Sturmmann (1:16)

Właśnie skończyłeś figurkę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Sturmmann (1:16)

Postprzez AanreE » wtorek, 7 lipca 2009, 16:12

Witam ponownie Kolegów Modelarzy. Tym razem chciałbym zaprezentować figurkę w skali 1:16. Jest to jedna z pierwszych figur DRAGONA w tej podziałce, nieco przeze mnie zmodyfikowana. Farby Humbrola nakładane pędzlem.
Pozdrawiam...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 21 lipca 2009, 18:28 przez AanreE, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
AanreE
 
Posty: 38
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 19:55
Lokalizacja: Łask - województwo łódzkie

Reklama

Re: Sturmmann

Postprzez PiterATS » środa, 8 lipca 2009, 20:41

Ładnie, podoba mi się. Czy kamuflaż na mundurze to wzór włoski, bo jest dość podobny?? Wiem, że niemcy robili z włoskich materiałów z kamuflażem mundury i zelty, a na niemieckie wzory kamuflaży mi to nie wygląda.
Jedynie co mi się nie podoba to to, jak wisi na ramieniu Mg-42. Mam wrażenie, że na pewno zaraz by się zsunął z ramienia figuranta. Przez dwa dni miałem okazję na reko dźwigać Mg-42 i wierz mi- to jest naprawdę ciężkie i trzeba się nieźle przyłożyć, żeby broń wygodnie wisiała na ramieniu, nie ciążyła podczas marszu i nie zjeżdżała ;o)
Ostatnio edytowano czwartek, 9 lipca 2009, 09:26 przez PiterATS, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 15:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sturmmann

Postprzez AanreE » środa, 8 lipca 2009, 21:08

Dzięki za komentarz. Co do kamuflażu na mundurze, to już za bardzo nie pamiętam (figurka ma swoje lata). Zapewne był on kalką z instrukcji Dragona. A na pasek od MG (prawie się zsuwający) nawet nie zwróciłem uwagi ! Nie ma to jednak, jak świeże spojrzenie !
Obrazek
Avatar użytkownika
AanreE
 
Posty: 38
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 19:55
Lokalizacja: Łask - województwo łódzkie

Re: Sturmmann

Postprzez iras67 » piątek, 10 lipca 2009, 22:30

AanreE- dopisz w tytule skalę-wysokość ,bardzo fajnie że prezentujesz kolejną prace ,podoba mi się podstawka
i sama figurka również, no może bardziej odważniej bym ją pocieniował ciemniejszymi tonami w zakamarkach.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Sturmmann (1:16)

Postprzez AanreE » sobota, 11 lipca 2009, 16:45

Dzięki za komentarz. Podziałka do tytułu już wstawiona, będę o tym szczególe pamiętał. Co do cieni w zakamarkach - masz rację, tyle, ze figurka Sturmmanna była moją pierwszą w rozmiarze 120 mm i jeszcze nie bardzo wiedziałem jak do niej podejść. Bałem się przesadzić. A teraz, myślę, że już zostanie tak jak jest...
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
AanreE
 
Posty: 38
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 19:55
Lokalizacja: Łask - województwo łódzkie

Re: Sturmmann (1:16)

Postprzez Ave » poniedziałek, 13 lipca 2009, 21:08

Fajny, kolorowy :)
Kamuflaż jak dla mnie zbyt symboliczny (trochę "zabawkowy"), metoda cieniowania chyba nienajlepsza, ale ogólnie wyszło ładnie, miło popatrzeć. No i ciekawa sprawa z tym nagrobkiem :->
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 01:58

Re: Sturmmann

Postprzez fragles » niedziela, 19 lipca 2009, 09:23

AanreE napisał(a): Co do kamuflażu na mundurze, to już za bardzo nie pamiętam (figurka ma swoje lata). Zapewne był on kalką z instrukcji Dragona.


Prawdopodobnie ilustrator Dragona nawiązywał do tego:

Obrazek

Bo do tego raczej nie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Widzę, że musiałeś mieć niezłą zabawę malując te zielone wzorki. Wyraźnie da się tam wyróżnić kontury różnych postaci, a nawet całe scenki. Np. na drugiej fotce, na boku kurtki poniżej pasa, skrzydlaty amorek pogrywa w piłkę z Reksiem. :mrgreen:

Co do uwag, to jeszcze:
- kolba MG42 powinna być raczej czarna,
- pasek pudełka z wymienną lufą do km-u ma trochę za małe napięcie jak na podwieszony ciężar.

A tak w ogóle to podoba mi się ta figurka. Proszę niczego w niej nie poprawiać.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1556
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Figurki - galeria ukończonych figurek

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości