ALIEN zrobiony od podstaw

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Re: ALIEN zrobiony od podstaw

Postprzez szarik » piątek, 16 stycznia 2015, 12:20

No proszę, aliens coraz częściej na tapecie.
Bardzo dobrze wyszedł, pierwsze koty za płoty.
Ręce i stopy to będzie tu chyba najtrudniejsza część, więc po prostu zrób kolejne jeszcze lepsze xenostwory.
Będziesz robił warsztat z malowania?
szarik
 
Posty: 39
Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2011, 12:44

Reklama

modele polskich samolotów

Re: ALIEN zrobiony od podstaw

Postprzez Raptor1981 » piątek, 16 stycznia 2015, 22:28

Witam wszystkich zainteresowanych, nie miałem pojęcia że powstanie tutaj taka zażarta dyskusja. Co do rąk i nóg mojego stwora, oczywiście prześledziłem kilkanaście zdjęć i doszedłem do wniosku że nie będę mu robił tych podwójnych paluchów, ze względu na to że te podwójne paluchy pojawiły się tylko w części pierwszej (mogę się mylić) i osobiści mi się nie podobały. Alieny między częściami też się różniły między sobą. Co do nóg zrobiłem takie rozczapierzone celowo żeby to nie były stopy przebranego człowieka.

Nie będę go powielał to jedyny egzemplarz.

Co do robienia warsztatu z malowania planuje pomalować go na czarno i gdzieniegdzie dać błyszczący lakier ( na głowie na ostrzu ogona, pazurach) zęby zrobię "gun metalem" te zewnętrzne i wewnętrzne w środku szczęki. Nie wiem jak uzyskać fajny efekt na czaszce aliena żeby była imitacja przezroczystości mózgu. Lekko prysnąć białą farbą i przyciemnić na to czarną i lakier błyszczący czy jak ??? Jakieś podpowiedzi, sugestie. ??? Może jakiś filmik jak to wykonać???
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Marcin.
Raptor1981
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 13 stycznia 2015, 20:25

Re: ALIEN zrobiony od podstaw

Postprzez Caramba » sobota, 17 stycznia 2015, 00:49

Najlepiej to namalować coś co przypomina mózg i spróbować olejną sepia "przydymić" lub smoke z Tamiya
M.
Avatar użytkownika
Caramba
 
Posty: 441
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:30

Re: ALIEN zrobiony od podstaw

Postprzez szarik » sobota, 17 stycznia 2015, 01:25

Jak nie jesteś pewien jak to zrobić, to zrób glacę na błysk bo szkoda takiej fajnej figurki na eksperymenty, może poćwicz na plastikowej łyżce jeśli już się uprzesz.
Ten czarny to też trochę droga na skróty, jeśli zechcesz pokombinować to podeślę Ci jakieś rozwiązania jak to inni robią w przypadku alienów, bo one nie były czarne...
I najważniejsze zrób mu braciszka bo fajnie Ci to wyszło, dynamicznie.
szarik
 
Posty: 39
Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2011, 12:44

Re: ALIEN zrobiony od podstaw

Postprzez Raptor1981 » sobota, 17 stycznia 2015, 08:58

dzięki Szarik za miłe słowa, jak byś coś podesłał to będę wdzięczny.
Co do braciszka to na pewno jeszcze zrobię Aliena ale zrobię go w zwarciu z predatorem. Ale najpierw Velociraptor dla syna i potem się pomyśli.

Pozdrawiam
Marcin.
Raptor1981
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 13 stycznia 2015, 20:25

Re: ALIEN zrobiony od podstaw

Postprzez Raptor1981 » piątek, 23 stycznia 2015, 08:55

Alien został zakończony, pomalowałem go najpierw na kolor bazowy czarny potem stopniowo rozjaśniałem ciemnym granatem, i detale starałem się wydobyć szarym. Na zdjęciach wygląda jak by był granatowy ale w rzeczywistości bliżej mu do czerni, tylko że ze mnie taki fotograf no i mój aparat to dinozaur.
Co wyszło to wyszło prezentuje i poddaje się waszej krytyce. Na ostatnim zdjęciu nie wiem czy dobrze widać zrobiłem mu kapiącą ślinę z bezbarwnego lakieru.

Pozdrawiam
Marcin.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego oglądania
Raptor1981
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 13 stycznia 2015, 20:25

Re: ALIEN zrobiony od podstaw

Postprzez szarik » sobota, 24 stycznia 2015, 14:07

Mi się podoba, zresztą każdy alien na wagę złota.
Odemnie największe brawa za ogon i ożebrowanie, bardzo ładnie to wyszło.
Jakbyś miał niedosyt z tą czachą to w natępnym możesz zrobić taką drabinkę na górze:
http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/File ... _poise.jpg
Podniesiesz "skillsy" a roboty nie wiele więcej.

Zacząłeś już predatora?
szarik
 
Posty: 39
Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2011, 12:44

Re: ALIEN zrobiony od podstaw

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 24 stycznia 2015, 15:18

Trudno to ocenić.
Nie rób zdjęć z lampą.
Wyjdź na chwilę na dwór i pstryknij kilka fotek.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ALIEN zrobiony od podstaw

Postprzez Raptor1981 » sobota, 24 stycznia 2015, 20:34

Szarik na razie muszę się zebrać i zacząć robić Velociraptora dla syna, a potem się pomyśli o innych projektach ale na pewno jak zrobię to nie omieszkam się pokazać z moimi pracami tu na forum.

Piotr Dimitruk mój aparat to dinozaur, jak wpadnie mi w ręce jakaś lustrzanka to porobię lepsze zdjęcia.

Pozdrawiam
Marcin.
Raptor1981
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 13 stycznia 2015, 20:25

Poprzednia strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości