Otto Skorzeny, Gran Sasso 1943 [Dragon 1:16]

Właśnie skończyłeś figurkę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Otto Skorzeny, Gran Sasso 1943 [Dragon 1:16]

Postprzez Ave » niedziela, 6 lutego 2011, 15:49

Witam

Po sporym zastoju w modelarskiej zabawie (dużo roboty, troche nauki itp.), wreszcie udało mi się skończyć jedną z rozgrzebanych od dawna figurek - niemłody, niezbyt dostępny produkt Dragona, rok temu udało mi się w jednym ze sklepów złapać jakiś chyba pojedynczy egzemplarz.
Kolorowałem Talensami Rembrandt, przy pomocy Humbroli i ModelMasterów.
Drobne waloryzacje z grubszej folii aluminiowej.
Scenka z modeliny, włosia pędzla, chusteczki hig. i niegdyś zakupionych roślinek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla porównania oryginał:

Obrazek
Źródło: antifascistencyclopedia.com

Obrazek
Źródło: wikimedia.org/wikipedia/Bundesarchiv_Bild
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Reklama

Re: Otto Skorzeny, Gran Sasso 1943 [Dragon 1:16]

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 6 lutego 2011, 16:01

gęba wypacykowana doskonale. ale kostium jakoś w moim odczuciu mało przekonujący
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Otto Skorzeny, Gran Sasso 1943 [Dragon 1:16]

Postprzez rollingstones » niedziela, 6 lutego 2011, 16:09

bo ten kostium wygląda jak z wyżymaczki wyjęty - ale to wina rzeźby a nie twoja. twarz jest świetna
Ostatnio edytowano niedziela, 6 lutego 2011, 16:37 przez rollingstones, łącznie edytowano 2 razy
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Otto Skorzeny, Gran Sasso 1943 [Dragon 1:16]

Postprzez ROMAN » niedziela, 6 lutego 2011, 16:33

Figurka świetnie odwzorowana aczkolwiek lekko przerysowana. Podoba mi się, niemniej widać bardzo duży dystans malarski między malowaniem twarzy a portek. Całość malarsko nie jednoznaczna, choć jako całość bardzo mi Twoja prezentacja odpowiada.

Gratuluje.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Otto Skorzeny, Gran Sasso 1943 [Dragon 1:16]

Postprzez Caramba » niedziela, 6 lutego 2011, 16:52

Wszystko fajnie wyszło - widać twój potencjał. Czy nie szkoda ci czasu i talentu na pseudo figurki? AVE, weź sobie na warsztat coś z dobrą rzeźbą.

Pozdrawiam
M.
Avatar użytkownika
Caramba
 
Posty: 441
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:30

Re: Otto Skorzeny, Gran Sasso 1943 [Dragon 1:16]

Postprzez Ave » niedziela, 6 lutego 2011, 18:26

Dzięki za komentarze i opinie.
Co poradzić - jakoś mnie ciągnie do tych plastików, mimo ich wszelkich niedoskonałości. Szafę mam jednak zawaloną tak plastikiem, jak i żywicą, a w najbliższym roku (jak czas pozwoli) zamierzam się skupić właśnie na tym drugim.

Co do munduru, to poświęciłem na niego dużo więcej czasu, niż na gębę, ale trochę przekombinowałem - skupiłem się na jakości cieni, kierunku padaniu światła i domalowaniu fałd, których nie było, bo rzeźba faktycznie dość uboga, tyle, że w międzyczasie przesadziłem z czystą bielą i umbrą, no i kolory poszły się...
Żeby je przywrócić, nie zaczynając wszystkiego od nowa, ratowałem się filtrami z Humbroli, przez co lekkość kształtów trochę zginęła - stąd też trochę przerysowałem linie i detale, żeby monotonnie nie było.
Cóż, jakieś doświadczenie z tego zapewne wyniosłem.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: Otto Skorzeny, Gran Sasso 1943 [Dragon 1:16]

Postprzez kwes » poniedziałek, 7 lutego 2011, 09:42

A ja uważam że jest dobrze tak jak jest. Jedyne do czego bym się przyczepił to ta pręga na nosie, wygląda jak by mu ktoś przyfasolił.
Błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
kwes
 
Posty: 113
Dołączył(a): środa, 21 października 2009, 18:03
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Otto Skorzeny, Gran Sasso 1943 [Dragon 1:16]

Postprzez Ave » poniedziałek, 21 lutego 2011, 00:57

Przy zdjęciach do warsztatu krzyżaka pstryknąłem kilka nowych także i temu tutaj - w świetle dziennym, bo przy powyższych zdjęciach mocne żarówki i białe ekrany nieco zdusiły cienie i kolory. Wrzucam więc porównawczo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak sobie myślę, że co za dużo to niezdrowo - figurkom chyba nie służą mocne światło i ekrany, więc odtąd będę co prawda korzystał z "namiotu" dla zmiękczenia, ale tylko przy świetle dziennym.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58


Powrót do Figurki - galeria ukończonych figurek

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości