VIN-ORT (chyba), Jak 1-M, Plastyk/Mastercraft, 1:72

(24.01.2011-09.05.2011)

VIN-ORT (chyba), Jak 1-M, Plastyk/Mastercraft, 1:72

Postprzez drabik » wtorek, 10 maja 2011, 08:00

Jako, że projekt stał się (jak mniemam) projektem nieustającej vintagowej zabawy - postanowiłem "rzucić Jakową rękawicę", choć i tak pewnie poniosę sromotną klęskę;)
Zdecydowałem się na Mastercrafta, bo to wypraski (przez skrzydło) bliższe memu sercu a i nie mogę się pozbyć wrażenia, że ich pozostałą część sprzedawca jakby odświeżył. I śmigło jak na mój gust z bardziej zachęcającym kołpakiem, choć z kolei wygląda na to, że w złą stronę się kręci.
Plastykowego pewnie też zakupię, ze względu na owiewkę, która ma szanse nie wpadać do środka.
Mam w ambitnych planach podeprzeć się "Skrzydłami w miniaturze" Luranca, ale jak to w moim przypadku bywa - za ambicjami raczej nie pójdzie a pokuleje realizacja.
Zanim cokolwiek się zacznie - zawartość pudełka (nie mogłem się oprzeć przed wycięciem jednej połówki kadłuba i skrzydła w celach porównawczych)...

Obrazek
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Reklama

modele polskich samolotów

Re: VIN-ORT (chyba), Jak 1-M, Plastyk/Mastercraft, 1:72

Postprzez drabik » środa, 18 maja 2011, 09:26

No to i pierwsza część kulejącej realizacji. Podbudowany Jarkowymi zdjęciami wyposażenia wnętrza postanowiłem jakoś ożywić absolutnie już czysto dziewicze współczesne wypraski (a raczej posiadające jakieś niekształtne popłuczyny po dawnej świetności modelu) wszystkim tym, co miałem pod ręką. Całość oczywiście pójdzie do malowania a prawa połówka - do uzupełnienia. Do tego dodany zostanie oczywiście kokpit...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: VIN-ORT (chyba), Jak 1-M, Plastyk/Mastercraft, 1:72

Postprzez drabik » środa, 25 maja 2011, 10:45

Malutki krok dalej - czyli zamknięty kadłub z zabawkowym wnętrzem... Wiem, że z "rasowym" modelarstwem ma to pewnie mało wspólnego, ale coś się przynajmniej w tej kabinie dzieje :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: VIN-ORT (chyba), Jak 1-M, Plastyk/Mastercraft, 1:72

Postprzez Jaro1941 » piątek, 27 maja 2011, 20:09

Oj coś cicho w tym wątku :P
Wnętrze prezentuje się całkiem przyzwoicie ;o) Czekam na dalszy postęp prac :lol:
Pozdro!
Jarek
Avatar użytkownika
Jaro1941
 
Posty: 533
Dołączył(a): niedziela, 23 stycznia 2011, 22:51
Lokalizacja: Lublin/Lesko

Re: VIN-ORT (chyba), Jak 1-M, Plastyk/Mastercraft, 1:72

Postprzez drabik » czwartek, 2 czerwca 2011, 19:02

... żeby nie było, że się obijam...
Próbowałem wzorem kadłubowych wnętrzności w stylu bardzo vintage ożywić również skrzydło... Tak na ten moment wygląda... Komory podwozia za płytkie wyszły - mam nauczkę na przyszłość... Chciałem wykorzystać "grubość" dolnej połówki skrzydła by nie przedłużać bocznych ścian komór no i tak to wyszło... :-/

Obrazek
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: VIN-ORT (chyba), Jak 1-M, Plastyk/Mastercraft, 1:72

Postprzez drabik » niedziela, 12 czerwca 2011, 18:58

Coś tam się zmienia... powolutku ulepek zyskuje ludzkich kształtów - teraz trzeba nad nimi papierkiem ściernym i szpachlą popracować;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiem, że słabo to widać (kombinowałem jak mogłem), ale coś tam i wewnątrz się zmieniło - intensywnie podziubałem przy siedzisku fotela...

Zdaję też sobie sprawę, że wlot powietrza za bardzo odsadziłem od kadłuba, ale nie mam odwagi już tego poprawiać...
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35


Powrót do Vintage, czyli wspomnień czar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości