,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez lipstein » poniedziałek, 23 lipca 2012, 14:59

Opad szczeny. podpatruję...
Polka na erkaem i granaty. Orkiestra - tusz!
lipstein
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek, 17 marca 2011, 14:52
Lokalizacja: Kraków/Nowy Sącz

Reklama

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Andrzej Godlewski » piątek, 16 listopada 2012, 23:55

Powoli ale do przodu ,po zgromadzeniu dokumentacji dla parowozu Zwilling mogłem w końcu przystąpić do budowy tego pociesznego samowarka .
W końcu jest głównym bohaterem całego zamieszania :lol:
Na razie pokleiłem wstępnie ostoje , budkę , koła w trakcie roboty ,trzeba je jeszcze uzbroić w osie do korbowodów.
Kocioł ,komin i inne akcesoria są w trakcie roboty i trzeba badzie już pasować podstawowe elementy w całość a potem przyjdzie czas na całą parowozową biżuterię. :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Andrzej Godlewski » środa, 21 listopada 2012, 19:31

No to jedziemy dalej bo święta za pasem a chciałbym zakończyć przed końcem świata , :mrgreen: bo potem nie wiadomo co będzie :lol:
Na razie tandem parowy został złożony z dorobionych detali .oczywiście poskładanie jest tymczasowe bo teraz to co zostało dorobione wymagać będzie jeszcze dopasowania do reszty
Przyjdzie jeszcze sporo drobiazgów zanim wezmę się za wiązary i cały rozrząd Stephensona .
Prace przy Zwiliingu chwilowo zostaną wstrzymane ponieważ trzeba będzie podgonić z budową brigadenwagenów na których ma jechać cały wojskowy transport. :D
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Andrzej Godlewski » piątek, 25 stycznia 2013, 20:40

Prac przy dioramie ciąg dalszy ,powstaje kuźnia .
Na razie główne elementy ,pasowania i uzupełnianie więźby ,okna, drzwi ,no i oczywiście niezbędne elementy techniczne kuźni .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Thor » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 14:59

Nie mogę po prostu uwierzyć w to, co widzę... wiem, że jestem tylko początkującym i pewnie niewiele widziałem, ale to, co robisz, to jest jakaś masakra pęsetą :) Nie mogę się doczekać efektu końcowego, jestem bardzo ciekawy wylania wody - mam nadzieję, że Ci się uda znakomicie, jak cała reszta.

PS. Dobrze, że nie było końca świata - warto go przełożyć dla takiego arcydzieła :)
Avatar użytkownika
Thor
 
Posty: 116
Dołączył(a): środa, 16 stycznia 2013, 15:36
Lokalizacja: Kielce

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Andrzej Godlewski » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 21:13

Ja też jestem ciekaw efektu końcowego :D
Zbyt dużo elementów musi współgrać ze sobą ,wiele razy zmieniałem układ na dioramie zanim powiedziałem dość trzeba w końcu na coś się zdecydować i zacząć pracę .
Wodę to już chętnie bym wylewał ,ale najpierw trzeba zakończyć prace przy kuźni ,obsadzić ją i zdecydować czy coś będzie stało w strumieniu czy obok.
No i następna decyzja a odwrotu później nie ma,wsadzone zalane i po ptakach :->
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Korowiow » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 22:23

Kurczę, świetny młyn. Kamienny fundament to po prostu wymiata. Czekam na postępy, bo widać już, że będzie coś naprawdę dobrego.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Andrzej Godlewski » piątek, 1 lutego 2013, 22:22

Trochę pomalowało się ,podrzeźbiło ,a co wyszło to już sami widzicie.
Oczywiście to jeszcze nie koniec pozostały do wykonania okucia okien i drzwi ,a co najważniejsze do wykonania pozostał dach który kryty będzie gontem .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Thor » sobota, 2 lutego 2013, 11:24

Świetne, po prostu genialne :)

Mam pytanie odnośnie kamieni w podmurówce - czy celowo na tej białej zaprawie jest aż tak duży kontrast? Troszkę bije po oczach, ale tylko z przodu i na tym lewym z dwóch murków - czy to wina zdjęć?
Avatar użytkownika
Thor
 
Posty: 116
Dołączył(a): środa, 16 stycznia 2013, 15:36
Lokalizacja: Kielce

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Andrzej Godlewski » sobota, 2 lutego 2013, 22:17

Kolory podmurówki zostały celowo skontrastowane i będę jeszcze je trochę cieniował oraz trzeba będzie całość stonować mocno rozrzedzonym np.jakimś ciemnym brazem pomieszanym z ziemistym.
A zdjęcia ,no cóż nigdy nie oddadzą naturalnych barw , nie mniej całość jest oderwana od dioramy a w połączeniu zupełnie inaczej bedzie to wygladać .
Co zapewne stanie się za niedługo jak tylko ogarnę samą chałupę :lol:
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez fragles » sobota, 2 lutego 2013, 23:05

Andrzej Godlewski napisał(a):...do wykonania pozostał dach który kryty będzie gontem .


Przy kryciu gontem (i dachówką) pod ostatnią łatę nabija się na krokwiach tzw. jaskółki. To takie kliny (często cieńszym końcem osadzone już pod przedostatnią łatą), które unoszą ostatnią łatę w górę, powyżej płaszczyzny wszystkich pozostałych łat. Dzięki temu skrajne, okapowe gonty nie są opadnięte, a wręcz często cała krawędź dachu przy okapie wygląda jak lekko wywinięta ku górze.
I jeszcze jedno: kleszcze powinny być pod płatwiami, a nie nad nimi, bo przestają "kleszczyć". Ale to już "po ptakach", i nie będzie miało wpływu na wygląd wykończonego dachu.

Piękna robota!
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1561
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez michel » sobota, 2 lutego 2013, 23:41

Mnie tam się podoba ,PIĘKNA robota kolego,Widać ,że robisz to z serca i z wielką przyjemnością .Tak trzymaj :) Kibicuję Ci i podglądam , sam mam zamiar niedługo coś budować też z patyczków ,to jest fajna jazda, mały duży Cieśla Co? ;o)
michel
 
Posty: 132
Dołączył(a): sobota, 22 grudnia 2012, 13:43

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Andrzej Godlewski » sobota, 2 lutego 2013, 23:55

Co do więźby jest wszystko to co być powinno i jest to tradycyjny wiązar pełny dachu płatwiowo-kleszczowego . :)
Oczywiście brakuje jeszcze mieczy do słupków ,czy jak to woli stolców . :mrgreen:
Ale i tak modelarstwo to sztuka iluzji a czy coś jest zrobione fachowo ,czy trochę z pominięciem niektórych aspektów technicznych ,nie ma to najmniejszego znaczenia jeśli zakładany efekt zostaje osiągnięty.
Ale oczywiście za wszelkie porady dziękuję ,na pewno przydadzą się przy następnych projektach.
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez robert.bednarczyk » sobota, 2 lutego 2013, 23:59

Andzrzej chyba muszę zdefiniować Cię jako "wroga" w moim profilu ;o) . Robisz takie rzeczy, że nie dajesz szans konkurencji. Ja też coś tam dłubię, staram się, rzeźbię figurki, wymyślam oryginalne tematy dioram ale Twoje prace są genialne i jak stawać z Tobą w szranki ? Kibicuję i pozdrawiam serdecznie. RB
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: ,,Wodopój 1915 " kolejowy transport wojskowy 1:35

Postprzez Andrzej Godlewski » niedziela, 3 lutego 2013, 00:36

Radość tworzenia i chęć podzielenia się nią , ot i cała filozofia. :lol:
A stawanie w szranki jakoś kojarzy mi się ze zbrojnym rycerzem co ma łeb zakuty :) oczywiście w stal . ;o)
O ile pierwsze może się i podobać i być dobrym materiałem na prace modelarską to ,to raczej tego drugiego nikomu bym nie życzył. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości