaż na przedramię plus na jakimś bandażu /pasku zawiesić ją na szyi.
Wracając do tematu , imponująca kolekcja.
Pozdrawiam
ups
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 11 kwietnia 2009, 10:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miło jest spotkać frontowca `39

Postprzez Mariusz 72 » sobota, 20 czerwca 2009, 21:49

No jakby ładniesze te ludki. Buźki sympatyczniejsze, ale ten jeden to jak Adolf wygląda :-)
Jarosław ma oczy raczej do poprawki. Za dużo czarnego pod białkiem.
He, he... a ja mniej błędów robię :P
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Miło jest spotkać frontowca `39

Postprzez Radek Pituch » niedziela, 21 czerwca 2009, 13:06

Jakoś umknął mi ten wątek, ale dzięki temu, że Mariusz go "odgrzebał" mogłem go sobie przejrzeć dokładnie. Jako figurkowiec nie mogę się powstrzymać by nie skomentować, a tym razem pokuszę się o komentarz obrazkowy:
Obrazek

R.
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miło jest spotkać frontowca `39

Postprzez Jendrass » niedziela, 21 czerwca 2009, 14:27

ups - dzięki za porady co do bandaży itp, tą figurkę robiłem sto lat temu i pewnie teraz wyglądała by zupełnie inaczej. Widać fachowca więc nie będę się spierał, dzięki jeszcze raz. Inna rzecz, że w wojennych realiach nie zawsze przestrzega się wszystkich wymaganych norm, założeń i instrukcji, nawet dotyczących bandażowania ;)

Mariusz 72 napisał(a):He, he... a ja mniej błędów robię :P

Tak, zwłaszcza tych w pisowni powyżej :lol: :lol: :lol:

Radek Pituch napisał(a):Jakoś umknął mi ten wątek, ale dzięki temu, że Mariusz go "odgrzebał" mogłem go sobie przejrzeć dokładnie. Jako figurkowiec nie mogę się powstrzymać by nie skomentować, a tym razem pokuszę się o komentarz obrazkowy:

Spojrzałeś chociaż na daty ? to temat sprzed ponad pół roku, lubisz chyba odgrzewane kotlety. Twoja pomoc Radku jest nie do przecenienia.
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Miło jest spotkać frontowca `39

Postprzez Radek Pituch » niedziela, 21 czerwca 2009, 15:47

Ależ ten kotlet to bardzo ciekawy temat. W kwestii pomocy, jestem zawsze chętny do jej udzielenia, choć wolę nie wychylać się przed szereg.

Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości