VIN-ORT/RWD-6 ZTS Plastyk 1/72

Tu wrzucamy nowoukończone starocie...

VIN-ORT/RWD-6 ZTS Plastyk 1/72

Postprzez Artek82 » czwartek, 25 sierpnia 2011, 10:20

Kolejnym modelem odkurzonym do galerii jest RWD-6 znanej krajowej spółdzielni :) Jest to mój trzeci w życiu RWD-6 którego udało mi się normalnie i w miarę poprawnie skleić, bez żadnych cyrków, a zmontowałem go we wrześniu 2001 roku. Pierwszy RWD-6 którego dostałem od dziadka, to była porażka na maksa :( Problemem było sklejenie silnika, a następnie montaż skrzydeł :evil: które przyklejało się do takich tyćkich wypustków na górnej części kabiny. To była wariacja, jak nie klapnęły w dół, to odchylały się do tyłu :roll: w konsekwencji wyszło coś między nietoperzem, ptakiem i samolotem :lol: W drugim modelu, co go już sobie sam kupiłem w piątej klasie będąc :) pamiętam że silnik już dobrze mi wyszedł, ale skrzydła nadal czadu dawały, mało tego okazało się po fakcie że przednią część kabinki przykleiłem "do góry nogami" :shock: i to było chyba przyczyną problemów z montażem skrzydeł, bo cała kabina przez to traciła prawidłowy kształt i skrzydła się wichrowały. Po tych doświadczeniach kupiłem trzeciego po prawie dwóch latach, ale gdy otworzyłem pudełko, dałem sobie spokój i odwaga przyszła dopiero w 2001 roku.

Model oczywiście z tego zestawu jeszcze:
Obrazek
Podczas klejenia pokusiło mnie nawet, żeby drzwi mu otworzyć, co nawet po złożeniu do kupy podobało mi się. Przy klejeniu kabiny pamiętając dawne dzieje :D zachowałem ostrożność i kabinka została sklejona poprawnie i jak sie okazało ze skrzydłami problemu już nie miałem. Model malowany ręcznie, pędzelkiem, pokryty Humbrolem 11. Podobno paski na stateczniku powinny być czerwone, ale wtedy internet i komputer, aby to sprawdzić, to był jeszcze szczyt marzeń :P więc zrobiłem standardowo czarno-białe i malowane od ręki.

Zapraszam do zdjęć :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kilka fotek w locie :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziękuję za uwagę :)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: VIN-ORT/RWD-6 ZTS Plastyk 1/72

Postprzez pik » czwartek, 25 sierpnia 2011, 10:56

Całkiem fajny. Pokrycie srebrnym, jak na pędzel, jest perfekcyjne (no, może za grubo ramki oszklenia potraktowałeś). Kontrasuje z tym zebra na statecznikach malowana "od ręki"... :? Bardzo to psuje odbór całości.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: VIN-ORT/RWD-6 ZTS Plastyk 1/72

Postprzez Artek82 » czwartek, 25 sierpnia 2011, 11:10

no, może za grubo ramki oszklenia potraktowałeś

no niestety tak się stało :oops: nie znałem wtedy jeszcze taśm maskujących, a zwykła klejąca lub pakowa zabierały ze sobą farbę lub zostawiały klej po sobie. Planuję jeszcze jednego :mrgreen: zrobionego już z wykorzystaniem szpachli i taśmy, oraz poprawnym malowaniem zebry, ale to za jakiś czas.
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-ORT/RWD-6 ZTS Plastyk 1/72

Postprzez Jaho63 » czwartek, 25 sierpnia 2011, 11:33

Dokładnie, gdyby nie te dwie rzeczy, ramki i falowane pasy na stateczniku, model wygląda całkiem "normalnie". W ogóle nie pasuje "duchem czasu" do tej kategorii.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: VIN-ORT/RWD-6 ZTS Plastyk 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 25 sierpnia 2011, 12:28

Jaho63 napisał(a):W ogóle nie pasuje "duchem czasu" do tej kategorii.


Masz rację. :) RWD-6 jest zestawem zbyt nowym. O ile się nie mylę z roku 1987 lub nawet 1988. Ustaliliśmy granicę czasową i moim zdaniem powinien to być stale 1985 rok*. Ostatnim modelem z ZTS Pruszków łapiącym się do kategorii VIntage jest dopuszczony warunkowo Ił-2 z 1986 roku ( wytwórnia miała wtedy spory problem z ukończeniem form tego modelu, bo zmarł główny projektant i doszło ok. rocznego poślizgu). Oczywiście Artur nie musi zmieniać tytułu wątku, bo forumowe Vintage nie jest takie represyjne. Ktoś żartował, że każdy model z pudła i bez wszystkich nowoczesnych metod malarskich, to vintage. ;o)


*W związku ze specyficznymi odmiennościami technologicznymi przodujących krajów demokracji ludowej, powinno się tę granicę umieść inaczej niż w przypadku produktów pochodzących z krajów wyzysku i niesprawiedliwości społecznej. Dla wytworów zdegenerowancyh gospodarek kapitalistycznych powinien to być rok 1980.
To jest moje prywatne zdanie, do dyskusji. Niech przewodniczący, Marszałek Gucwa i kolektyw się wypowie.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: VIN-ORT/RWD-6 ZTS Plastyk 1/72

Postprzez Artek82 » czwartek, 25 sierpnia 2011, 12:48

W ogóle nie pasuje "duchem czasu" do tej kategorii.

No faktycznie, nie sprawdziłem tego :oops: zasugerowałem się chyba tylko tym że został sklejony z pudła bez zastosowania nowoczesnej waloryzacji ;o)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-ORT/RWD-6 ZTS Plastyk 1/72

Postprzez Jaho63 » czwartek, 25 sierpnia 2011, 14:54

Z tą kategoryzacją będzie problem. Najlepiej jakby zaliczać do vintage, każdy model, kaleczący swoją pokracznością, swój pierwowzór, oraz taki, w którym detale projektował gość z wadą wzroku. :lol: Bez rozgraniczeń na datę produkcji. ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39


Powrót do Vintage - Galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość