The Bank Job tzw Angielska Robota 1/72

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

The Bank Job tzw Angielska Robota 1/72

Postprzez nick » niedziela, 17 sierpnia 2008, 07:40

Kolejny 1/72 vacu-form firmy TM Dioramy "Ruiny Bank"
(tym razem nic nie piszę po angielsku ;) )

Dużó inspiracji czerpany od kolega Yantom(ek) - thanks!!

Z etapu pracy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nick
 

Reklama

Re: The Bank Job tzw Angielska Roboty :)

Postprzez nick » niedziela, 17 sierpnia 2008, 07:42

Już skonczony

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mam nadzieję, że trochę się spodoba i wal śmiało wszelkie krytyki (ja już to zrobiłem :D)

PS Nazw ulic (Schumacher Strasser) jest baaaaaaaaaaardzo prezkrętna dowcip angieski ;)
nick
 

Re: The Bank Job tzw Angielska Robota :)

Postprzez macius » niedziela, 17 sierpnia 2008, 09:36

Witam. Ładnie wykonana ale mam właśnie jedno "ale". Mianowicie moim zdaniem trochę sztucznie wygląda ten wał wokół pękniętej rury kanalizacyjnej. Motyw ten wygląda tak jak by ktoś chciał wykonać mini bajorko, stawik na ulicy.
macius
 
Posty: 148
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:50
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: The Bank Job tzw Angielska Robota :)

Postprzez siara1939 » niedziela, 17 sierpnia 2008, 10:16

Nie za bardzo rozumiem ten dowcip.
Tak pozatym, to pare rzeczy wyglada sztucznie. Cegly nie maja grama zaprawy na sobie- wygladaja jakby spadly z ciezarowki. Cala okolica wyglada za hermetycznie. Po takim wybuchu, gruz bylby porozrzucany wszedzie- nie tylko w 3 miejscach. Dodaj wiecej kurzu. I wspomniane bajorko. ;o)
Generalnie odnosze wrazenie jakby czegos tu brakowalo. Samymi plakatami i tabliczka z nazwa ulicy sie sprawy nie zalatwi.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: The Bank Job tzw Angielska Robota :)

Postprzez Yantom » niedziela, 17 sierpnia 2008, 21:21

To miłe, że komuś się podobają i inspirują moje prace. Ale z tym zakończeniem prac, trochę bym się wstrzymał. Ogólnie kierunek słuszny , ale. To co napisali koledzy powyżej oraz kilka drobnych uwag. Chodnik trochę zbyt duży jak na 1/72 , brak spoinowania bruku i chodnika, dodać większą ilośc kurzu, drobnego gruzu (polecam pokruszony regips) , brak gruzu w środku banku (wszak spadło prawie całe piętro), mamy pogięte żelastwo, jeśli to szyny tramwajowe to gdzie tory . Można dołożyć jakieś pogięte beczki, połamane skrzynie, belki stropowe, fragmenty blach itp. I troszkę popracować nad malowaniem ( sam gruz malowałem transparentnymi kolorami ok. 10 razy ). Sądzę, że planujesz też dodać jakiś pojazd i figurki. Czekam na ciąg dalszy.
pozdr Tomek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości