Jagd auf Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: Jagd die Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Korowiow » środa, 29 lutego 2012, 17:22

Na początku był Chaos, Chaos Black.

Obrazek


Ze wszystkich moich "produkcji" ta jest tą w której najbardziej serio przykładam się do jakości.W związku z tym postanowiłem przygotować się do malowania figur najlepiej jak mogłem :

Obrazek

Żeby tylko zakupy nie poszły na marne przez moje nieudaczne malowanie :?
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Jagd die Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez TGMJ » środa, 29 lutego 2012, 19:09

Tak z ciekawości - dlaczego postawiłeś na czarny podkład?
Pytam, bo mnie osobiście wygodniej startuje się z bieli - a zauważyłem, że właśnie niektórzy wybierają czerń.
W sensie kryje się za tym głębsza filozofia czy po prostu "było pod ręką" ;o) ?
eternal jihad
Avatar użytkownika
TGMJ
 
Posty: 283
Dołączył(a): wtorek, 2 czerwca 2009, 21:56

Re: Jagd die Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez bonhart » środa, 29 lutego 2012, 19:33

Widać, że się przykładasz do dioramy. Szopę zrobiłeś super. Dla mnie nie zgadza się tam tylko jedno - patrząc na stan przedmiotów znajdujących się wewnątrz, belki konstrukcyjne są zbyt zdrowe. Pomalowane są pierwsza klasa ale wszystkie wyglądają jakby wczoraj były włożone w konstrukcję.

Napisz, jak możesz, jakich kolorów użyłeś do pomalowania desek. Chciałbym się zmierzyć z tą materią, czyli malowanie drewna.

Co do figurek, hmm.... może chciałbyś zająć się figurkami z mojej dioramy? ;o)
Moja szafa - część już zaczęta, a reszta czeka na swoją kolej.
Moje boje z materią wszelaką
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Masz jakiekolwiek materiały (inboxy, instrukcje, galerie) na temat modeli, zamieść je tutaj na pewno przydadzą się innym modelarzom.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
bonhart
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 16 sierpnia 2011, 09:26

Re: Jagd die Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Korowiow » środa, 29 lutego 2012, 19:34

TGMJ napisał(a):Tak z ciekawości - dlaczego postawiłeś na czarny podkład?
Pytam, bo mnie osobiście wygodniej startuje się z bieli - a zauważyłem, że właśnie niektórzy wybierają czerń.
W sensie kryje się za tym głębsza filozofia czy po prostu "było pod ręką" ;o) ?


Czarny podkład na figurkach daje taki sam efekt jak "preszejding" na modelach samolotów lub pojazdów.
Po prostu w zagłębieniach gdzie w orginale pada mniej światła mamy po nałożeniu koloru bazowego zrobione zaciemnienia.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jagd die Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Korowiow » środa, 29 lutego 2012, 19:53

bonhart napisał(a):Widać, że się przykładasz do dioramy. Szopę zrobiłeś super. Dla mnie nie zgadza się tam tylko jedno - patrząc na stan przedmiotów znajdujących się wewnątrz, belki konstrukcyjne są zbyt zdrowe. Pomalowane są pierwsza klasa ale wszystkie wyglądają jakby wczoraj były włożone w konstrukcję.

Napisz, jak możesz, jakich kolorów użyłeś do pomalowania desek. Chciałbym się zmierzyć z tą materią, czyli malowanie drewna.

Co do figurek, hmm.... może chciałbyś zająć się figurkami z mojej dioramy? ;o)



Co do belek konsturkcyjnych to masz trochę racji ale robiąc to w ten sposób brałem możliwość, ze belki są np. z drewna twardszego, lepszej jakości bo tworzą szkielet konstrukcyjny. Dzięki swojej twardości lepiej znoszą upływ czasu.

Co do kolorów wewnątrz to najpierw użyłem washów z farb olejnych - kolory brown van dyke i siena palona. Nałożyłem kilka warstw, czekając do wyschnięcia pomiędzy warstwami.

Potem na to nałożyłem mocno rozwodnioną farbę akrylową w bliżej nieokreślonym szarym kolorze nie za ciemną.
Jak wyschło znowu nałożyłem wash z olejnej brown van dyke.
Jak wszystko wyschło na powierzchnie poziome dałem jasno ziemiste pigmenty.

Dach zrobiłem podobnie z tym ,że do brown van dyke dodawałem niewielką ilosć ivory black aby lekko przyciemnić.
Warstwa farby akrylowej też była odpowiednio ciemniejsza - ciemne brązy też na oko.
I znowu wash.

Na zewnątrz najpierw wash z brown van dyke, potem rozwodniona biała matowa pactra, potem cracle, potem znowu pactra, na koniec znowu wash ale najpierw ten ciemniejszy a potem znowu brown van dyke.

Drewniane elementy narzędzi to też washe z olejnych - kilka warstw, dla uzyskania zadowalającego efektu. Punktowo przy końcach od strony metalowych części trochę ciemniejszy wash i trochę washa rdzawego z koloru siena palona.

Sam się boję co będzie z moimi figurkami bo ja mam problem z uzyskaniem powtarzalnych efektów dlatego Twoje figurki pozostawiam Tobie - wybacz. ;o)
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jagd die Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Nugget » środa, 29 lutego 2012, 19:58

Powodzenia figurami jak na razie jest genialnie.
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: Jagd die Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez panzerschreck » środa, 29 lutego 2012, 20:08

Zapowiada się super praca. Jestem ciekawy wykonania terenu na dioramie i malowania JSU.
Avatar użytkownika
panzerschreck
 
Posty: 108
Dołączył(a): wtorek, 2 marca 2010, 15:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jagd die Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Korowiow » czwartek, 1 marca 2012, 20:52

Z terenem to jeszcze trochę później. Teraz figurki.
Po raz pierwszy robię poważny kamuflaż, więc bądźcie dla mnie wyrozumiali. Perwsze spodnie wyszły tak - jeszcze nic nie cieniowałem, na razie tylko sam kamuflaż :

Obrazek

jestem zadowolony ale oczywiście jestem również świadomy, że pewnie mogłoby być lepiej.
Napiszcie co o tym sądzicie.

Edit: dziękuję za poprawienie błędów ort. :oops:
Ostatnio edytowano czwartek, 1 marca 2012, 21:11 przez Korowiow, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jagd die Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Łukasz Orczyc - Musiałek » czwartek, 1 marca 2012, 21:04

Żółte plamki powinny być bardziej okrągłe. Przyjrzyj się dokładnie temu klęczącemu kolesiowi z książki Tan'a i wszystko będzie jasne :-) Poza tym to kamo to aż 5 kolorów.
Avatar użytkownika
Łukasz Orczyc - Musiałek
 
Posty: 364
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 07:29
Lokalizacja: Giżycko

Re: Jagd die Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Korowiow » czwartek, 1 marca 2012, 22:01

Łukasz Orczyc - Musiałek napisał(a):Żółte plamki powinny być bardziej okrągłe. Przyjrzyj się dokładnie temu klęczącemu kolesiowi z książki Tan'a i wszystko będzie jasne :-) Poza tym to kamo to aż 5 kolorów.



Co do ilości kolorów to masz rację . Zastanawiam się jednak nad tymi okrągłymi plamkami. Moje zdjęcie ukazuje figurkę mniej więcej 4 razy większą od orginału i dlatego wszystko wygląda inaczej. Gdy patrzę na figurkę w orginale wygląda ok.
Na zdjęciach w książce Tana figurka jest też średnio 2 razy większa. Jedyne zdjęcia figurki bliskie orginalnej wielkości są na str. 73. Jak patrzę na nie to już tak bardzo nie widać tych krągłości. To samo jest na schemacie kamo ze str. 74 - tam widać to nawet bardziej. Kiedy zrobiłem sobie próbę i namalowałem takie właśnie okrągłe plamy to w orginalnej wielkości wyglądały jak kawałki plasteliny rozgniecione na figurce. To zapewne brak umiejętności dlatego poszedłem inną drogą.

W orginale figurka bez głowy ma 42 mm. Na zdjęciu poniżej jest w bardzo dużym przybliżeniu tej samej wyglada to tak:

Obrazek

Fotografia pokazuję więcej niż widzi ludzkie oko.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jagd die Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Łukasz Orczyc - Musiałek » czwartek, 1 marca 2012, 22:43

Ok, maluj. Zobaczymy jak będzie to wyglądało w całości.
Avatar użytkownika
Łukasz Orczyc - Musiałek
 
Posty: 364
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 07:29
Lokalizacja: Giżycko

Re: Jagd die Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Przemysław Szymczyk » piątek, 2 marca 2012, 08:04

na moje oko jest bardzo dobrze, chciałbym żeby mi tak równo wychodziło :)
Pozdrawiam, Przemek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 12:24

Re: Jagd die Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Korowiow » sobota, 10 marca 2012, 22:57

Mało ostatnio czasu na modelowanie ale w wolnych chwilach maluję figurki - na razie dwie sztuki :

Obrazek

Obrazek

i jeszcze razem :

Obrazek

Te gęby to mi ciągle nie wychodzą tak ajk bym chciał - trzeba trenować.
Można się pastwić.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jagd die Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Nugget » sobota, 10 marca 2012, 23:10

Mi sie podoba pan z ciężkim karabinem, fajna twarz, tak czysta ma coś w sobie :)
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: Jagd die Bestie - JSU 152 Dragon 1/35

Postprzez Andrzej Wasilewski » niedziela, 11 marca 2012, 01:03

A mi się nie podobają kolory dębu - kolor tła jest trochę zbyt szary moim zdaniem.
Ostatnio edytowano niedziela, 11 marca 2012, 12:31 przez Andrzej Wasilewski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Andrzej Wasilewski
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 18:33
Lokalizacja: Leszno/Wawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości