Szeregowy KOP 1/35

Właśnie skończyłeś figurkę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Szeregowy KOP 1/35

Postprzez Widd » czwartek, 30 października 2008, 17:41

"Z niebezpieczeństwem twarzą w twarz, bezsenne mając leże,
Na pograniczu stoi straż, co cię, Ojczyzno, strzeże."


Jesień 1938
Baon KOP "Dawidgródek"
Szeregowy Korpusu Ochrony Pogranicza w umundurowaniu patrolowym z rkm wz.28 w trybie alarmowym (stąd broń zespołowa).

Figurka popełniona w celu wstawienia na większą dioramę, którą jednak zawiesiłem na haku. Figurka jednak została i szkoda mi ją było zmarnować. Figurka to Dragon 2 generacji - Francja 1940. Czapka szeregowców KOP na podstawie WT z 1936 roku oraz zdjęć - wykonana samodzielnie. Rkm wz.28 z firmy S-Model.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Widd
 

Reklama

Re: Szeregowy KOP 1/35

Postprzez Jendrass » sobota, 1 listopada 2008, 13:06

Łza się w oku kręci ... mój dziadas służył w KOPie przed wojną. Po wkroczeniu Armii Czerwonej i ustanowieniu "nowego socjalistycznego ładu" dziadek w książeczce wojskowej miejsce odbywania służby i jednostkę (KOP) wypalił papierosem. Z wiadomych względów KOP był nie lubiany przez Sovietów ... Ale do figurki

Wygląda jak Rambo :) Wiem dokładnie bo sam przerobiłem już sporo różnych figurek na polskie wojsko i zazwyczaj mają w sobie coś dziwnego, trochę jak US MC ... wiesz o co chodzi.
Detal i wierność szczegółowi jak zwykle w Twoim przypadku pieczołowicie dotrzymane. Miło popatrzeć na naszych, jedna to tylko figurka a człowiekowi serce rośnie. Czapka hand made ładniusia, widać rękę znawcy.
- Dorabiałeś guziki ? powinno być 7 jak w bluzach WP ?
- Czy kieszenie miały taką "zakładkę" czy były proste ? nie powinien mieć odznaki KOP na kieszeni ? Mój dziadas taką miał. Pewnie nosili ją tylko do wyjściowych mundurów.
- Czy on ma torbę/chlebak na tym parcianym pasku ? Ładownica do rkm tylko jedna ? Etat nie dawał dwóch sztuk ? Ładownica też od S Modela ?
- Skóra, zwłaszcza na twarzy, jest zbyt jednolita.
- Na słupie granicznym przydałby się orzełek, no chyba, że ich nie było.
- Bardzo podoba mi się jesienna sceneria, tworzy klimat.

Skąd ten cytat na początku ?
Widd - po raz kolejny oklaski i pokłony, wiesz za co. Można go będzie jakoś zobaczyć alive ? Paderewskiego ?
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Szeregowy KOP 1/35

Postprzez Patterson » sobota, 1 listopada 2008, 14:10

Ekstra!
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szeregowy KOP 1/35

Postprzez Kacperek315 » sobota, 1 listopada 2008, 14:59

Dobra robota. Super.
Kacperek315
 

Re: Szeregowy KOP 1/35

Postprzez Widd » sobota, 1 listopada 2008, 17:41

Kieszenie powinny być bez zakładki - moja pomyłka, bo przypomniałem sobie jak już robiłem. Ładownica jedna bo figurka tak zrobiona, że druga nie chce wejść, poza tym, jak właśnie zrobiłem ułana z KbUrem, którego jeszcze nie pokazałem, to mi się ładownice S-Model skończyły i musze zakupić. Na słupie dodam orła, choć często go nie było - studiowałem zdjęcia słupów granicznych na wschodzie - sowieckie były bez malowania z napisem CCCP, a polskie zwykle w pasy i często bez orła. Na pasku jest chlebak. Maski p-gaz nie ma.

A co do odznaki KOP to tylko na mundurach garnizonowych. Planuję serię figurek w mundurach garnizonowych, aby pokazać te piękne oznaczenia :) Wkrótce pokaże też podpułkownika 15 pułku ułanów w mundurze garnizonowym.

Cytat z przedwojennego pisma dla młodych pt. "Płomyk" - chyba numer z końca lat 30-tych. A oglądnąć to niestety tylko u mnie w mieszkaniu. Jednak zobaczycie co pokaże z mundurów w ciągu 2 tygodni :)))
Widd
 

Re: Szeregowy KOP 1/35

Postprzez Jendrass » niedziela, 2 listopada 2008, 09:27

W takim razie, jeśli masz zamiar wypuścić z garnizonu pół Wojska Polskiego to siadam w pierwszym rzędzie, obstawiam się książkami (tak wiesz, uszczypliwie:P) i czekam czekam na figsy. Ułan z urem ? - jest seria zdjęć takiego ułana na koniku, z "urem przez plecy, lufą ku dołowi" kojarzysz pewnie.
"Płomyk" fajna rzecz, kiedyś u babcki kilka sztuk znalazłem.
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Szeregowy KOP 1/35

Postprzez Widd » niedziela, 2 listopada 2008, 14:09

Nie urem przez plecy, bo ta instrukcja do jednostek nie dotarła. Ułąni przewozili ura jak lancę, czyli lufą ro góry, pionowo trzymając lufę prawą ręką, a na pasku oparty był o prawą nogę. :)
Widd
 

Re: Szeregowy KOP 1/35

Postprzez Kacperek315 » niedziela, 2 listopada 2008, 16:01

No ja też niecierpliwie czekam na kolejne Twoje figurki, bo sam na własną rękę próbuje przerabiać figurki na polaków, ale nie zwracam szczególnej uwagi na ilość guzików itp. Jakbym zobaczył cały warsztat tworzenia takowych figurek miałbym się na czym wzorować.

Pozdrawiam Kacperek
Kacperek315
 

Re: Szeregowy KOP 1/35

Postprzez Widd » niedziela, 2 listopada 2008, 18:19

A jak chcecie to napisze poradnik jak przerobić np. niemca Dragona na Polaka 1939? :) Kiedyś budowałem kamienicę warszawską, ale temt mi nie wyszedł. Pozostało mi za to na szawce par postaci :) Myślę, że moje doświadczenia przeróbkowe mogą komuś pomóc. Mam coś takiego napisać?

Parę starych figurek i elementów. Przepraszam, ale to stare zdjęcia i makro było słabe. Okres, w którym uczyłem się przerabiać. Teraz szykuje się do budowy figurki od podstaw. :) Na tych zdjęciach parę błędów, ale figurki mają 1,5 roku.

Karabin KbUR - przerobiony Gewehr 43 firmy Dragon (przesunięty magazynek, odcięta lufa, rączka od zamka przesunięta i dodane kółko do zamka) z lufą z rusznicy Boyz Tamyia i dwunogiem z rkm browning.
Obrazek

Ten sam KbUR już u wojaka
Obrazek

Piechur z Pistoletem Maszynowym MORS wz.39.
Obrazek

Piechur ładujący z kb wz.98
Obrazek

Policjant (brakuje złotego orła na hełmie wz.31)
Obrazek

Rozmazane zdjęcie policjanta, ale widac orła na hełmie
Obrazek

Skrzynka WP z amunicją ostrą, karabinową.
Obrazek
Widd
 

Re: Szeregowy KOP 1/35

Postprzez Jendrass » niedziela, 2 listopada 2008, 18:45

Przerobiłem już dobrych kilkanaście figur ale chętnie zobaczę poradnik. Zakłądam, że wszędzie powielałem pewne błędy.
Powiedz mi proszę koniecznie jak zrobiłeś ten PM Mors ? Ja przerabiałem z bredy z zestawu tamki.
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Szeregowy KOP 1/35

Postprzez Kacperek315 » niedziela, 2 listopada 2008, 18:58

Widd napisał(a):A jak chcecie to napisze poradnik jak przerobić np. niemca Dragona na Polaka 1939?

Widd napisał(a):Mam coś takiego napisać?

Ja chętnie bym przeczytał taki poradnik. Jeszcze jakby zdjęcia były to nic innego, ale samemu brać się do roboty.

Pozdrawiam Kacperek
Kacperek315
 

Re: Szeregowy KOP 1/35

Postprzez Michał Janik » niedziela, 2 listopada 2008, 23:00

Widd napisał(a):A jak chcecie to napisze poradnik jak przerobić np. niemca Dragona na Polaka 1939? :) Kiedyś budowałem kamienicę warszawską, ale temt mi nie wyszedł.


SZkoda, pamiętam na starym PWM poczatek tamtej relacji i miałem nadzieję,że kiedyś temat reaktywujesz...

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Szeregowy KOP 1/35

Postprzez Widd » poniedziałek, 3 listopada 2008, 00:57

Niestety. Konstrukcja pękła, a ja na rok wyjechałem na studia zagraniczne, więc zapał opadł. Ale kanonierkę planowałem 1,5 roku i powstała. Obecnie mam pomysł na stanowisko reflektora plot z lat dwudziestych, tj. zamaskowane stanowsko z francuskich agregatem oraz reflektor. Całość na podstawie zdjęć z albumu Batalionu elektrotechnicznego. Chce też odtworzyć zdjęcie z mojej kolekcji z wartą przy grobie Matki Marszałka w Wilnie. :)
Widd
 

Re: Szeregowy KOP 1/35

Postprzez Jendrass » poniedziałek, 3 listopada 2008, 01:04

Ten agregat to od postaw będzie ? Jakiś skan można ?
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Szeregowy KOP 1/35

Postprzez Widd » poniedziałek, 3 listopada 2008, 02:34

Ze zdjęcia. Mam zdjęcie stanowiska Batalionu Elektrotechnicznego.:) Sa na Odkrywcy.
Ten:
Obrazek

Albo ten generator Winton na stanowisku polowym. Kable prowadzą do reflektora plot.
Obrazek

Poza tym zapraszam CIę na mój profil na YouTube. Jesli nie widziałeś, to gwarantuje bezsenną noc :) Daj znać jak Ci się tam podoba :)
http://www.youtube.com/user/Pathe39
Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 listopada 2008, 09:58 przez Widd, łącznie edytowano 1 raz
Widd
 

Następna strona

Powrót do Figurki - galeria ukończonych figurek

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości