VIN-ORT/Mi-4 VEB Plasticart 1/100

Tu wrzucamy nowoukończone starocie...

VIN-ORT/Mi-4 VEB Plasticart 1/100

Postprzez Artek82 » poniedziałek, 26 marca 2012, 17:16

Witam.
Korzystając ze słonecznej pogody w miniony weekend, postanowiłem wyciągnąć z hangaru wiatraczka, którego robiłem na raty przez kilka lat. Model sklejony z ostatniego Plasticartowskiego wypustu z zastosowaniem kalek od starszego wydania.
Obrazek
Śmigłowca zacząłem sklejać jakieś 2 lub 3 lata temu, tak samo jak poprzednie mikrusy z VEBu podczas jesiennych popołudniowo-wieczornych seansów telewizyjnych :) Modelik sklejał się przyjemnie, a małe problemy pojawiły się ze spasowaniem gondoli podkadłubowej i przedniej osłony silnika. Oczywiście nie uniknąłem podczas klejenia kadłuba małego przesunięcia w okolicach osłony silnika, stąd ten widoczny uskok, spowodowany odkształconą połówką kadłuba :-/ Nie chciałem ingerować pilnikiem i papierem, aby nie uszkodzić nitowania i gładkiej powierzchni srebrnego plastiku, bo w vintage'owym zamyśle, model miał pozostać niemalowany i jedynie oklejony kalkami z czego później zrezygnowałem. Modelik powstał w jakieś 3 weekendy spokojnego dłubania, po czym zrobiłem mu kilka fotek i poleciał na półkę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Po jakimś roku, trafił mi w ręce i postanowiłem że pomaluję bączka w barwy z box artu :) Malowanie pędzelkowe, Humbrolkami. Biały pasek malowany od taśmy maskującej, a w kilku miejscach niestety farba dostała się pod taśmę :( Srebrny to naturalny kolor tworzywa z jakiego wykonany jest model. Śmigłowiec ponownie trafił do hangaru, gdzie nabierał urzędowej mocy około roku, aż do grudnia 2011, kiedy to postanowiłem definitywnie z nim skończyć :P Porobiłem małe poprawki malarskie, położyłem sido, nakleiłem kalki, ponownie sido i kosmetyka wykończeniowa. Po raz pierwszy zastosowałem nici pończosznicze do anten, jak mi tu kiedyś sugerował Jarek chyba :D i jestem pod wrażeniem jak to fajnie wygląda i nawet łatwo to się wykonuje 8-)
Zapraszam do fotek:
"wewnątrzwarsztatowo-piwnicznych" ;o) ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

...w naturalnej scenerii na świeżym powietrzu...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

...i w pozycji odlatującej...

Obrazek
Obrazek

Planuję jeszcze jedną "Kasiunię" w tej skali, ale teraz w malowaniu LWP i może z jakimiś przeróbkami, a następny w kolejce do vintydzowej galerii jest ostatni z mikrusków w tej skali Mi-1 :P . Czas również powrócić do swojego projektu warsztatowego, bo Antek zaczyna przybierać kurzu.
Dziękuję za uwagę :)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 marca 2012, 21:49 przez Artek82, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: VIN-ORT/Mi-4 VEB Plasticart 1/100

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 26 marca 2012, 21:06

Nostalgia pełną gębą!
Szkoda, że nie zastosowałeś tej czerwonej kalkomanii. To był w swoim czasie prawdziwy test zdolności manualnych, nakleić ją bez uszkodzeń. :mrgreen:
Zawsze jak patrzę na tego Mi-4 to przypomina mi się model Andrzeja Z. połowy lat 80-tych. Też vintage :mrgreen:
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:19

Re: VIN-ORT/Mi-4 VEB Plasticart 1/100

Postprzez Artek82 » wtorek, 27 marca 2012, 09:00

No właśnie chciałem na początku ją przyklejać, ale jakoś mi tak odwaga odeszła :lol: A masz może gdzieś jakieś foto tego Mi-4 Andrzeja Ziobera, bo ja słyszałem, ale nie widziałem :)
Ostatnio edytowano wtorek, 27 marca 2012, 09:28 przez Artek82, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-ORT/Mi-4 VEB Plasticart 1/100

Postprzez K.Y.Czart » wtorek, 27 marca 2012, 09:21

Pozwolę sobie na OT. Grzegorz, myślę że pisanie o Andrzeju Ziobrze jako o "Andrzeju Z." jest powielaniem pewnych bardzo niesympatycznych zachowań. W dodatku, jak widać z postu Artka82, łatwo przejmowanych przez następnych. Na pewno niechciałbyś, żeby o tobie pisano Grzegorz C. Przecież nie toczy się żadne postępowanie prokuratorskie, uzasadniające taką formę. :?

PS. Mnie się tej kalki ładnie nie udało położyć. Dostała dziwnej faktury a'la zwoje mózgowe ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 22:04

Re: VIN-ORT/Mi-4 VEB Plasticart 1/100

Postprzez Artek82 » wtorek, 27 marca 2012, 09:31

Jak co, to ja się poprawiłem ;o) Tylko nie wiem czy dobrze odmieniłem nazwisko. A zawsze mi powtarzano: naumiej się końcówków i odmianów, a będziesz miał piątków jak mrówków ile kratków w dzienniku :mrgreen:
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-ORT/Mi-4 VEB Plasticart 1/100

Postprzez K.Y.Czart » wtorek, 27 marca 2012, 09:50

Dzięki za poprawkę, zawsze lepiej wygląda pełne nazwisko niż sama pierwsza litera. Nawet jeśli są kłopoty z odmianą. :)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 22:04

Re: VIN-ORT/Mi-4 VEB Plasticart 1/100

Postprzez pik » wtorek, 27 marca 2012, 09:56

Vin-ort czy nie, szwy od formy na goleniach należałoby spiłować, a kółka jakoś lepiej zamocować... O połączeniu połówek kadłuba nie wspominając. Stary model nie usprawiedliwia takiej nonszalancji budowy.

Sorki, ale mnie się nie podoba, mimo wielkiej sympatii jaką darzę stare modele.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 18:32

Re: VIN-ORT/Mi-4 VEB Plasticart 1/100

Postprzez Artek82 » wtorek, 27 marca 2012, 10:46

Przyjąłem na klatę :oops: w następnym będę o tym pamiętał :)
A klejąc go wieczorami, te kilka lat wstecz, pamiętam że poczułem się jak bym miał ponownie 8 lat :lol: Bo gdy byłem w tym wieku i będąc pewnego dnia w szkole to nie mogłem się doczekać aż wrócę do domu. Dzień wcześniej Tato obiecał mi że "posklejamy jutro wieczorem szybowce" i jak wróciłem ze szkoły to czekał na mnie już sklejony Zefir z brązowego tworzywa na żółtej podstawce, a dla mnie do sklejenia czekał Jantar Standard. Radocha była niesamowita, ale to życie szybko lecieć zaczyna :(
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-ORT/Mi-4 VEB Plasticart 1/100

Postprzez Azawakh » poniedziałek, 2 września 2013, 18:56

Miałem jak dobrze pamiętam z trzy takie modele i ostatniego planowałem wykonać bardziej ambitnie inspirując się Andrzejem Zioberem, pousuwałem wszystkie nity, miałem otworzyć tył kadłuba do jego ładowni ale pojawił się czeski model wyprodukowany przez KP i porzuciłem plany dalszej pracy nad tym zestawem. Aktualnie już go chyba nie posiadam i jak się nie mylę wymieniłem go jakiś inny zestaw ale teraz nie pamiętam jaki. No cóż to były ciekawe czasy kiedy Plastikarty święciły triumfy. Pamiętam, żeby kupić taki model to w Składnicy Harcerskiej stawało się w długaśnej kolejce i wyczekiwało się kolejnej dostawy modeli z byłego NRD :)
I like Starfighters!
Avatar użytkownika
Azawakh
 
Posty: 82
Dołączył(a): poniedziałek, 2 września 2013, 18:04
Lokalizacja: Będzin


Powrót do Vintage - Galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość