T-34 wrak

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

T-34 wrak

Postprzez Mikołaj Wawer » poniedziałek, 10 marca 2008, 12:45

Witam wszystkich.
Postanowiłem zacząć robić porządek na warsztacie i na stół trafił taki oto T-34. Podstawkę chce przerobić tak, aby T-34 był wjechany do jakiegoś, jeziora, bajora itp. Chciałbym usunąć biała olejną biała farbę z pancerza, w związku z tym miał bym pytanie, czy delikatny roztwór kreta usunie farbę olejna nie uszkadzając akrylu? POZDR

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mikołaj Wawer
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: T-34 wrak

Postprzez Tomek Hejmo » poniedziałek, 10 marca 2008, 14:49

Kret w ogóle nie powinien ruszyć akrylu na dobrze przygotowanej (czyt. odtłuszczonej) powierzchni. Ale lepiej spróbować na początku słabszym roztworem. Koncepcja dioramki ciekawa, będę się przyglądał. Czyżby lekka inspiracja "Pancernikiem" Radka Pitucha? ;o)
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: T-34 wrak

Postprzez ewpiga » czwartek, 13 marca 2008, 11:42

Jeżeli jeszcze do kreta pojazdu nie włożyłeś to go tam nie wkładaj. Ta olejna farba posłuży Tobie imitując ciekawą fakturę opalonej, złuszczonej farby po prostu przemyśl teraz jak pojazd wymalować by ten olejny podkład w ten sposób wykorzystać. Ja bynajmniej w niektórych malowaniach taki podkład wykorzystuję. Jak piszesz w temacie to wrak ma być? czy pojazd na chodzie? Jak wrak, to ciekawiej by się prezentował na wpół zatopiony w grząskim błocie np. na polu. Ciekawie tam też możesz pokazać zalepione zaschniętym błotem koła, brudny pancerz ziemią uorany. Ten wszechobecny syf plus wrak wypalony odrażającym będzie widokiem- ja, tak bym to wykonał.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: T-34 wrak

Postprzez Mikołaj Wawer » sobota, 15 marca 2008, 16:48

Model wykąpałem w krecie, no i tak jak przypuszczałem rozpuścił również warstwę akrylu, ale nic, mówi się trudno. Do modelu poprzyklejałem elementy miedziane, które oderwałem przed kąpielą. Jutro planuje pokryć go czarnym podkładem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A teraz taki mały widok na podstawkę, którą została pokryta pianką, teraz czekam aż wyschnie i biorę się za przycinanie.
Obrazek
Obrazek
Mikołaj Wawer
 

Re: T-34 wrak

Postprzez Mikołaj Wawer » wtorek, 25 marca 2008, 20:39

pomalowany T-34 . Teraz ślady eksploatacji oraz tworzenie podłoża .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mikołaj Wawer
 

Re: T-34 wrak

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 25 marca 2008, 21:34

Bardzo ciekawie się prezentuje, to co do tej pory zrobiłeś Mikołaj.
Napisz, jeśli możesz, coś na temat użytych farb i innych wykorzystanych specyfików (jeśli takowe były), zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, gdzie jak widzę, wiele się działo.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6055
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: T-34 wrak

Postprzez Mikołaj Wawer » niedziela, 15 czerwca 2008, 22:45

trochę się ruszyło w temacie a to z powodu konca roku . . Pomalowałem podłorze , model dostał opaleniznę oraz troche obić . Teraz czeka go rdzawienie i dalsze demolowanie .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 15 czerwca 2008, 23:16 przez Mikołaj Wawer, łącznie edytowano 1 raz
Mikołaj Wawer
 

Re: T-34 wrak

Postprzez rollingstones » sobota, 21 czerwca 2008, 16:52

bardzo fajna praca - szczególnie podoba mi się faktura podłoża
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości