diorama "Libia 1941"

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

diorama "Libia 1941"

Postprzez artiomus » piątek, 22 kwietnia 2016, 18:11

Witam .
Zakładam nowy wątek poprzednio wszystko się porąbało nie z mojej winy.
zakupiłem ostatnio , model Tamyia PzKfw II Ausf f/g wraz z pięcioma figurkami. wiem że to temat dosyć oklepany , ale jakoś ten mały czołg mnie zauroczył:)

niestety , model bardzo niedokładny , tzn. spasowanie nie jest zbyt dobre , sporo szlifowania, cięcia , dopasowywania i szpachlowania .figurki tez jakieś takie male . strasznie wychudzeni chłopcy z Africa Korps :)

To będzie poligon do wszelkich technik malarskich ( oprócz aerografu, ponieważ nie mam) Malowanie będzie dosyć hmmm dziwne , tzn własna twórczość .

proszę szanownych kolegów o wszelkie rady i porady, oczywiście krytyka merytoryczna też będzie mile widziana.

Na początek skromnie parę zdjęć figurek .
Przepraszam za jakość zdjęć , robione na szybko

figurki maluję w wypraskach , pózniej jak je wytnę to robię poprawki .


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
artiomus
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 13:31

Reklama

modele polskich samolotów

Re: diorama "Libia 1941"

Postprzez Adrianowro » piątek, 22 kwietnia 2016, 18:51

Szwy do usunięcia na figurkach
Avatar użytkownika
Adrianowro
 
Posty: 1245
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2010, 16:55
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: diorama "Libia 1941"

Postprzez artiomus » piątek, 22 kwietnia 2016, 19:39

Tak wiem , już częściowo usunięte:)


Mała edycja

czołg poskładany na sucho, zrobiłem małą wariancję kolorami. Najpierw podkład szary , potem farba neutral grey -Valejjo , pózniej "biedronka " na wieży kilkoma kolorami farb olejnych, a następnie mocno rozcieńczonym oliwkowym , zrobionym według własnej proporcji .zastanawiam się czy oficer ma szanse się zmieścić w tym włazie? Niestety nie mam kasy na żadne blaszki więc model będzie bez żadnych "blach" wszystko pudełkowe , być może dam na koniec parę własnoręcznie zrobionych klamotów na tył . Lufę dzialka nawierciłem , lecz niestety nie ma ona nic wspólnego z oryginalem , trudno tak jak już
pisalem nie mam pieniędzy na bardzo drogie dodatki , więc większość spróbuje zrobić we własnym zakresie
to na dzisiaj tyle , dziękuję uprzejmie za uwagę i pozdrawiam



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
artiomus
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 13:31

Re: diorama "Libia 1941"

Postprzez Adas' » piątek, 22 kwietnia 2016, 20:18

artiomus napisał(a):Malowanie będzie dosyć hmmm dziwne , tzn własna twórczość.


krytyka merytoryczna też będzie mile widziana


Mozna w ogole merytorycznie krytykowac wasna tworczosc?
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: diorama "Libia 1941"

Postprzez artiomus » piątek, 22 kwietnia 2016, 20:32

Adas' napisał(a):
artiomus napisał(a):Malowanie będzie dosyć hmmm dziwne , tzn własna twórczość.


krytyka merytoryczna też będzie mile widziana


Mozna w ogole merytorycznie krytykowac wasna tworczosc?



Och , chyba się zle wyraziłem . to będzie własna interpretacja malowania pudełkowego
artiomus
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 13:31

Re: diorama "Libia 1941"

Postprzez Adrianowro » sobota, 23 kwietnia 2016, 07:31

artiomus napisał(a):Tak wiem , już częściowo usunięte:)

Niestety nie mam kasy na żadne blaszki więc model będzie bez żadnych "blach" wszystko pudełkowe , być może dam na koniec parę własnoręcznie zrobionych klamotów na tył . Lufę dzialka nawierciłem , lecz niestety nie ma ona nic wspólnego z oryginalem , trudno tak jak już
pisalem nie mam pieniędzy na bardzo drogie dodatki , więc większość spróbuje zrobić we własnym zakresie
to na dzisiaj tyle [/url]


To akurat na plus - na razie skup się na poprawnym sklejeniu i obrobieniu tego co masz w pudełkach....
Bo tu masz sporo pracy jeszcze...
Avatar użytkownika
Adrianowro
 
Posty: 1245
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2010, 16:55
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: diorama "Libia 1941"

Postprzez artiomus » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 22:21

Mala edycja

Kilka zdjęć (dopiero tutaj zauważyłem paskudne szwy na wieży ) Jak pisałem , model do trenowania różnych technik malarskich tzn, modelowania kolorów, różnego rodzaju filtrów , washy, delikatnych obić , zabrudzeń , rdzy , wypłowiałego koloru farby , suchego pędzla , rozjaśniania itp.efekt mnie pozytywnie zaskoczył:) wszystko malowane pędzlem, wiec nie takie proste wcale jak aerografem.zresztą Oceniajcie sami , pozdrawiam
P>S -to jeszcze nie koniec

Paskudne szwy

Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


ostatnia fotka , chyba najwierniej oddaje kolory, pozdrawiam

Obrazek
artiomus
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 13:31

Re: diorama "Libia 1941"

Postprzez Adas' » wtorek, 26 kwietnia 2016, 13:04

Mam straszny sentyment do tego zestawu bo to byl pierwszy model jaki kiedykolwiek sklejalem... Pewnie bym go nie dostal jakby matka wiedziala ze kazda zlotowke za dzieciaka zaniose do sklepu modelarskiego...

Ale. Z kurzego gowna nie nawarzysz rosolu. Czolg jeszcze ujdzie, stara Tamiya to jednak stara Tamiya, i pewnie dalo by sie cos z tego zlepic. Ludziki sa tylko masakryczne, a twoje malowanie ani troche nie pomaga.

Mysle ze powinienes, o ile chcesz kontynuowac modelowanie, siasc i zrobic model najpierw czysto i w miare poprawnie z pudla. Mowiac czysto, mam na mysli kolor(y), delikatny wash, delikatne suche malowanie, moze kurz. O tak:

http://thumbnail.image.rakuten.co.jp/@0 ... -35246.jpg

http://www.tamiya.com/english/products/ ... n5/top.jpg

Zrob tak dwa, trzy modele i potem dopiero kombinuj, bo to ciapanie wychodzi ci raczej slabo.
Tak samo ma sie sprawa z sama czystoscia montowania/klejenia, bawi mnie to ze a to ci lufa nie pasuje, a to szpachlowac trzeba, a zostawiasz takie ogromne szwy na wiezy i przez calego ludzika, bandaze kol malowales chyba miotla zamiast rozrzedzic farbke tak zeby sama wplynela w rant felgi a po wyschnieciu bys mial czysciutenki margines do malowania reszty...

Albo to malowanie... To chcesz kleic modele, czy se lepic... No wlasnie. Jak chcesz sobie, ot malowac, to przecie buduj jakies Warhammery czy cotam jeszcze co mozna pomalowac z glowy i bedzie prawidlowo... Gdzie logika takiego dzialania? Taki czolg pewnie byl piaskowy w tej Afryce...

Sluchaj, nastepna sprawa to warsztat, czytalem juz ze niemasz tego, tamtego, siamtego, ale tak calkiem bez jakiejs bazy tez nie zajdziesz za daleko. Ta peseta od dziobania brwi z mamy kosmetyczki jest tak samo precyzyjna jak lapanie palcami. Pewnie reszta twojego warsztatu jest rownie malo przystosowana do klejenia modeli. Moze zamiast nastepnego pudelka z 1975 roku, warto by bylo zainwestowac w kilka dupereli ktore beda pomagaly a nie przeszkadzaly w klejeniu? 3-4 drozsze ale za to dobre pedzle ktore beda sluzyc pare lat a nie pare mazniec kolorem, pilnik do paznokci, modelarskie cazki, dobra peseta ktora rzeczywiscie jest peseta, skalpel z wymiennymi ostrzami 11 a nie noz do tapet, i mozna swiat doganiac. Moze starczy na farbe bazowa z puszki do psiukania? Jakas Tamiya czy cus?
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: diorama "Libia 1941"

Postprzez Drunkmaster » wtorek, 26 kwietnia 2016, 13:33

Skup się na sklejaniu :mrgreen:
Zestaw wiekowy, ale całkiem fajny, oprócz ludzików. Możesz je śmiało odłożyć na bok i skoncentrować się na zlepieniu samego czołgu, najpierw wymalować a potem pytać jak działać z olejami. Nie wszystko na raz. Winietka jest trochę za duża na taki mały modelik. Swój mam w szafie do dzisiaj niedokończony, może kiedyś..

Obrazek
Avatar użytkownika
Drunkmaster
 
Posty: 269
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2014, 23:37

Re: diorama "Libia 1941"

Postprzez artiomus » środa, 27 kwietnia 2016, 13:55

Ha haah , uśmiałem się . dziękuję za rady , sa cenne :) Drodzy koledzy ja po prostu trenowałem różne techniki malowania i brudzenia na tym starociu :) starałem sie łączyć rózne kolory , mieszać farby pod kątem różnych kolorów, znależć optymalny kolor washa do malowania pustynnego i chyba umbra palona jest niezbyt dobra do tego . Myślę że czerń kostna będzie odpowiedniejsza do koloru piaskowego. niedługo pokaże wam całkowicie inne malowanie ... Pozdrawiam i dziękuję za rady

a żeby pokazać że jednak coś niecoś wiem o modelarstwie to pokaże wam kilka moich modeli w skali 1:72

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tygrysy ze Zvezdy

Obrazek
artiomus
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 13:31

Re: diorama "Libia 1941"

Postprzez Adas' » czwartek, 28 kwietnia 2016, 08:57

artiomus napisał(a):Ha haah , uśmiałem się . dziękuję za rady , sa cenne :) Drodzy koledzy ja po prostu trenowałem różne techniki malowania i brudzenia na tym starociu :) starałem sie łączyć rózne kolory , mieszać farby pod kątem różnych kolorów, znależć optymalny kolor washa do malowania pustynnego i chyba umbra palona jest niezbyt dobra do tego . Myślę że czerń kostna będzie odpowiedniejsza do koloru piaskowego.


I to trenowanie niebardzo ci wychodzi. Czern do piaskowego? Ja pierdziele...

Mowie. Zrob pare modeli czysto i dokladnie, co do tych Siedemdziesiatdwojek... Wcale nie sa lepsze od tego co pokazales. Gasienice sa niedokladnie sklejone, zaciapales otwory ulgowe w kolach, za duzo zbyt jasnego suchego pedzla, kola wygladaja jakby byly z jednego kawalka razem z gasienicami, szmata z hakemkreuzem jest drukowana na jakims lipnym straym inkjecie i, sorry, ale jezeli nie widzisz ze czerwone pole jest tylko kropkami magenty, no to juz ci nie mozna pomoc. Dlaczego nie podmalowales tego?

Te inne tez maja tu i tam bledy. Dlatego jeszcze raz. Wez, zrob jak sie nalezy. Potem kombinuj.

A jak twierdzisz ze wiesz conieco o modelarstwie to buduj jak ci sie chce i juz. Co ja sie tu denerwuje...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: diorama "Libia 1941"

Postprzez artiomus » czwartek, 28 kwietnia 2016, 16:01

No cóż , każdy ma swoje poglądy , ale tobie dziękuję za krytykę , na pewno mi da kopa :)


po wielu przemyśleniach i zadumie:) efekt taki . Dal mnie wygląda już dobrze , piaskowo, apropo'se czerni kostnej , faktycznie to byłby chybiony pomysł :) dałem brąz Van Dycka Talensa jako wash


Obrazek
Obrazek


P.S Bandaże nie domalowane , wiem do poprawy
artiomus
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 13:31

Re: diorama "Libia 1941"

Postprzez artiomus » czwartek, 28 kwietnia 2016, 17:59

Panowie pytanie. Jak zrobić fajne kurzenie pustynne?


Mała edycja
model dostał obicia , zrobiłem je pędzlem do tappingu .



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
artiomus
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 13:31

Re: diorama "Libia 1941"

Postprzez hiwis » sobota, 30 kwietnia 2016, 14:20

Braki funduszy i oszczędność rozumiem ale może wartałoby zainwestować jakieś 2-3 zł w arkusz bristolu jako tło do zdjęć zanim zaczniesz nam serwować fotki Panzera na tle suszących się skarpet.
Polecam zapoznać się z tematem:
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=10&t=63251
Pozdrawiam.
Marcin.
PORTFOLIO
FB
Avatar użytkownika
hiwis
 
Posty: 380
Dołączył(a): piątek, 1 lutego 2013, 09:32
Lokalizacja: Kraków

Re: diorama "Libia 1941"

Postprzez artiomus » niedziela, 1 maja 2016, 21:13

Tak , wiem ale ja nie widzę tam żadnych skarpetek :) Następne zdjęcia będą bardziej dopracowane, obiecuję.

A tu jeszcze w takim anturażu za przeproszeniem kalki nałożone.

Obrazek
Obrazek
artiomus
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 13:31

Następna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości