Pantera A Normandia Dragon 1/35

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: Pantera A Normandia Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » środa, 25 listopada 2009, 18:50

Powolutku do przodu...
Obrazek
Obrazek
miłego wieczoru
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: Pantera A Normandia Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » sobota, 28 listopada 2009, 19:33

Mam niestety jakieś tydzień opóżnienia w zaplanowanym harmonogramie - ale powinienem to nadrobić.
Zostały małe złotka do doklejenia i trochę kanistrów i szpeju. Dziś to zrobię - jutro podkład i baza.
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera A Normandia Dragon 1/35

Postprzez badger » sobota, 28 listopada 2009, 19:48

Hasło tydzień opóźnienia mnie rozbiło - to ja mam z 10 lat :lol: Jakby to nie była kolejna pantera to biłbym brawo. :P
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Pantera A Normandia Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » czwartek, 3 grudnia 2009, 19:53

Ostatnio miałem bardzo mało czasu a spełnianie marzeń kosztuje – musiałem ostro popracować aby móc się zrelaksować dlatego mój udział w forum był mały. Przepraszam kolegów którzy zrozumieli że wycofuję się z forum. Powstał pewien lapsus w mojej wypowiedzi ale do wątku zamkniętego nie ma co wracać. Temat Pantery trochę podciągnąłem, pomalowałem bardzo wstępnie i dziś wykroiłem sobie bazę dioramy. Jednocześnie dziś stworzyłem swoją definicje dioramy, dodając oprócz wielopłaszczyznowej kompozycji co zdefiniowane już miałem element spójności stworzonej rzeczywistości. To dla mnie sedno sprawy, nie ilość figur, akcja itp. elementy. Reasumując – nie będzie dla mnie dioramą nawet najlepiej stworzony pojazd na najlepiej stworzonej podstawie jeśli razem nie stanowią całości odbioru jednej rzeczywistości.
Dobra wracając do tematu. Model pomalowałem bardzo jasno – w tej pracy chcę się skoncentrować zupełnie na nowym elemencie jakim jest bałagan na pojeździe, wyżej niż układ jezdny. Doszedłem do wniosku że same pigmenty deszczoznaki obicia to za mało. Przeglądając zdjęcia archiwalne widać na pojazdach resztki kamuflażu z liści, suche gałązki, trawy itp. elementy wynikające z eksploatacji w trudnych bojowych warunkach. Jednocześnie zauważyłem ze nigdzie nie widziałem jeszcze pracy w której kolokwialnie opadła by mi szczena. Podczas ostatnich podróży miałem czas zastanowić się dlaczego – uznałem ze to jeden z najtrudniejszych elementów do realistycznego wykonania. Nie może on przykryć wszystkiego co namalujemy a jednocześnie pracując już na gotowej powłoce łatwo można ją zepsuć nietrafionym efektem, Postanowiłem zaryzykować i projekt ten traktuje w tym zakresie priorytetowo. Jasna baza i bardzo eteryczny delikatny kamuflaż mam mi zadanie w tym pomóc od pierwszego etapu. Pojazd ten będę robił inaczej niż do tej pory gdyż po dokonaniu filtrów zostanie wtopiony bezpośrednio w dioramę i efekty ziemi i roślin pojawiające się na winiecie trafią bezpośrednio na pojazd prawie równocześnie. Mam nadzieję że mi się uda. Zaczynamy. Kompozycja – a dziś namaluje oznaczenia i jutro zafiltruje pojazd aby w sobotę móc go wkleić w winietę. Nie rozwodzę się nad samym malowaniem bo powiedziane zostało to już 100 razy... a to i tak tylko wstęp do tego co się wydarzy wkrotce ...
Obrazek
Obrazek
miłego wieczoru
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera A Normandia Dragon 1/35

Postprzez Patterson » czwartek, 3 grudnia 2009, 21:20

Zapowiada sie super jak zawsze :D Powiedz proszę jakimi farbami malowany.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pantera A Normandia Dragon 1/35

Postprzez mnowogro » czwartek, 3 grudnia 2009, 21:51

Strasznie miło przeczytać takie modelarskie wyznanie. Zaczynasz toczyć swój kamień w dobrym kierunku, trzymam kciuki - nie bierz jeńców i do abordażu! ;)
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Re: Pantera A Normandia Dragon 1/35

Postprzez siara1939 » czwartek, 3 grudnia 2009, 23:54

rollingstones napisał(a): Nie rozwodzę się nad samym malowaniem bo powiedziane zostało to już 100 razy... a to i tak tylko wstęp do tego co się wydarzy wkrotce ...


Zacieram rece.... :mrgreen:
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Pantera A Normandia Dragon 1/35

Postprzez badger » piątek, 4 grudnia 2009, 14:45

Normalnie czuję się urażony tymi Twoimi przemyśleniami. : :roll: Chociaż faktycznie, te Twoje dioramki dobrze wygladają.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Pantera A Normandia Dragon 1/35

Postprzez Yantom » piątek, 4 grudnia 2009, 22:05

Zapowiada się piękna "katastrofa". Zresztą jak zwykle. Kibicuję

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: Pantera A Normandia Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » sobota, 5 grudnia 2009, 01:30

Dobrze że kibicujecie bo trzeba wsparcia - jutro albo w niedzielę przedstawię kolejną odsłonę - już się boję tego :lol:
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera A Normandia Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » sobota, 5 grudnia 2009, 18:47

Dziś wstępnie wmontowałem panterę w podłoże. Na razie będzie sobie klej do płytek schnął z 24 godziny, abym potem swobodnie mógł obracać winietą. Klej nałożony nie jest jeszcze na całość podłoża. To stanie się gdy pomaluje dalej panterę i nakleję ramki. Wtedy też już ostatecznie ukształtuje teren dodając różnych kamieni i śmieci wkoło tanka.
Wieczorem zajmę się samą Panterą – na razie jest zfiltrowana i na przedzie ma nałożony wstępny wash. Będę używał washów wielokolorowo gdyż mają być dobrą bazą pod to co stanie się na czołgu niedługo. Dziś zamierzam również powyciągać detale jaśniejszymi odcieniami oraz zrobić obicia zimmeritu. Zajmę się również sponiewieraniem krzyży.
Sama kompozycja sceny bardzo mi leży, a wymyślona koncepcja prac na razie przynosi pozytywne skutki i zaoszczędza masę czasu.
Miłego wieczoru
Obrazek
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera A Normandia Dragon 1/35

Postprzez Radek Pituch » sobota, 5 grudnia 2009, 21:51

Powiem Ci Sebastian, że na prawdę fajne rzeczy tu wyprawiasz. Scena mi się od razu skojarzyła z Panterami z Panzerlehr gdy przetrzebiło je bombardowanie w początkowej fazy operacji Cobra.


Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pantera A Normandia Dragon 1/35

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 5 grudnia 2009, 21:56

rollingstones napisał(a): Zajmę się również sponiewieraniem krzyży.

ODEJDŹ SZATANIE!!! :lol:
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pantera A Normandia Dragon 1/35

Postprzez Daniel-Martola » sobota, 5 grudnia 2009, 22:53

Przyjm Waść wsparcie i z mej strony :P

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pantera A Normandia Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » niedziela, 6 grudnia 2009, 11:52

Jak byś zgadł Radziu - to Przełamanie - operacja Cobra jest moją inspiracją. Dzięki Panowie za zainteresowanie - dziś wieczorem odsłona kolejna - powinienem się wyrobić z odpryskami.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości