StuG III G MIAG (PzKpfw III Ausf. L-M hull) Dragon 1:35

(27.09.2011-...)

StuG III G MIAG (PzKpfw III Ausf. L-M hull) Dragon 1:35

Postprzez KrisFX » środa, 27 czerwca 2012, 20:24

Nasz wspólny projekt trochę zamarł, ale mam nadzieję, że koledzy nie zapomnieli o tej słusznej inicjatywie. U mnie był okres dłuższego przestoju ale ostatnio zacząłem powolną pracę z szarym plastikiem. Rozpoczętego wcześniej późnego StuG-a MIAG na razie odłożyłem z lenistwa na półkę i idąc na łatwiznę wziąłem się symultanicznie za budowę trzech modeli wcześniejszej produkcji.

Obrazek

Na razie skupię się głownie na tytułowym StuG-u produkcji zakładów MIAG z okresu około 04-08.1943. Nie zdecydowałem się jeszcze na konkretny wóz. Mam kilka zdjęć takich StuGów i zastanawiam się, który wybrać. Zakłady MIAG w okresie od kwietnia do listopada 1943 r. wyprodukowały 98 dział na posiadanych przez nie podwoziach PzKpfw Ausf. L-M (których to produkcja została wstrzymana pozostawiając niewykorzystane podwozia). StuGi te nie odbiegały zbytnio konfiguracją od standardowych wypustów zakładów MIAG. Różniły się się jedynie płytą nad przekładnią z włazami inspekcyjnymi charakterystycznymi dla PzKpfw III jednoelementowymi. Układ wydechowy, błotniki i inne elementy były takie jak w klasycznym StuG0u MIAG z tego okresu. Jedynie ze względu na wannę PzKpfw III stosowano dokręcane płyty opancerzenia 30mm na przodzie w okresie, w którym zakłady MIAG produkowały już StuGi z integralnym przodem o grubości 80mm.
Doskonałym dawcą płyty z PzKpw III okazał się być będący od w sumie od nie dawna w sprzedaży model Dragona PzKpfw III Ausf.H Late Production, w którym ten element jest zbędny, a jest na ramkach. Dzięki uprzejmości kolegów z zagranicznego forum udało mi się ten element pozyskać i budowa się rozpoczęła. Małe cięcie przystosowało ten element do wykorzystania z nadbudówką od StuG III G i tak to się prezentuje.

Obrazek

Obrazek

Na razie postęp prac jeszcze nie wielki ale mam nadzieję podgonić w drugiej połowie lipca.
Mam cichą nadzieję, że koledzy pokażą co się dzieje w kwestii ich rozpoczętych projektów i życie znowu wróci do naszego projektu.

Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
KrisFX
 
Posty: 166
Dołączył(a): czwartek, 6 sierpnia 2009, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Powrót do StuGmania - StuG III G (StuH) - mini projekt grupowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości