Dygenguar - Kotobukiya - 1/144 - open

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Dygenguar - Kotobukiya - 1/144 - open

Postprzez koksik750 » wtorek, 21 kwietnia 2009, 19:42

Na obecny konkurs przygotuję mecha Dygenguar z serii anime - Super Robot Wars OG. Oto pudełko:
Obrazek
A tak wygląda gotowy, złożony model:
Obrazek
zdjęcie ze strony www.1999.co.jp
Jako, że do wykonania tego modelu nie potrzeba, klejów itp. ( na upartego można by go tylko złożyć bez malowania - wszystkie nawet najmniejsze detale są w kolorze docelowym ) będę wykonywał go w etapach - jeden etap, jeden kolor. I dziś zająłem się elementami czerwonymi. Jako, że normalnie pomalowany model wygląda typowo jak zabawka, większość elementów zostanie wycieniowana, by nadać realizmu figurce. Kolorystyka zgodna w 100% z instrukcją, w której podane są numery farb Gunze i takowymi model zostanie potraktowany. DO tego będę chciał wykonać pierwszą w swoim modelarskim życiu dioramę. Prawdopodobnie taką jaka jest na pudełku. I tu mam nadzieję, że koledzy bardziej doświadczeni w dioramach mi pomogą ;o)
Etap 1:
Na pierwszy rzut poszły elementy czerwone. Najpierw pomalowane farbami C-68 oraz C-79 , następnie do farby dodałem parę kropel czarnego C-2 i wycieniowałem. Oto efekt:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Dygenguar - Kotobukiya - 1/144 - open

Postprzez koksik750 » czwartek, 23 kwietnia 2009, 15:15

Etap 2 - Elementy złote.
Niektóre elementy składają się z dwóch części, w rzeczywistości są jako jeden, więc posklejałem obie części z nadmiarem klejem CA i wyszlifowałem.
Obrazek
I tu zaskoczenie, po wymieszaniu farb podanych w instrukcji, kolor okazał się zupełnie nie przypominający złotego, postanowiłem użyć czarnej bazy alclada a na to złotego Zero Paints. Efekt końcowy:
Obrazek


Etap 3. Elementy niebieskie.
Praktycznie każdy etap będzie wyglądał tak samo. tj. Łączenie ewentualnych części i malowanie. Tak samo i tutaj:
Obrazek
Kolor docelowy:
Obrazek
I tu również instrukcja daje złe proporcje. Oto kolor jaki uzyskamy przy postępowaniu zgodnie z instrukcją:
Obrazek
Jak widać różni się od docelowego. Osiągnięty został tylko przy użyciu niebieskiego i białego - pomijając zielony. Oczywiście lekkie cieniowanie, ale tylko minimalne.
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: Dygenguar - Kotobukiya - 1/144 - open

Postprzez koksik750 » sobota, 25 kwietnia 2009, 22:24

Etap 4:
Elementy szare i turkusowe:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Etap 5:
Elementy niebieskie:
Obrazek

Etap 6:
Elementy żółte:
Obrazek

Etap 7:
Ostrza mieczy:
Obrazek

Etap 8:
Twarz. Oczy zostały pomalowane na biało a następnie farbą, która świeci w ciemności.
Obrazek


Następnie tu i ówdzie podkreśliłem linie czarną farbą i złożyłem główne elementy:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: Dygenguar - Kotobukiya - 1/144 - open

Postprzez Chamzat » czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:04

O, widzę że kolejny konkurs i kolejny mech się szykuje ;o)
Szkoda, że poprzedni Evangelion miał tak mało odważne cieniowanie, mam nadzieję że tym razem bardziej nad tym popracujesz :) plus może jeszcze jakiś wash, pomyśl o tym ;o)

Pozdrawiam!
Chamzat
 

Re: Dygenguar - Kotobukiya - 1/144 - open

Postprzez koksik750 » piątek, 1 maja 2009, 12:36

Jest już gotowy ;o) W jakim sensie Evangelion miał mało odważne cieniowanie?? :-/ W tym modelu zostały wycieniowane wszystkie kolory poza szarym ( który raczej jest przykryty przez inne elementy ) oraz turkusowego. Pozapuszczałem linie czarną farbą, żeby podkreślić niektóre elementy - myślę, że wyszło dobrze
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: Dygenguar - Kotobukiya - 1/144 - open

Postprzez Chamzat » niedziela, 3 maja 2009, 20:35

Po oglądnięciu galerii myślę że cieniowanie jest w istocie zbyt subtelne, ledwo je widać, fajnie byłoby odważniej to zrobić - nie bać się ostrzejszych zróżnicowań w tonacji ;o)
Zaś co do washa... rzeczywiście - gdzieniegdzie jest. Ale nie wszędzie, tak jakbyś zapomniał go pociągnąć dalej. Elementy czerwone są fajnie zwashowane ale już na niebieskich jest go jak na lekarstwo... na złotym nie ma w ogóle :-/
Chamzat
 

Re: Dygenguar - Kotobukiya - 1/144 - open

Postprzez koksik750 » wtorek, 5 maja 2009, 11:06

Co do cieniowania - na jasnym niebieskim zrobiłem ciemniejsze - ale gdy złożyłem poszczególne elementy do siebie nie wyglądało to za specjalnie. Nie podoba mi się mocno wycieniowany model, wygląda bardziej sztucznie niż jest :P Ciemny niebieski jest wycieniowany ale na zdjęciach jakoś ciężko to zauważyć. Jedyne elementy jakie nie zostały wycieniowane to szary ( praktycznie nie widoczny, i tak dosyć ciemny ) oraz złoty i turkusowy. Co do złotego to pewnie chodzi ci o te obręcze na nadgarstkach - zastanawiałem się nad nimi ale odpuściłem je w końcu. Ogólnie myślę, że wyszedł poprawnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: Dygenguar - Kotobukiya - 1/144 - open

Postprzez Chamzat » wtorek, 5 maja 2009, 21:11

Nie twierdzę że nie wyszedł ;o)
Ogólnie sprawia całkiem fajne wrażenie - wzrok najbardziej przykuwają elementy czerwone gdzie cieniowanie wyszło najlepiej, tak więc resztę zauważa się dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu. Proponuję jednak wpuścić trochę washa na złoty (tak, te obręcze) - wash na kolorze złotym dodaje bardzo dobrego klimatu! (jeśli nie jest zbyt słaby ani zbyt mocny).

Ja siedzę w pancerce i z mechami nie mam zbyt wiele wspólnego ale większość technik jest ta sama.
Tak czy owak - ładny ten mech, ładniejszy niż poprzedni moim zdaniem.

No i czekam na podstawkę! Słowo się rzekło w końcu :)
Chamzat
 


Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości