VIN-ORT, MIG-21, Plastyk

(24.01.2011-09.05.2011)

VIN-ORT, MIG-21, Plastyk

Postprzez drabik » sobota, 29 września 2012, 19:44

Witam Szanowne Zgromadzenie:)
Dawno mnie tu nie było, co nie znaczy wcale, że się nudziłem. Ale pora to zmienić - tzn nie zacząć się nudzić ale coś porobić... Do ołówka podszedłem pierwszy raz dawno temu ale była to opcja stworzona pod moje dziecię, której pokazywać raczej nie będę... Ortodoksi MIG-owi by mnie na pikę chyba wzięli ale pociesze się podobało;P
Napoczynany ma trafić na półkę, więc postaram się lewactwa nie uskuteczniać... Jutro spróbuję wszystkim znaną zawartość pokazać jeszcze raz... Obejrzałem ją sobie we wszystkich możliwych kierunkach no i wiem, że łatwo raczej nie będzie, choć zabawnie - z pewnością tak:D
Pozdrawiam
Krzysiek
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Reklama

Re: VIN-ORT, MIG-21, Plastyk

Postprzez Grzegorz2107 » sobota, 29 września 2012, 22:54

Krzysiek, czy to jest pochodna KP?
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: VIN-ORT, MIG-21, Plastyk

Postprzez drabik » sobota, 29 września 2012, 23:12

Grzegorz2107 napisał(a):Krzysiek, czy to jest pochodna KP?


Wiesz, w zasadzie to trudno powiedzieć; trochę w każdym razie na to wskazuje (m.in. podział technologiczny kadłuba, składowe kokpitu...). Tak czy inaczej, jeśli to kopia Kopro, to raczej nie przesadnie "udolna"... O ile np Mi-4 wygląda na klasyczny przepak o tyle MIG-21 napewno nim nie jest... Ale i tak myślę, że warto się pobawić, bo to chyba jeden "naszych" najbardziej charakterystycznych odkurzaczy...

A z zupełnie innej bajki - mam kłopoty z otwieraniem forum... muli strasznie i otwiera się przez tryb awaryjny - czy mam u siebie szukać problemu czy ma on charakter globalny?
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: VIN-ORT, MIG-21, Plastyk

Postprzez Grzegorz2107 » sobota, 29 września 2012, 23:42

drabik napisał(a):A z zupełnie innej bajki - mam kłopoty z otwieraniem forum... muli strasznie i otwiera się przez tryb awaryjny - czy mam u siebie szukać problemu czy ma on charakter globalny?


Problem jest ogólny i od dłuższego już czasu utrudnia korzystanie z forum.

Powodzenia z MiGiem, chociaż to nie jest tak do końca Vintage, tylko kiepski zestaw. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: VIN-ORT, MIG-21, Plastyk

Postprzez drabik » niedziela, 30 września 2012, 07:49

No właśnie tak się domyślam i zastanawiam, czy inni "wintomaniacy" nie wyślą mnie z nim do Sołowki... Bronię się jedynie tym, że jakościowo przypomina pra-vintage :P
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: VIN-ORT, MIG-21, Plastyk

Postprzez Grzegorz2107 » niedziela, 30 września 2012, 10:31

drabik napisał(a):No właśnie tak się domyślam i zastanawiam, czy inni "wintomaniacy" nie wyślą mnie z nim do Sołowki... Bronię się jedynie tym, że jakościowo przypomina pra-vintage :P



Maniacy jak maniacy, nikt niczego nie zabrania, bo póki co nie ma aparatu przymusu mogącego egzekwować decyzje. ;o)
Model jest prymitywny, więc jakieś kryteria vintage spełnia i tak do tego podejdź. ;o)
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: VIN-ORT, MIG-21, Plastyk

Postprzez merlin_PL » niedziela, 30 września 2012, 11:02

Grzegorz 2107

Doskonałe podsumowanie przez Ciebie tego czym naprawdę jest styl "VINTAGE" - Klejenie słabych i prymitywnych modeli. Bardzo ważne jest dla mnie to , że do takich wniosków doszedłeś samodzielnie. Tylko szkoda , że wcześniej zmarnowałes tyle czasu dorabiając do tego sklejania słabych i pryitywnych modeli z Kolegą Gucwą całą filozofię.
Ale nie robi błędów , kto nic nie robi. :D
Straszną radochę mi zrobiłes tym wpisem. :D
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: VIN-ORT, MIG-21, Plastyk

Postprzez drabik » niedziela, 30 września 2012, 11:23

"Tylko uprasza się o niepobicie się" :P Jak zwał, tak zwał - jakością (mimo niedorozwiniętego wieku) jest toto dramatycznym "wintydźem"...

Ów oszałamiający model:
Obrazek

I "coś czego nie ma", czyli kalki z godłem ale bez godła w przezacnym otoczeniu:
Obrazek
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: VIN-ORT, MIG-21, Plastyk

Postprzez Grzegorz2107 » niedziela, 30 września 2012, 12:22

merlin_PL napisał(a):Doskonałe podsumowanie przez Ciebie tego czym naprawdę jest styl "VINTAGE" - Klejenie słabych i prymitywnych modeli. Bardzo ważne jest dla mnie to , że do takich wniosków doszedłeś samodzielnie. Tylko szkoda , że wcześniej zmarnowałes tyle czasu dorabiając do tego sklejania słabych i pryitywnych modeli z Kolegą Gucwą całą filozofię.


Przepraszam, że zmarnowałem tyle Twojego czasu dyskutując na forum z Jarkiem. ;o) Filozofii nie było w tym ani trochę.
Żebyś nie marnował więcej cennego czasu: Nie zmieniłem poglądów na Vintage. Jarek ma swoje, ja mam swoje, Ty możesz też mieć swoje, albo nie mieć żadnych, ja ich w każdym razie nie znam, bo nie uważam za istotne zapamiętać. Nikt nigdy niczego nie narzucał poza datą produkcji zestawu ( byłem za większymi restrykcjami i rok 1980 wydawał mi się lepszy) i ograniczeniami technologicznymi. Jeśli chcesz coś dodać do "filozofii" vintage, to zrób to w stosownym wątku.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: VIN-ORT, MIG-21, Plastyk

Postprzez drabik » niedziela, 30 września 2012, 12:28

Grzegorz2107 napisał(a):Nikt nigdy niczego nie narzucał poza datą produkcji zestawu ( byłem za większymi restrykcjami i rok 1980 wydawał mi się lepszy) i ograniczeniami technologicznymi. Jeśli chcesz coś dodać do "filozofii" vintage, to zrób to w stosownym wątku.


Grzesiek - mam nadzieję, że to moje cudo w granicach ograniczeń technologicznych się mieści?
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: VIN-ORT, MIG-21, Plastyk

Postprzez Grzegorz2107 » niedziela, 30 września 2012, 13:58

drabik napisał(a):
Grzegorz2107 napisał(a):Nikt nigdy niczego nie narzucał poza datą produkcji zestawu ( byłem za większymi restrykcjami i rok 1980 wydawał mi się lepszy) i ograniczeniami technologicznymi. Jeśli chcesz coś dodać do "filozofii" vintage, to zrób to w stosownym wątku.


Grzesiek - mam nadzieję, że to moje cudo w granicach ograniczeń technologicznych się mieści?


Pierwowzór KP to chyba 1985 lub nawet 1986 rok.
Model z "Plastyka" jest prymitywny, ale jego początki są jednak po antysocjalistycznej kontrrewolucji w 1989 roku.
Poza tym ma wgłębne linie, a to już moda współczesna.
Gdybym ja decydował, a nie roszczę sobie takiego prawa, to bym go nie zaliczył do Vintage z powodu roku pochodzenia.


Ja MiGa zrobię z Matchboxa. :mrgreen: Dla mnie rok 1975 jest moją prywatną granicą, ale ja pewnie trochę starszy jestem. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: VIN-ORT, MIG-21, Plastyk

Postprzez drabik » niedziela, 30 września 2012, 14:05

Grzegorz2107 napisał(a):Ja MiGa zrobię z Matchboxa. :mrgreen: Dla mnie rok 1975 jest moją prywatną granicą, ale ja pewnie trochę starszy jestem. :mrgreen:


Grześ - starszy niż ta granica? No to ja już sam nie wiem... niech szanowne gremium decyduje :mrgreen: Jak gremium zadecyduje o przeprowadzce do pokoju obok - pójdę sobie ;o)
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: VIN-ORT, MIG-21, Plastyk

Postprzez pik » niedziela, 30 września 2012, 15:40

Szczerze mówiąc, to wolałbym juz złożyć oryginalnego KP niż ten zgrubny polski produkt...
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: VIN-ORT, MIG-21, Plastyk

Postprzez Grzegorz2107 » wtorek, 2 października 2012, 22:19

drabik napisał(a):
Grzegorz2107 napisał(a):Ja MiGa zrobię z Matchboxa. :mrgreen: Dla mnie rok 1975 jest moją prywatną granicą, ale ja pewnie trochę starszy jestem. :mrgreen:


Grześ - starszy niż ta granica? No to ja już sam nie wiem... niech szanowne gremium decyduje :mrgreen: Jak gremium zadecyduje o przeprowadzce do pokoju obok - pójdę sobie ;o)



No parę lat starszy. :)

Ja nie jestem gremium, było kiedyś mówione, że jak model jest prymitywny, to łapie się do vintage, ale z drugiej strony...ja bym się trzymał kryterium wieku nie brzydoty.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: VIN-ORT, MIG-21, Plastyk

Postprzez Artek82 » środa, 3 października 2012, 14:10

A żeś sobie twór wziął na warsztat :mrgreen: Też mam takie 2 szt. i jeszcze 2 szt. UM. Jest to jakaś pochodna KP która pod koniec lat 80-tych powstała chyba z inicjatywy Intechu. Pierwy taki twór trafił do mnie pod choinkę w 1992 roku w pudełku Intechu w malowaniu Irackim. Boxart na pustynnym tle z płonącymi szybami naftowymi, ale nie pamiętam co to za wersja była czy PF, czy PFM, czy MF :?: ale bankowo to te same wypraski co Mastercraft, Condor, Intech, Aga. Kurka muszę szafkę przewietrzyć, moze też odpalę jednego ołówka ;o)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

Powrót do Vintage, czyli wspomnień czar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości