WIP - elektrycy z Węgier 1/16

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

WIP - elektrycy z Węgier 1/16

Postprzez Caramba » niedziela, 3 listopada 2013, 00:12

Zainspirowany nowymi figurkami Johna Rosengrant dla Alpine, wygrzebałem jego stare figurki. Rzeźbił je ponad 10lat temu, stare ale bardzo fajne. Postaram się, żeby to był krótki sbs.
Figurki przedstawiają dwóch elektryków, wstępnie jest to projekt zakładający walki na Węgrzech.

Obrazek
Obrazek

Komentarze, uwagi mile widziane.
Avatar użytkownika
Caramba
 
Posty: 441
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:30

Reklama

Re: WIP - elektrycy z Węgier 1/16

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 3 listopada 2013, 11:47

Figurki to jest coś za co się nie biorę :lol: Niezwykle trudno o realistyczne wykonanie :!:
Jeśli ja osoba nie z branży :lol: Mogę zabrać głos, to bardzo podobają mi się ubiory :!: Cienie na twarzach wydają mi się o ton za ciemne i buty są idealnie czyste, nawet podeszwy :mrgreen: Myślę że gdyby tych dwu chodziło po czystym śniegu to od czasu do czasu mieli okazję sobie pokiereszowane spody butów zabrudzić w oleju, spalonym drewnie. itp. ;o) :lol:
Ostatnio edytowano niedziela, 3 listopada 2013, 20:54 przez radoslaw6363, łącznie edytowano 1 raz
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: WIP - elektrycy z Węgier 1/16

Postprzez Ave » niedziela, 3 listopada 2013, 12:06

radoslaw6363 napisał(a):buty są idealnie czyste, nawet podeszwy :mrgreen:

..pewnie dlatego, że jeszcze nie pomalowane.

Marcin sbsa będziesz robił dopiero od tego momentu? Bo tutaj to już tylko nogi, wykończenie kurtek i detale zostały...
Na pewno warto będzie popatrzeć, ale ja na ten przykład najchętniej bym zobaczył krok po kroku jak te mordki malujesz - te tutaj też mi się bardzo podobają (mimo tajemniczej "czarnej kreski", za ciemnych cieni i innych cech kolących w oczy kolegów, którzy sami figurek nie malują ;o) ).
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: WIP - elektrycy z Węgier 1/16

Postprzez Caramba » niedziela, 3 listopada 2013, 13:06

Marcin - to są pierwsze ich fotki. Zazwyczaj nie robię fotek malowania twarzy; z olejami jest tak, że widać efekty malowania po kilku dniach - ja przeschną i zmatowieją. Jak będę malował nowe popiersie to zrobię sbs twarzy, zobaczymy czy coś będzie widać.

Na razie pomalowane twarze, hełmy i parki w różnym stopniu zaawansowania.
Jeden dostał kamo na spodnie - właśnie staram się je skończyć; zrobię fotki i wstawię. Jeszcze sporo malowania zostało. Drugi prawdopodobnie dostanie białe spodnie; chyba że się złamię i namaluję też kamuflaż.
Avatar użytkownika
Caramba
 
Posty: 441
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:30

Re: WIP - elektrycy z Węgier 1/16

Postprzez Nugget » niedziela, 3 listopada 2013, 13:13

Caramba jedziesz z tym sbsem.

radoslaw6363 napisał(a):i buty są idealnie czyste, nawet podeszwy :mrgreen: Myślę że gdyby tych dwu chodziło po czystym śniegu to od czasu do czasu mieli okazję sobie pokiereszowane spody butów zabrudzić w oleju, spalonym drewnie. itp.
Obrazek



Mam cichą nadzieje, że była to jendak ironia
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: WIP - elektrycy z Węgier 1/16

Postprzez Marcin Łukawski » niedziela, 3 listopada 2013, 15:37

Klasa jak zwykle ;) Pokazuj te spodnie ;)
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Łódź

Re: WIP - elektrycy z Węgier 1/16

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 3 listopada 2013, 16:10

No dobrrra ;o) to jeszcze dodam że na eleganckich białych rękawiczkach , zatkniętym za pas ładnym białym grancie i podpiętej do pasa ślicznej torebce są jakieś zielone plamy :!: :shock: :lol: :idea:
A białe podkute kozaczki i tak podobają się mojej córci :lol:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: WIP - elektrycy z Węgier 1/16

Postprzez Caramba » poniedziałek, 4 listopada 2013, 00:20

Progress...

Elektryk dostał podstawowy ekwipunek (pomalowany bazowym kolorem). Parka wstępnie podcieniowana. Skupiłem się na malowaniu kamo. Wzór w zasadzie naniesiony - jakieś małe korekty przewiduję w układzie plam. Zostało cieniowanie spodni i plamek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Caramba
 
Posty: 441
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:30

Re: WIP - elektrycy z Węgier 1/16

Postprzez Patterson » poniedziałek, 4 listopada 2013, 01:00

Jak zawsze mega rewelacja. Idealna kolorystyka. Spodenki świetnie, chyba mój ulubiony wzór. Co to za farbki na to kamo? Idealnie dopasowane.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIP - elektrycy z Węgier 1/16

Postprzez Caramba » poniedziałek, 4 listopada 2013, 16:20

Hej Marcin;
farbki to vallejo:
baza: 821+921+822
ciemny braz: 822
braz 822+825 / 822+984+981
żółty/pomarańcz: 824+981

mieszane na oko - pod kolor zdjęcia
Avatar użytkownika
Caramba
 
Posty: 441
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:30

Re: WIP - elektrycy z Węgier 1/16

Postprzez krz0011 » poniedziałek, 4 listopada 2013, 23:55

Z jakiego powodu używasz do twarzy farb olejnych a resztę robisz akrylami? Chodzi wyłącznie o czas schnięcia czy coś innego?
krz0011
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 18 sierpnia 2011, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Re: WIP - elektrycy z Węgier 1/16

Postprzez Caramba » wtorek, 5 listopada 2013, 00:22

Olejne farby łatwiej i lepiej się blendują; vallejo nie umiem tego zrobić. Planuję zakup farbek Jo Sonja (też akryle), mają o wiele lepszy pigment niż Vallejo.
Ostatnio edytowano sobota, 9 listopada 2013, 21:08 przez Caramba, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Caramba
 
Posty: 441
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:30

Re: WIP - elektrycy z Węgier 1/16

Postprzez krz0011 » wtorek, 5 listopada 2013, 22:12

Kupiłem ostatnio kilkanaście farb Jo Sonja's i na popiersiu przyjemnie się nimi pracuje, polecam. Są BARDZO matowe więc do malowania twarzy, rąk trzeba dodawać jakieś medium.
Przeglądałeś poradnik który zrobił Sang Eon Lee dotyczący popiersia z drugiego Twojego wątku na forum? Jest w formie drukowanej w którymś z ostatnich numerów International Figure Magazine lub na jego stronie/blogu, zdjęcia większe niż w gazecie.
krz0011
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 18 sierpnia 2011, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Re: WIP - elektrycy z Węgier 1/16

Postprzez Caramba » wtorek, 5 listopada 2013, 22:36

Tak. Właśnie czytałem jego sbs na stronce. Mj Kim i Kaz również malują Jo Sonja - właśnie podobają mi się kolory i intensywność barwy jaką uzyskują tymi farbami. Dodatkowo są matowe.

Masz jakieś fotki swoich prac? chętnie bym zobaczył.
Ostatnio edytowano sobota, 9 listopada 2013, 21:09 przez Caramba, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Caramba
 
Posty: 441
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:30

Re: WIP - elektrycy z Węgier 1/16

Postprzez krz0011 » wtorek, 5 listopada 2013, 22:51

Niestety nic nie mam, zresztą dopiero zacząłem malować swoje pierwsze popiersie, do tej pory leciałem z figurkami Alpine'a i Evolution farbami Vallejo, ale po przeczytaniu SBS'a stwierdziłem że trzeba zainwestować w Jo Sonja's. Swoją drogą myślałem że MJ Kim też maluje Vallejo.
Problemem jest aparat (słaby kompakt), figurek w trzydziestce piątce w ogóle nie szło fotografować (nie dało się złapać ostrości), zobaczę czy uda się z popiersiem. Jak wyjdzie coś godnego pokazania to wrzucę.
krz0011
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 18 sierpnia 2011, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości