Pantera G "Sen o Victorii"

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

Pantera G "Sen o Victorii"

Postprzez rollingstones » niedziela, 4 stycznia 2009, 20:41

Sen o Victorii to ostatnia diorama kończącza bluesowy tryptyk. Ofensywa w Ardenach wydaje się idealnym tematem i świetnie wpasowuje się w nazwę. Scena będzie przedstawiać Panterę na rozbitym peronie kolejowym Za pomocą profili evergrena zbudowałem kratownicę w kształcie, pokazanym wyżej. Z uwagi na bliskie miejsce wybuchu nakrycie będzie pogięte i widać będzie całe ożebrowanie zadaszenia. Przykryje to wszystko blachą falistą taką styraną życiem z odłażającymi płatami farby. Konstrukcja wspierać się będzie na słupach których widać będzie dwa. Słupy jak i całe profile będą miały lata świetności za sobą i wyłazić będzie z nich kilka warstw farb. Z tego powodu pokrywam je grubo surfacerem 500 i nadaje ostrym pędzlem grubą fakturę starych farb.
Miejsce z tylu czołgu zagospodaruje przewróconymi słupkami z łańcuchami oddzielającymi peron od stacji. Peron od placu będzie oddzielał również krawężnik i pokrycie - plac to kostka brukowa a peron płyty chodnikowe.
Pantera to model dragona, wzbogacona została lufą armoscale, oraz blachami greifon models o numerze L 35001 dedykowanych do tego modelu. Czekam rownież na Friule.

Po złożeniu na sucho Pantera wygląda tak
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ogólna kompozycja przedstawia się tak: ( rozstawy i wysokości peronów ulegną zapewne zmianie - muszę to przeliczyć do skali)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Miłego wieczoru
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: Pantera G "Sen o Victorii"

Postprzez rollingstones » sobota, 10 stycznia 2009, 17:04

powolutku do przodu
na tą chwilę koniec prac przy zadaszeniu , - nity do mocowania blachy zrobię jutro bo zabrakło mi CA. Dalszy wathering odbędzie się już na budynku - szkoda na to czasu teraz. Zabieram się za malowanie budynku.
Obrazek
Obrazek
gromadka teutonów w zasadzie przygotowana do malowania.
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera G "Sen o Victorii"

Postprzez Adam Obrębski » sobota, 10 stycznia 2009, 18:30

Zdecydowanie niesamowite :!:
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Pantera G "Sen o Victorii"

Postprzez Basar » sobota, 10 stycznia 2009, 20:00

Jak to mawiają w telewizji - jestem na TAK! :D
Fajna, dynamiczna kompozycja. Z dioramy na diorame wygląda to u Ciebie coraz ciekawiej. Po tym co zaprezentowałeś na tygrysie królewskim z checią sobie popatrze jak pomalujesz temat miejski. A tak btw całkiem dobre tempo pracy :) Kibicuje!
F.
Obrazek
Avatar użytkownika
Basar
 
Posty: 99
Dołączył(a): niedziela, 30 marca 2008, 12:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pantera G "Sen o Victorii"

Postprzez rollingstones » niedziela, 11 stycznia 2009, 13:48

Dzięki Panowie,
Basar - myślę że po prostu zaprzyjażniłem się już materiałami i chemią której używam

Kolejny mały kroczek,
budynek faza pierwsza - baza cegieł
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera G "Sen o Victorii"

Postprzez Basar » niedziela, 11 stycznia 2009, 16:58

Przyczepię się (może tak trochę na siłę), ale nie do końca leży mi faktura muru w miejscach przełamania. Jakieś to takie za obłe jak dla mnie. Może jakimś drobnym piaskiem albo pieprzem sypnąć..
Co do kolorów - się podoba się ;o)
Obrazek
Avatar użytkownika
Basar
 
Posty: 99
Dołączył(a): niedziela, 30 marca 2008, 12:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pantera G "Sen o Victorii"

Postprzez rollingstones » niedziela, 11 stycznia 2009, 18:28

Basar napisał(a):ale nie do końca leży mi faktura muru w miejscach przełamania. Jakieś to takie za obłe jak dla mnie


Hej Basar - mnie tez nie leży ale ignoruje to na tym etapie - obłość ta zostanie poprawiona pózniej jak sypnę gruzem z pigmentami. Zwiększyłem teraz kontrast kolorów pigmentów i farb aby pózniej po dalszym watheringu a już zastosowaniu globalnie gruzu powrócić do wcześniejszej/zbliżonej kolorystyki. Przy tamtym było za mało kontrastu jak na tak wczesny etap prac.
Obrazek
Fajnie że zaglądasz, masz duże doświadczenie w miejskich dioramach przyda się ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera G "Sen o Victorii"

Postprzez Yantom » niedziela, 11 stycznia 2009, 19:46

No fajnie Seba, dobrze Ci idzie. Układ dioramy mnie się podoba, doskonały pomysł z tym dworcem. Jak Cię znam wszystko dopieścisz do ostatniego szczegółu. Skąd pochodzi ten budynek ?

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: Pantera G "Sen o Victorii"

Postprzez Basar » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 00:26

rollingstones napisał(a): obłość ta zostanie poprawiona pózniej jak sypnę gruzem z pigmentami

No jak wszystko pod kontrolą, to cierpliwie czekam na następne foty ;o) .
A tak w między czasie gapiąc się na ostatnią aktualizację naszedł mnie pomysł na to rozwalone okno - można by się pokusić o wstawienie tam całej ramy okiennej. Widziałem coś takiego w moim mieście jak wyburzali stary budynek. Budynek już prawię wyparował, a okno jak gdyby nigdy nic, dumnie stało dalej na miejscu. O ile mnie pamięć nie myli, to nawet sobie to pstryknąłem (tyle że za starych, analogowych czasów - jeśli tylko uda mi się wykopać to zdjęcie, to postaram się wrzucić)
F.
Obrazek
Avatar użytkownika
Basar
 
Posty: 99
Dołączył(a): niedziela, 30 marca 2008, 12:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pantera G "Sen o Victorii"

Postprzez Pan_Cerny » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 15:17

Ja to właściwie z bzdetem niewartym uwagi.
Pierwsze koło jedne powinno być te pojedyncze a potem ten szeroki bliźniak i analogicznie dalej. Będzie i z oryginałem zgodnie a i napędowe da się prosto założyć.
Chyba że to tak specjalnie, żeby pokazać do czego byli zdolni dywersanci w fabryce.
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: Pantera G "Sen o Victorii"

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 15:31

Hej - Tomek budynek to mini art tylko ukrojony na pół,
Pancerny - -kółka są tylko testowo nałożone aby ustalić/zobaczyć nachylenie. Tak się rozpędziłem że nawet nie zwracałem uwagi jak nakładam :mrgreen:
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera G "Sen o Victorii"

Postprzez Slash » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 17:58

A ja jestem ciekaw w jakim (zapewne) śmieciu dojrzałeś Stones swój falowany daszek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Pantera G "Sen o Victorii"

Postprzez rollingstones » piątek, 16 stycznia 2009, 20:14

Slash, to blaszka ofsfetowa, było tak żimno jak to robiłem ze nawet nie chciało mi się iść po piwo aby użyć szlachetnej ;o) blaszki z puszki .

Kolejny etap prac- długo mi zeszło bo mam mnóstwo roboty w pracy. Tak z doskoku wieczorkami lepiłem. Na razie nie mogę pomalować stropu bo to jedyną szansą na operowanie budynkiem podczas malunków. Dorobię teraz rynny i ugładzę tył i będzie koniec aż do momentu gdy przykleję do dioramy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pantera G "Sen o Victorii"

Postprzez Basar » piątek, 16 stycznia 2009, 22:29

Bardzo ładny i zarazem bardzo niepoprawny dach ;o) Przy pokryciu blacha falistą spadki dachu są znacznie mniejsze - od 20% do 60% (100% to kąt 45*). Zamiast desek które są pod blachą powinny iść łaty, poziomo co 40-60 cm. Z takimi pionowymi słupkami zaraz nad murłatą też się nie spotkałem. A tak zupełnie na marginesie to grawitacja bardzo szybko by go zweryfikowała. Krótko mówiąc, przy takich uszkodzeniach jakie zaprezentowałeś, pierdyknąłby.

Przy okazji dokopałem się do zdjec ruin, o których pisałem wcześniej. A nuż się przydadzą :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pzdr

Filip.
Obrazek
Avatar użytkownika
Basar
 
Posty: 99
Dołączył(a): niedziela, 30 marca 2008, 12:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pantera G "Sen o Victorii"

Postprzez rollingstones » piątek, 16 stycznia 2009, 23:00

Cenna uwaga-co to są te łaty? - dorobię to.
Jesli chodzi o nachylenue to trudno mi dyskutować bo nie jestem budowlańcem - robię ten dach i zadaszenie ze zdjęcia dworca w Bastogne - tam nachylenie jest jeszcze wieksze, i był kryty blachą. Podchodzę do tego dachu jak do okna na twych zdjeciach. Stoją jak na defiladzie
Przede wzystkim dzięki za zdjęcia - są doskonałe. Ja mam zdjęcia po wyburzeniu budynku na chmielnej w Wawie i nie było tak kolorowo. Twoje ukazują ze można iść odważniej w kontrasty.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Następna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości