Uzyskanie koloru mosiądzu, lub przetartego brązu

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Uzyskanie koloru mosiądzu, lub przetartego brązu

Postprzez dragon » niedziela, 15 listopada 2015, 21:45

Witam uczestników forum

Z góry przepraszam jeśli nie tu piszę ale dział o figurkach wydał mi się najbardziej odpowiedni. Chciałbym prosić o taką poradę co mi będzie potrzebne i mniej więcej jak po kolei nakładać poszczególne farby i podkłady aby uzyskać dwa efekty. Jeden to chciałbym aby pomalowana figurka miała wygląd jakby zrobiona była z brązu, a druga z mosiądzu będzie to pomnik - figurka.
Jakie farby muszę kupić, jaki podkłady? Z tego co się orientowałem to muszę się też zaopatrzyć w podkład tudzież lakier SIDOLUX.


Będę wdzięczny za podpowiedzi bądź skierowanie gdzie mogę to zobaczyć, poczytać.

Z góry dziękuję
dragon
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2015, 21:27

Reklama

Re: Uzyskanie koloru mosiądzu, lub przetartego brązu

Postprzez pawel » poniedziałek, 16 listopada 2015, 22:26

Osobiście nie testowałem, ale pozwolę sobie przytoczyć recepturę od Verlindena. Figurkę malujemy metaliczną farbą "samochodową"(pożądanego koloru) w spreju (kilka cienkich warstw, bezpiecznie użyć też podkładu do plastiku). UWAGA, długo schnie. Potem robimy weathering mieszaniną farb olejnych: czarna, raw umber, burnt sienna (nie rozcieńczanych). Postarzamy wedle uznania zieloną olejną. Na zdjęciach wygląda to nieźle, a na pewno łatwiejsza metoda niż metaliki akrylowe czy Non Metallic Metal.
pawel
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2009, 17:28

Re: Uzyskanie koloru mosiądzu, lub przetartego brązu

Postprzez lukaszlaskowski » wtorek, 17 listopada 2015, 11:19

Mosiądz - Gunze Super Metalic - super gold. Pięknie się kładzie, a przy odrobinie washa brązowego idealnie imituje mosiądz. Bez żadnego podkładu I zbędnych pierdołów.
Avatar użytkownika
lukaszlaskowski
 
Posty: 262
Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 21:10

Re: Uzyskanie koloru mosiądzu, lub przetartego brązu

Postprzez dragon » środa, 18 listopada 2015, 08:21

Fajnie, dziekuję Wam za podpowiedzi :)
dragon
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2015, 21:27


Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości