Komosa Ciernista

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: Komosa Ciernista

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 20 czerwca 2009, 16:32

a moja plantacja wygląa tak:
Obrazek
Kamil Feliks Sztarbała
 

Reklama

Re: Komosa Ciernista

Postprzez Juliusz » sobota, 20 czerwca 2009, 22:14

Czy Ty Kamil czasami nie podpisałeś jakiejś umowy z Kolumbijczykami.
"Połowy spośród was nie znam nawet do połowy tak dobrze, jak bym pragnął; a mniej niż połowę z was lubię o połowę mniej, niż na to zasługujecie(...)." WP JRR. Tolkien
Życzę miłego modelowania
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Juliusz
 
Posty: 45
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:20
Lokalizacja: Kalisz

Re: Komosa Ciernista

Postprzez siara1939 » wtorek, 30 czerwca 2009, 11:21

Po okolo 2 miesiacach od wysiania, przesadzilem roslinki do wiekszego pojemnika.
Obrazek
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 11:19

Re: Komosa Ciernista

Postprzez tkali » niedziela, 2 sierpnia 2009, 10:55

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy, ale bacznie obserwuję wszystkie fora modelarskie od kilku lat. Komosę ciernistą hodowałem przez trzy ostatnie sezony i mam obecnie odłożonych sporo krzaczków i nasion. Jeśli mogę coś doradzić to w obu przypadkach zarówno Kamila jak i Siary komosa rośnie zbyt gęsto. Jak się rozrośnie to zrobi się w donicach jedna wielka plątanina gałązek i trudno będzie je później rozszczepić bez uszkodzenia krzaczka no i krzaczki się trochę zdeformują w trakcie swojego wzrostu poprzez wplątywanie się gałązek w inny krzak. Najlepiej by było rozsadzić krzewy do pojedynczych pojemników (np. puste opakowania po jogurtach) tak aby krzewy rosły swobodnie lub w dużych donicach ze znacznie większymi odstępami co jakieś 10-15 cm co u mnie się lepiej sprawdziło niż rozsady pojedyncze. Należy się liczyć również z tym, że po przesadzeniu spora część uprawy padnie. Czym później przesadzimy taki krzak tym gorzej. Patrząc na wasze hodowle to już powinniście to zrobić. Ale to tylko takie moje osobiste spostrzeżenia, jak sami wyhodujecie krzaczki to może będziecie mieli inny pogląd. Życzę udanych upraw.
Jak hodowałem komosę w dużych donicach na balkonie to wszyscy sąsiedzi z zaciekawieniem obserwowali co ja takiego tam hoduję myśleli, że to jakieś zioło. Dobrze, że władza mnie nie nawiedziła. :)
tkali
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 2 sierpnia 2009, 10:25

Re: Komosa Ciernista

Postprzez siara1939 » czwartek, 6 sierpnia 2009, 16:51

Trzy miesiace od zasiania:

Obrazek

Obrazek

Doniczka o dlugosci pol metra jest zdecydowanie za mala na 10 krzaczkow.
Nastepnym razem jak bede sadzil, to w tej doniczce posadze maksymalnie 4 krzaki.

Podlewam 2 razy na tydzien, delikatnie, bo pomimo tego, ze krzaki maja juz ponad 30 cm wysookosci, to lodygi sa bardzo delikatne. Moja doniczka stoi na oknie od zachodu i otrzymuje okolo 3-4 godziny bezposredniego swiatla slonecznego na dzien.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 11:19

Re: Komosa Ciernista

Postprzez marder4 » środa, 9 września 2009, 11:44

rollingstones napisał(a):Siara - olej komosę - korzenie drzew są 100 razy fajniejsze ;o)

Zgadzam się w całej rozciągłości
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 19:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Komosa Ciernista

Postprzez Bond » sobota, 12 września 2009, 20:07

Nooo fajnie panowie, a wysuszone można skręcać w bibułkę? I jakie wrażniea jeśli ktoś już próbował? :mrgreen:
Ale na poważnie - do brzozy nawet po wsychnięciu to sobie tego nie wyobrażam żeby było podobne.
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 15:27
Lokalizacja: Top Secret

Re: Komosa Ciernista

Postprzez Vlad » piątek, 23 października 2009, 22:51

Widziałem pudła komosy na allegro za 49zł, wydało mi się troszkę za drogo, jednak biorąc pod uwagę Wasze relacje... chyba warto było kupić ;D Zaciekawiony tą wspaniałą roślinką przetrząsnąłem internet i... i trafiłem na nasze forum :P
Vlad
 

Re: Komosa Ciernista

Postprzez sebaa » wtorek, 19 października 2010, 13:39

Przede wszystkim witam na forum. :) Widzę że temat już stary ale mam pytanie. Czy macie jakieś sposoby na "upiększenie drzewka" z komosy ? Jakieś pęknięcia, a przede wszystkim z czego liście? Słyszałem o liściach z majeranku ale nie zdążyłem jeszcze tego wypróbować. ;o)
sebaa
 

Re: Komosa Ciernista

Postprzez siara1939 » wtorek, 19 października 2010, 13:48

Bardzo dobre efekty daje uzywanie samych galazek z komosy na lodydze z jakiegos krzaka. Wybierz sobie jakis krzak i poobcinaj galazki, a na to miejsce wstaw galazki z komosy. Pekniecia i fakture kory mozna robic szpachlowka. Co do lisci, to jest wiele produktow na rynku, zobacz oferte tu.
BTW- z mojej doniczki otrzymalem pelne wiadro roznokolorowej pieknej komosy. Jak ktos jest zainteresowany, to wieczorem wrzuce fotke.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 11:19

Re: Komosa Ciernista

Postprzez Patterson » wtorek, 19 października 2010, 14:12

Pochwal się od razu receptą jak ja wyhodowałeś, :) moja ładnie zaczęła, a potem zdechła...
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komosa Ciernista

Postprzez siara1939 » wtorek, 19 października 2010, 19:00

Patterson napisał(a):Pochwal się od razu receptą jak ja wyhodowałeś, :) moja ładnie zaczęła, a potem zdechła...

Moja rosla i wyrosla, podlewalem sporadycznie co tydzien, przez chwile jakis pajak chcial sie zadomowic i oplesc ja pajeczyna, ale go wykonczylem. Chyba jak z trawa, wazne jest swiatlo i wiatr- moja stala na parapecie, przy otwartym oknie.
Tyle zebralem:
Obrazek
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 11:19

Poprzednia strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: collins i 7 gości