Hoplita grecki, IV w. p.n.e. - Mini Art - 1:16 - standard

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Re: Hoplita grecki, IV w. p.n.e. - Mini Art - 1:16 - standard

Postprzez Ave » wtorek, 29 września 2009, 12:04

Dzięki Panowie :)

Fakt, przy tarczy trochę zabawy było, ale jak pisałem - było to mocno rozłożone w czasie, siadałem na godzinkę - dwie, na spokojnie. Podobnie z napierśnikiem. Zresztą to i owo niejednokrotnie przemalowaywałem szukając jakiejś koncepcji czy metody (np. na napierśniku jest co najmniej 10 warstw farby/ lakieru). Po prostu kombinuję i poprawiam dopóki nie uznam, że może być.

A co do ornamentów, to ich wzorów sam niestety nie wymyśliłem - przerysowałem to , co było na pudełku/instrukcji:

Obrazek

Pisząc o wyobraźni miałem na myśli kolory (zwłaszcza te metaliczne) i ślady ekspoloatacji - tu faktycznie dopiero eksperymentuję.
No to idę podstawkę klecić :->
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Reklama

Re: Hoplita grecki, IV w. p.n.e. - Mini Art - 1:16 - standard

Postprzez iras67 » środa, 30 września 2009, 10:48

Tarcza super jak i cała relacja.Czekam na galerię.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Hoplita grecki, IV w. p.n.e. - Mini Art - 1:16 - standard

Postprzez Pyriel » środa, 30 września 2009, 17:21

Chciałbym zobaczyć w twoim wykonaniu pawężnika z drugiej połowy XV wieku, tam dopiero się dzieje na tych pawężach! Gratulacje, wspaniała robota.
Avatar użytkownika
Pyriel
 
Posty: 78
Dołączył(a): wtorek, 28 lipca 2009, 18:05

Re: Hoplita grecki, IV w. p.n.e. - Mini Art - 1:16 - standard

Postprzez Ave » środa, 30 września 2009, 21:23

Dziękuję ;o)

Hoplita wreszcie dostał do jednej łapy tarczę, do drugiej "dzidę", na łysym łbie spoczął (acz nie na stałe) hełm, zaś u boku miecz:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do tego nieskomplikowana podstawka, mająca przedstawiać jakąś spaloną słońcem górską ścieżkę:

Obrazek

Obrazek

Na resztę zapraszam do galerii: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=164&t=8530
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Poprzednia strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości