Evangelion 01 - Bandai - 230mm - standard

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Evangelion 01 - Bandai - 230mm - standard

Postprzez koksik750 » czwartek, 23 października 2008, 13:29

Oto relacja pierwszego mojego mecha - Evangelion 01 z serii "Neon Genesis Evangelion" . Model ma ruchomą głowę w dwóch zakresach, ruchomą szczękę, z tyłu - kark jest otwierany do włożenia kapsuły w której siedzi pilot, ręce ruchome w barkach i nadgarstkach, jedno skrzydło na ramieniu otwierane gdzie chowany jest nóż, tyłów ruchomy w 3 miejscach, nogi ruchome w pasie, kolanach i kostkach, stopa w dwóch miejscach. Do zestawu dodany jest nóż, dwa karabiny, pole siłowe oraz kabel który daje robotowi napięcie. Kalki w zestawie są samoprzylepne - wystarczy przykleić z papierkiem, rysikiem pomalować i odkleić papierek. Oto pudełko:
Obrazek

Po 2 godzinnym składaniu ( do ukończenia modelu nie potrzeba żadnego kleju - wszystko działa na zasadzie wciskania - np jak klocki Lego ) tak przedstawia się w całości (ok 23cm wysokości):
Obrazek
Obrazek
A oto główne częsci:
Obrazek
Dziś w planie przyszykowanie wszystkich elementów do podkładu.
Jak się uda to jeszcze dziś podkład, a jak nie to jutro.
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Reklama

Re: Evangelion 01 - Bandai - 230mm - standard

Postprzez koksik750 » sobota, 25 października 2008, 00:13

Dzisiejszy dzień upłynął na podkładowaniu:
Obrazek
Farby dedykowane od Gunze:
Obrazek
I rzuciłem pierwszy kolor - zielony:
Obrazek
Jutro ciąg dalszy kolorowania....
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: Evangelion 01 - Bandai - 230mm - standard

Postprzez koksik750 » sobota, 25 października 2008, 19:15

Kolejny dzień upłynął....przygotowałem jedną karoserię samochodu do polerki i zrobiłem poprawki kilku elementów w zielonym i pierwszy odcień fioletu. W zestawie mam 3 odcienie, ale użyje dwóch - 3 kolory wyglądały by jak jakieś moro, a nie jak cień. Teraz najtrudniejsza część przede mną - cieniowanie....

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: Evangelion 01 - Bandai - 230mm - standard

Postprzez koksik750 » niedziela, 26 października 2008, 15:07

No i cieniowanie zakończone. Super sprawa. Teraz wiem dlaczego skośnoocy przyjaciele najpierw malują ciemnym kolorem a poźniej na to jaśniejszym. W razie czego można poprawić, zmniejszyć ciemniejszy obszar, nadać inny wygląd.
Większość części:
Obrazek
I zbliżenie na część korpusu:
Obrazek
I nogę:
Obrazek

Jak na pierwszy raz, myślę, że wygląda to całkiem nieźle.
Prace w połowie. Jeszcze tylko parę elementów na niebiesko, pomarańczowo i czarno, pomalowanie dodatków, linie podziału, itp wykończenie i trzeba będzie złożyć w całość.
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...


Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości