Niemiecki chyba oficer Afrika Korps 1/35 Dragon

Właśnie skończyłeś figurkę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Niemiecki chyba oficer Afrika Korps 1/35 Dragon

Postprzez Kabanos » piątek, 17 kwietnia 2009, 21:09

Witam! Postanowiłem zawitać i do tego działu. Jest to moja pierwsza figurka..I już wiem że muszę poćwiczyć malowanie twarzy..=P Jest to chyba oficer, dodany jako bonus do zestawu Panzer IV. Malowany akrylami vallejo i gunze, cienie farbami olejnymi..w tubkach:] Oto zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I teraz pytanie..czy bawić się dalej w figurki?:) Jeśli tak to nad czym popracować..=] Byłbym wdzięczny jeśli ktoś podałby mi jego stopień wojskowy bo chciałbym podpisać tą mikro podstawkę.
Pozdrawiam, Mateusz.
Kabanos
 

Reklama

Re: Niemiecki chyba oficer Afrika Korps 1/35 Dragon

Postprzez NIEDZWIEDZ » piątek, 17 kwietnia 2009, 22:48

jak najbardziej bawić ,ponieważ tylko trening czyni mistrza.To twoja pierwsza figura więc zachowaj ją ,a po kilku następnych zobaczysz że każda kolejna będzie lepsza.
Pozdrawiam Mirek
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Niemiecki chyba oficer Afrika Korps 1/35 Dragon

Postprzez Kabanos » sobota, 18 kwietnia 2009, 11:34

Pytanie tylko czy idę w dobrrym kierunku?:)No i jakie figurki kupić jako następne ofiary? Dzięki za odpowiedź
Mateusz.
Kabanos
 

Re: Niemiecki chyba oficer Afrika Korps 1/35 Dragon

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 18 kwietnia 2009, 11:53

że twarz spaprałeś, to sam wiesz, nie ma się co pastwić
że błyszczy, tez pewni widzisz, ale przed werniksowaniem matem chciałes dać olejom przeschnąć..
jako że błyszcząca i strasznie ciemna, to kiepsko widac cieniowanie, więc ciężko jednoznacznie stwierdzić, jak ci to wyszło

ale z tego co widać, to w zasadzie jest obiecująco.
no moze poza paroma 'drobiazgami'- merytorycznie jest skopana po całości. kolory nijak się mają do właściwych, czarny pasek na plecach- co tam robi, kim on jest?
co kupić na następny bój? jakąś mądrze wyrzeźbioną żywicę- alpine albo tank polecam.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Niemiecki chyba oficer Afrika Korps 1/35 Dragon

Postprzez Ave » sobota, 18 kwietnia 2009, 15:16

Ee, jak na swój obecny poziom, kolega może chyba jeszcze śmiało jakieś Dragony pomęczyć, zanim weźmie się za coś droższego, bo potem mu będzie żal.

Kabanosie, ile to czasu trzeba na maźnięcie figurki lakierem matowym, 5 minut? Więc czemu by tego nie zrobić przed pokazaniem szerszej publice?
Powinieneś skupić się na poprawności kolorów, poobserwować u innych, przemyśleć i potem ćwiczyć malowanie gęby, ogólnie dążyć do większej estetyki - jest niechlujnie, zwłaszacza czapka, twarz, dłonie... Z tym paskiem z tyłu to faktycznie dziwny pomysł miałeś :)
Ale ogólnie to zgadzam się, że jest obiecująco, bo cieniowanie jak na pierwszy raz całkiem przyzwoite.

Aha - podstawka - napiszę tylko, że nie jest fajna, choć możnaby napisać więcej ;o)

Czekam na postępy.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: Niemiecki chyba oficer Afrika Korps 1/35 Dragon

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 18 kwietnia 2009, 15:26

dragonowskie kukiełki, przynajmniej te warte uwagi, wcale takie tanie nie są. to raz. dwa, jeśli już polecać tanie figurki to ZDECYDOWANIE miniartu. fakt- w detalu jeszcze są trochę 'w tyle' ale można wybrać zesaw takich, które zbyt wielu detali nie mają, a co za tym idzie iewiele jest rzeczy na które narzekać można. bo poza tym składają się nieźle, a fałdy wyrzeźbione są w sposób ułatwiający ładne malowanie. rzeźbiarze dml takiego smaku i wyczucia jednak nie mają..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Niemiecki chyba oficer Afrika Korps 1/35 Dragon

Postprzez Kabanos » sobota, 18 kwietnia 2009, 16:44

Dzięki, chciałbym kupić tych:
Obrazek

Moglibyście mi doradzić co do kolorów mundurów? Chciałbym uniknąć kolejnej merytorycznej wpadki..Miło byłoby gdybyście podali numerki odpowiednich farb vallejo, z góry dzięki i przepraszam za zatruwanie życia:)
Mati.
Kabanos
 

Re: Niemiecki chyba oficer Afrika Korps 1/35 Dragon

Postprzez Adam Obrębski » sobota, 18 kwietnia 2009, 17:00

Do feldrau używam 70920 + jakaś mieszanka szarej i białej, w zależności od tego jaki odcień mi się widzi. Rozjaśniam ją Dark yellow, a zaciemnienia robie German Cam green. Jak dla mnie, czyli na początek malowania vallejo jest ok.
Obrazek
tutaj właśnie użyłem takich kolorków. Biorąc pod uwagę ten ten temat można sobie pozwolić na pewną dowolność. A ogólnie co do kolorków to polecam: www

EDIT;
Przypomniał mi się temat, gdy i ja się brałem za akryle, może się przyda:
http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=25&t=6155
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Niemiecki chyba oficer Afrika Korps 1/35 Dragon

Postprzez Kabanos » sobota, 18 kwietnia 2009, 22:08

No to tak zupełnie na oko dobrałem kolory do tego w kamuflażowej kurtce zielono/czerwono/żółtej.
Flat Yellow MC015
Flat Red MC031
Flat Green MC083
Wszystko to vallejo, będą się nadawać?
A co do gościa w długim płaszczu to :
Luftwaffe Unif. MC105
Jeśli nie ok to proszę poprawcie.
Pozdrawiam, mateusz
Kabanos
 


Powrót do Figurki - galeria ukończonych figurek

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości