"Winter is coming" 1:35 (Dragon RSO)

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Re: "Winter is coming" 1:35 (Dragon RSO)

Postprzez Patterson » środa, 4 września 2013, 23:41

Piękne!
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: "Winter is coming" 1:35 (Dragon RSO)

Postprzez micmal » środa, 4 września 2013, 23:44

Bardzo dziękuję za opis. Jeszcze raz napiszę - bardzo mi się podoba!
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 13:31

Re: "Winter is coming" 1:35 (Dragon RSO)

Postprzez witek613 » czwartek, 5 września 2013, 08:50

Piękna praca ! Podoba mi się stare drewno. Widzę że mamy podobny system wieszania drabiny na ścianie :) Liście rewelacja. Świetny pomysł z tym kołem od wozu ,nie pomyślałem o tym a na wsi widuję taki obrazek nagminnie :) Jedna tylko rzecz podoba mi się minimalnie mniej a mianowicie że trawa mogłaby troszkę bardziej "stać" ale to drobiazg. Czekam na figurki :) Szacun !
witek613
 
Posty: 219
Dołączył(a): środa, 27 maja 2009, 15:05

Re: "Winter is coming" 1:35 (Dragon RSO)

Postprzez rollingstones » czwartek, 5 września 2013, 16:19

Bardzo fajna i świeża kompozycja- ja również poprawił bym jeszcze trawę staranniej ją sadząc. Nie wiem czy jednak nie przydało by się troszkę ożywić bielą śniegu. Ale to może wina zdjęć. Ogólnie praca ma olbrzymi potencjał i warto ją dopracować
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: "Winter is coming" 1:35 (Dragon RSO)

Postprzez viking » czwartek, 5 września 2013, 16:53

Naprawdę miło Was czytać. Co do trawy, to sadzona może i była staranie, ale podczas utrwalania i nadawania całemu podłożu mokrego wyglądu (jeszcze nad tym będę pracował) specyfikiem WET EFFECT FLUID od AK miejscami przyklapła i posklejała się. Osobiście mnie to na zdjęciach jakoś nie raziło, ale może faktycznie nie najlepiej wyszło finalnie. Spróbuję jeszcze coś pomajstrować.

Mam też pytanie co do ostatnich szlifów. Chcę osiągnąć mokre zacieki na murze, dachu. Mokre podłoże i jeszcze kilka miejsc. Jak widać na zdjęciach, RSO świeci... bo nie ma ani krzty lakieru mat na tej dioramie. Oczywiście będzie. Tylko teraz tak, mam pewien plan, jak osiągnąć te mokre efekty za pomocą w/w specyfiku, bo nadaje się świetnie. Tylko nie wiem czy dobrze kombinuję. Mianowicie: po zakończeniu wszystkich poprawek i powiedzmy uznaniu, że praca gotowa planuję po całości zmatowić całą powierzchnię dioramy. Następnie delikatnie ołówkiem poprawić metaliczne przetarcia (bo jak wiadomo one także zanikną pod lakierem) a następnie potraktować obficie podłoże i mniej obficie (raczej coś w rodzaju zacieków) inne pożądane powierzchnie fluidem AK. Będzie dobrze? Może ktoś próbował coś podobnego lub ma jakiś sensowny pomysł jak tą kwestię rozwiązać? Byłbym wdzięczny za pomysł.
Avatar użytkownika
viking
 
Posty: 174
Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 16:37

Re: "Winter is coming" 1:35 (Dragon RSO)

Postprzez NIEDZWIEDZ » czwartek, 5 września 2013, 17:45

Do mokrych zacieków użyj still water vallejo poprostu pomaluj czystym nie barwionym po murze i dachu, da to efekt mokrej powierzchni jak po deszczu.
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Re: "Winter is coming" 1:35 (Dragon RSO)

Postprzez Korowiow » czwartek, 5 września 2013, 22:12

Jakoś nie zajrzałem tu wcześniej a tu taki piękny temat powstaje. Bardzo dobrze jest juz teraz. Jak dopracujesz będzie hicior.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: "Winter is coming" 1:35 (Dragon RSO)

Postprzez micmal » piątek, 6 września 2013, 14:18

Chyba zrobiłbym jak radzi Mirek. Ja testowałem, ale chyba Miga "Mokry Efekt", maziajac po jakimś szmelcowym pojeździe i wyszło słabo. Natomiast Shermana i figurki z Przylądka Gloucester robiłem Vallejo.
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 13:31

Re: "Winter is coming" 1:35 (Dragon RSO)

Postprzez viking » piątek, 6 września 2013, 14:27

Ok dzięki. Nie posiadam Still Water'a, czas na zakupy.
Avatar użytkownika
viking
 
Posty: 174
Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 16:37

Re: "Winter is coming" 1:35 (Dragon RSO)

Postprzez siara1939 » piątek, 6 września 2013, 18:27

Bardzo fajna scenka powstaje. Przemysl tylko sprawe okuc na wrotach. Drzwi wygladaja na stare, bardzo stare, a okucia jak nowe. Przy tak starych drzwiach, to albo te okucia bylyby zardzewiale, albo pokryte taka sama stara farba jak czesci drewniane.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: "Winter is coming" 1:35 (Dragon RSO)

Postprzez viking » niedziela, 22 września 2013, 09:04

siara1939 napisał(a):Bardzo fajna scenka powstaje. Przemysl tylko sprawe okuc na wrotach. Drzwi wygladaja na stare, bardzo stare, a okucia jak nowe. Przy tak starych drzwiach, to albo te okucia bylyby zardzewiale, albo pokryte taka sama stara farba jak czesci drewniane.


Racja. Postaram się pordzewieć okucia. Obkleję taśmą i pomajstruję, ale dostęp i tak jest już utrudniony. Spróbuję w każdym razie.

Maluję powoli pierwszą figurkę. To jest mój debiut w tym temacie więc na dzień dzisiejszy to jest max możliwości.

Obrazek
Avatar użytkownika
viking
 
Posty: 174
Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 16:37

Re: "Winter is coming" 1:35 (Dragon RSO)

Postprzez NIEDZWIEDZ » niedziela, 22 września 2013, 15:26

Jest oki,ale żeby było Ci łatwiej podsyłam linka,a propo przemyśl sprawę tych kur o których pisałem wcześniej.
http://www.youtube.com/watch?v=bbkEpfrFS1Q
Pozdro
Mirek.
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Re: "Winter is coming" 1:35 (Dragon RSO)

Postprzez murdziak » sobota, 14 grudnia 2013, 12:36

Super! Pozdrawiam
Avatar użytkownika
murdziak
 
Posty: 46
Dołączył(a): sobota, 14 grudnia 2013, 12:09

Poprzednia strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości