Jaka Masa ? Do Figurek

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Jaka Masa ? Do Figurek

Postprzez sokrates100 » niedziela, 1 lutego 2015, 23:45

Witam,

jestem kompletnie świeży w modelingu a zwłaszcza w rzeźbieniu figurek, dlatego chciałbym zapytać i prosić o pomoc jaki materiał wybrać do tego by robić coś takiego http://marknewman.deviantart.com/art/Cleo-2-472354646 na dniach chcę kupić narzędzia i masę tylko właśnie tego drugiego nie jestem pewien, tzn zależy mi na czasie, tak żeby masa mi nie wysychała po jakimś czasie bo chciałbym wracać do tych samych elementów nawet po paru dniach, dlatego proszę o pomoc w tym temacie. Podkreślę jeszcze że mieszkam za granicą i nie wiem czy nazwy lub firmy będą te same co w Polsce.

Z Gory Wielkie Dzieki
sokrates100
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 23:06

Reklama

Re: Jaka Masa ? Do Figurek

Postprzez Przemysław Szymczyk » poniedziałek, 2 lutego 2015, 09:28

Witam

Z mas termoutwardzalnych mogę polecić SuperSclupey, ewentualnie Fimo Classic. W mojej opini SS na dzień dobry jest bardziej przyjazny ;)
Pozdrawiam, Przemek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 12:24

Re: Jaka Masa ? Do Figurek

Postprzez sokrates100 » poniedziałek, 2 lutego 2015, 12:24

Dziekuje Bardzo za informacje. A mogę wiedzieć co rozumiesz że to '' na dzień dobry,, ? Czy to znaczy że z biegiem czasu i doświadczenia powinienem szukać czegoś innego?
sokrates100
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 23:06

Re: Jaka Masa ? Do Figurek

Postprzez Raptor1981 » wtorek, 3 lutego 2015, 08:46

Ja osobiście korzystam z modeliny firmy FIMO soft, co prawda ulepiłem na razie tylko jedną figurkę, ale myśle że można ją polecić. Można odtworzyć bardzo małe szczegóły, po modelowaniu można wrócić do rzeźby a jak jesteś zadowolony z efektu wypiec w piekarniku. Po wypieczeniu ładnie trzyma kształt nie kurczy się.
Oto moja rzeźba z modeliny FIMO Soft;

viewtopic.php?f=25&t=76562

Miłego oglądania i powodzenia podczas rzeźbienia.
Pozdrawiam
Marcin.,
Raptor1981
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 13 stycznia 2015, 20:25

Re: Jaka Masa ? Do Figurek

Postprzez Przemysław Szymczyk » wtorek, 3 lutego 2015, 09:44

sokrates100 napisał(a):Dziekuje Bardzo za informacje. A mogę wiedzieć co rozumiesz że to '' na dzień dobry,, ? Czy to znaczy że z biegiem czasu i doświadczenia powinienem szukać czegoś innego?


Nie, nie chodzi o to że trzeba szukać czegos innego. Z mas termoutwardzalnych miałem styczność z fimo classic, fimo soft i super sculpey - i z tej ostatniej korzystam zdecydowanie najczęściej, choć zaczynałem od fimo. Każdy rzeźbiarz ma wlasne preferencje, jeden woli twardszą masę, inny miękka - dlatego najlepiej "pobawić się" kilkoma rodzajami
Pozdrawiam, Przemek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 12:24

Re: Jaka Masa ? Do Figurek

Postprzez sokrates100 » wtorek, 3 lutego 2015, 13:30

Dzieki Bardzo za informacje, bardzo mi pomogly, ale tak jak mowisz Przemek że trzeba popróbować rożnych rodzai żeby znaleźć tą właściwą dla siebie.

Raptor - jestem w pod wielkim wrażeniem Twojej pierwszej rzeźby, chciałbym żeby moja pierwsza też tak wyglądała :)
sokrates100
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 23:06


Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości