Tygrys II Autsajder

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Tygrys II Autsajder

Postprzez rollingstones » sobota, 22 listopada 2008, 19:12

W tym zakresie też nie próznowałem - bluesowego tryptyku ciąg dalszy.
Tygrys to DML ale koła wziąłem z tamiyi - jakieś takie ładniejsze były. Dodatkowo oAberowany, lufa armoscale, i friule - jakoś bez nich żyć nie mogę. Diorama inspirowana słynnym zdjęciem rozbitej 311 z marca 1945 roku. Na pocztku myślałem o większejinspiracji tamtym zdjęciem ale jednak nie dało się tego bydlaka zmieścić na rozsądnym formacie dioramy w tamtym ułożeniu. Dlatego hipotetycznie zakopałem sobie 312 w podobnej scenerii.
Czołg malowany aerografem badger bez maskowania z ręki - ostrokrawedziowość podciągnałem pędzlem - wszystko malowałem vallejo.
Swego czasu wygladał tak
Obrazek
obecnie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeszcze mnóstwo pracy przede mną.
ps. Lufa wraz z jarzmem to jeszcze stan surowy - nie wtheringowałem jej jeszcze wcale - dlatego tak odstaje od całości kolorystycznie.
Wszelkie uwagi mile widziane
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez Jarek Gurgul » niedziela, 23 listopada 2008, 00:24

Sebastian, powiem krótko. Cieszę się, że 'odwyk' się skończył i jesteś z powrotem :D.
A Tygrysek - ekstraklasa.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6055
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez rollingstones » niedziela, 23 listopada 2008, 13:37

Jarek ja też się cieszę ;o) Choć przerwa dobrze mi zrobiła w prędkosci działań modelarskich
Dalej bedę dewastował tygrysa i aby ładnie wpasować oleje na górę pojazdu potrzebowałem dalszego zróznicowania ziemi. Mój odcinek testowy wiele przeszedł ale znalazłem własnie materiał który mi imituje kolejny odcień. Pieprz, zwykły pieprz. Teraz mogę powiedzieć że ziemia jest gotowa - Nie wiem tylko czy dorzucać jeszcze tych zeschłych liści na ziemię. Bo na gałazkach bedą na pewno jakieś pozostałości
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez SLAWKO Z. » niedziela, 23 listopada 2008, 16:45

Witam :->

Powiem krótko i zwięźle.... rewelka. Super podłoże i te trafione połamane drzewka, tu mam pytanie: co wykorzystałeś ?
Pytam z ciekawości, sam dopiero zaczynam i tak sobie zbieram informacje.
Bardzo fajnie wyszyło na obecną chwilę.

Pozdrawiam :)
SLAWKO Z.
 

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez Balu » niedziela, 23 listopada 2008, 20:30

Ale przypieprzyłeś :lol: ściemniasz tu coś o malowaniu pigmentach i pieprzu, a pewnie ziemia z lasu 8-) Jak dla mnie to jest ideał ziemi, takie coś będę chciał kiedyś osiągnąć, nie wspominając o klimacie całej scenki ;o)
Balu
 

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez Paweł Leszczyński » niedziela, 23 listopada 2008, 21:17

"Terrain" rewelacyjny! Model świetny. Dla mnie ideałem było by tam ustawić dwóch amerykanów :D
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez Anioł » poniedziałek, 24 listopada 2008, 10:30

Bardzo ładnie się tygrysek prezentuje. Piękne malowanie i znów ten świetny efekt obtarć co na Heterze.
Jeśli ma być marzec, to ja bym więcej jesiennych liści nie dawał. Dodasz jakąś trawę, czy zostanie błotko?
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez rollingstones » wtorek, 25 listopada 2008, 21:21

Cieszę się że wam się podoba.
Dzięki radą mojego przyjaciela wreszcie mam prawdziwe zdjęcia. Studio skonstruowalem na kuchennym blacie i oświetlenie to lampka mojego syna włożona między reling. Za to ze wpadł na tak genialny sposób nalezy się dobra whisky. No i jak powiedział tak zrobiłem.
Do dalszej zabawy na Tygrysie pozostała płyta nadsilnikowa i wentylatory ale wkróce będę to poniewierał.
Tak to wszystko wygląda naprawdę na tą chwilę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 25 listopada 2008, 22:38 przez rollingstones, łącznie edytowano 1 raz
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez tomek_chacewicz » wtorek, 25 listopada 2008, 22:19

Super :D już w tym momencie całość prezentuje się rewelacyjnie, mi najbardziej podobają się ślady po urwanych błotnikach i ogniwach gąsienic na wieży. Nowe fotki istotnie dużo lepsze.
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez rollingstones » środa, 3 grudnia 2008, 10:17

Dzięki Tomku za komentarz,
Kilka dni mnie nie było i się nie odzywałem ale ostatni czas poświęciłem na ostateczne dopasowanie Tygrysa do otoczenia. Nie pokazuje zdjęć całości terenu, bo to już na fotkach finalnych ale sporo się tam wydarzyło. Do zakończenia zostały – wydechy, zacieki z tyłu czołgu, poprawienie kilku odprysków na mini i zieleni , i figury/figura. Wczoraj zabejcowałem ostatecznie podstawkę.
Jeśli macie jakieś uwagi co do pojazdu to proszę teraz.
Pozdrawiam

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez xenomorph » środa, 3 grudnia 2008, 15:29

Super, tylko zapuść coś czarnego w rurki wydechowe, bo strasznie czerwone, jakby nowe były... 8-)
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez rollingstones » środa, 10 grudnia 2008, 13:28

Dziękuję za uwagę - rury już poprawione wtedy to była surówka do dalszych prac ;o)
Aby nie bylo że się obijalem - ostatnie zdjęcia przed finałem - aktualnie poprawiam takie rózne duperelki a że u mnie czasu mału a i nad tym schodzi to pokażę finalne tematy tego co robię. Zdjątka robiłem dla siebie aby powyłapywać jakieś babole tak że jak już są to wstawiam. Kończę również figurę i już pracuje nad nowym tematem. Galeria bedzie za kilka dni.
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez spiton » środa, 17 grudnia 2008, 18:14

Nikt tak nie syfi jak Ty mój imienniku!!!!!
amen
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez rollingstones » piątek, 19 grudnia 2008, 18:59

o ktoś zagląda do tego wątku ;o). Dzięki Spiton. Ale zdjęcie tygodnia to lekka przesada :oops:.
W niedzielę jadę z dioramką do zanjomego fotografika to będzie galeria.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości