Snajper i jego obserwator /samo robota w 1:16/

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Re: Snajper i jego obserwator /samo robota w 1:16/

Postprzez ewpiga » sobota, 19 października 2013, 19:25

Wojak gotowy do malowania...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Reklama

Re: Snajper i jego obserwator /samo robota w 1:16/

Postprzez Modelarz » sobota, 19 października 2013, 23:53

Rewelacja. Najbardziej jestem ciekaw jak pomalujesz tą hienę :D Niezdrowy wygląd powinna mieć, może jakieś cętki ?
Ostatnio edytowano niedziela, 20 października 2013, 00:03 przez Modelarz, łącznie edytowano 1 raz
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Snajper i jego obserwator /samo robota w 1:16/

Postprzez Dżejrosz » sobota, 19 października 2013, 23:59

Ale potoki krwi będą?? :D
15-latek (czyli ja) i modelarstwo??- dobre!!! :lol:
Pozdrawiam Kuba :D
Dżejrosz
 
Posty: 244
Dołączył(a): piątek, 9 sierpnia 2013, 23:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Snajper i jego obserwator /samo robota w 1:16/

Postprzez fragles » niedziela, 20 października 2013, 13:20

Dżejrosz napisał(a):Ale potoki krwi będą?? :D


I odchody. Mnóstwo odchodów. Kał wymieszany z krwią powinien mocno podkreślić destrukcję tego świata. Da też jednoznaczne uzasadnienie dla maski wojaka.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1564
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Snajper i jego obserwator /samo robota w 1:16/

Postprzez ewpiga » niedziela, 20 października 2013, 20:41

Modelarz napisał(a):Najbardziej jestem ciekaw jak pomalujesz tą hienę...

Zostawiam na sam koniec, bo szczerze nie wiem w jakich kolorach ją przedstawić.
Dżejrosz napisał(a):Ale potoki krwi będą?? :D

Kolor czerwony jak najbardziej być musi...ale żeby zaraz krew :D
fragles napisał(a):I odchody. Mnóstwo odchodów. Kał wymieszany z krwią powinien mocno podkreślić destrukcję tego świata. Da też jednoznaczne uzasadnienie dla maski wojaka.

Podoba mi się Twój 'impuls kreatywny', który może doprowadzić ciebie zarówno do powstania modelu figuratywnego jak i abstrakcyjnego. Ja się nie obrażę na "zgapianie" pewnych moich rozwiązań, efektów i motywów.. to nie jest złe, zatem do dzieła…
----------------------------------
Krótko o podstawce:
Musi być lekka. Zrobiłem, więc pudełko z pianki do podklejania fotografii /grubość 5mm/ Wierzchnia warstwa pianki jest pokryta cienką plastikowa folią, do niej klejem do „dkupażu” przykleiłem jedną warstwę papieru chusteczki higienicznej marszcząc go jednocześnie. Po wyschnięciu kleju, tu i tam niedbale nałożyłem szpachlówki modelarskiej, nakleiłem jeszcze jedną pomarszczoną warstwę papieru. Dla sztywności pudełko pomalowałem bezbarwnym lakierem. W środek pudełka wkleiłem mały klocek ze styropianu. Dokleiłem wieko z uformowanym wcześniej krajobrazem, resztę pustej przestrzeni wypełniłem plasteliną. Kolorowa podmalówka wykonana farbami Revell.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Snajper i jego obserwator /samo robota w 1:16/

Postprzez ewpiga » poniedziałek, 21 października 2013, 10:30

Przed zasadniczym malowaniem taka oto podmalówka. Maluję pędzlem i przy małej gęstości farby nakładam warstwę różnicując odcień tej samej barwy, jednocześnie dodaję delikatnie innych kolorów. Malowanie odstawiam na jeden dzień do wyschnięcia. Kolejne warstwy „chudych” laserunków imitujących brud i przebarwienia materiału kurtki, spodni itp. Do takich celów kolor mocno rozcieńczam coś jak filtr Mig’a, /który tym produktem sugeruje jakieś nowatorskie specjalne modelarskie odkrycie nie podając do wiadomości tego, że technika ta zaczerpnięta została z malarstwa artystycznego. Masa frajerów na taki chwyt marketingowy się złapała. /Odstawiam model do wyschnięcia na kilka dni, po okresie zrobię pseudowaszowanie, delikatny retusz wyostrzający formę i suchy pędzel, który załatwi sprawę…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Snajper i jego obserwator /samo robota w 1:16/

Postprzez rudolf24 » poniedziałek, 21 października 2013, 13:45

WOW :shock: :shock: .
Avatar użytkownika
rudolf24
 
Posty: 1038
Dołączył(a): poniedziałek, 22 października 2012, 19:59

Re: Snajper i jego obserwator /samo robota w 1:16/

Postprzez Paweł Leszczyński » poniedziałek, 21 października 2013, 14:24

ewpiga napisał(a):... jak filtr Mig’a, /który tym produktem sugeruje jakieś nowatorskie specjalne modelarskie odkrycie nie podając do wiadomości tego, że technika ta zaczerpnięta została z malarstwa artystycznego. Masa frajerów na taki chwyt marketingowy się złapała.

Piotrku, ale po co ma pisać? Nie rozumiem. On odkrył tę metodę dla modelarstwa i na tym nieźle zarabia pogratulować mu sukcesów na tym polu i podziwiać za marketing (choć szczęścia do wspólników nie ma).
Masą frajerów nazywasz 90% modelarzy, którzy lubią korzystać z takich gotowców. Można to porównać do modeli pudełkowych, po co je kupować, można samemu zrobić (patrz Ziober). Po co kupować gotową chemię jak można samemu pokombinować - wybór należy do nas, wolna wola, nie widzę tu nic frajerskiego.
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Snajper i jego obserwator /samo robota w 1:16/

Postprzez ewpiga » poniedziałek, 21 października 2013, 15:38

Chemię tj. farbki, rozcieńczalnik zazwyczaj kupuję, bo to kłopotliwe jest zrobić samemu, ale Pawełku 90% modelarzy po malowaniu myje pędzel, to już z tej „wody” mają gotowy filtr=farbki do transparentnego malowania.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Snajper i jego obserwator /samo robota w 1:16/

Postprzez Paweł Leszczyński » poniedziałek, 21 października 2013, 15:52

ewpiga napisał(a):Chemię tj. farbki, rozcieńczalnik zazwyczaj kupuję, bo to kłopotliwe jest zrobić samemu, ale Pawełku 90% modelarzy po malowaniu myje pędzel, to już z tej „wody” mają gotowy filtr=farbki do transparentnego malowania.

No ale co z tego? Ich wola, jak by każdy chciał wodę po myciu pędzli to te firmy nie miały by takich sukcesów. Nie róbmy z modelarzy idiotów nie wiedzących iż można samemu sobie zrobić takie mikstury i że te techniki są zaczerpnięte od kogoś.
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Snajper i jego obserwator /samo robota w 1:16/

Postprzez siara1939 » poniedziałek, 21 października 2013, 16:44

Ja uzywam tylko 2-3 washy od firm modelarskich. Filtry dorabiam sobie sam na podstawie farb olejnych Abtailung-a.
Medium do farb olejnych juz od dluzszego czasu kupuje w sklepie dla plastykow.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Snajper i jego obserwator /samo robota w 1:16/

Postprzez Marcin Łukawski » poniedziałek, 21 października 2013, 21:44

Abteilung to nic innego jak Winsor' n Newton tylko kolory nazwane są po modelarsku ;)
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Snajper i jego obserwator /samo robota w 1:16/

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 21 października 2013, 21:46

ewpiga napisał(a):Chemię tj. farbki, rozcieńczalnik zazwyczaj kupuję, bo to kłopotliwe jest zrobić samemu, ale Pawełku 90% modelarzy po malowaniu myje pędzel, to już z tej „wody” mają gotowy filtr=farbki do transparentnego malowania.

jeden miał pomysł na sprzedawanie "wody po myciu pedzli" ty masz pomysł na sprzedawanie rupieci z wyprasek.
Jeden i drugi odniósł w tym sukces - czego chcieć więcej.
A ta praca jest na medal -to znaczy bardzo mnie się podobajet.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Snajper i jego obserwator /samo robota w 1:16/

Postprzez siara1939 » poniedziałek, 21 października 2013, 21:56

Marcin Łukawski napisał(a):Abteilung to nic innego jak Winsor' n Newton tylko kolory nazwane są po modelarsku ;)

I na pewno tak jest.
Mam zapas Abtajlungow, ktory starczy mi na cale modelarskie zycie, wiec nie mam potrzeby dokupywania nowych.
Swego czasu kupilem dodatkowo jeszcze kilka kolorow w sklepie dla plastykow- odcienie brazowego.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Snajper i jego obserwator /samo robota w 1:16/

Postprzez ewpiga » środa, 23 października 2013, 11:45

Na początku sierść hieny miał być pomalowana do złudzenia przypominającą wylinkę i zacząłem od podkadu w kolorze szaroniebieskim, później położyłem pomarańczowy, potem czerwony, żółty, zielony a na końcu wyszło coś takiego, to już nie usiłuję się trzymać tej pierwszej idei, bo myślę sobie, dlaczego to, co mi przyszło do głowy na początku ubiegłego tygodnia pracy, miałoby być mądrzejsze od tego, co mi przyszło do głowy w połowie tego tygodnia pracy.

Palone mięso, albo Kebab…

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości