[WT] "Język" - 2nd Arm. Div. - Francja 1944 (1:35)

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

[WT] "Język" - 2nd Arm. Div. - Francja 1944 (1:35)

Postprzez Tiger » czwartek, 26 marca 2009, 13:39

Witam wszystkich.

Chcę tu pokazać moją ostatnią dłubaninkę - ma to być podstawa dioramy umiejscowionej gdzieś we Francji na przełomie sierpnia i września 1944.

Skala to oczywiście 1:35
Całość wydłubana samodzielnie mocno zaostrzonym starym stalowym wkrętakiem w płycie gipsowej i ma trochę przypominać kostkę granitową :)
Rozmiary kostek bruku to ok 5x5 mm - to pierwsza moja taka dłubanina więc bałem się żeby nie przesadzić a we Francji z tego co widziałem na fotkach z tamtego okresu to była cała masa różnych i różnie układanych nawierzchni :)

Liście i beczka pozują tylko do zdjęcia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kilka ostatnich zdjęć samej ulicy po ostatnich zabiegach kosmetyczno-malarskich (fotki robione w słońcu):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Latarnia świeżo przeciągnięta olejami więc się jeszcze błyszczy ;)

Kolejna mała robótka do tej dioramy to cegły, wykonane z modeliny i już po zabiegu akrylowo-pastelowym 8-)
Na razie tylko tyle kolejna partia jeszcze nie wyszła z pieca w cegielni ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wymiar cegły wzięty z fragmentu ścian budynku Miniartu czyli ok.: 7mm (dł.) x 5mm (szer.) x 2mm (wys.)
Avatar użytkownika
Tiger
 
Posty: 553
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 15:26
Lokalizacja: SLAVIA

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [WT] "Język" - 2nd Arm. Div. - Francja 1944

Postprzez kapral » czwartek, 26 marca 2009, 17:13

Witam. Moje gratulacje kolego wspaniała robota. To właśnie cenię najbardziej w modelarstwie a zwłaszcza w dioramach. Własnoręczne wykonanie, jedyne i nie powtarzalne. Czekam na dalsze efekty Twojej dłubaniny. Powodzenia. Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: [WT] "Język" - 2nd Arm. Div. - Francja 1944

Postprzez Tiger » sobota, 28 marca 2009, 09:32

Dzięki :)
Mam teraz dylemat czy zrobić tak jak planowałem na początku i postawić fragment ruiny z zestawu Miniartu czy wydłubać budynek samemu z płyty GK :roll:
Avatar użytkownika
Tiger
 
Posty: 553
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 15:26
Lokalizacja: SLAVIA

Re: [WT] "Język" - 2nd Arm. Div. - Francja 1944

Postprzez Artek » sobota, 28 marca 2009, 11:34

Witam

Niech Cię ręka boska i opatrzność broni przed budynkami MiniArtu. Skrob z gipsu wyjdzie lepsze, a na pewno bardziej naturalne. I przede wszystkim takie jak Ty chcesz, a nie ściany z okrągłymi krawędziami.

Artur
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Re: [WT] "Język" - 2nd Arm. Div. - Francja 1944

Postprzez peter » sobota, 28 marca 2009, 11:58

Widzę ze Ty tak jak ja wolisz samemu zrobić niż jakiemuś MiniArtowi płacić za preciętny zestaw, tak dalej ;o)
peter
 

Re: [WT] "Język" - 2nd Arm. Div. - Francja 1944

Postprzez Tiger » sobota, 28 marca 2009, 20:50

Zestaw Miniartu mam kupiony i nawet częściowo sklejony (teraz jest na etapie szpachlowania itp.) ale nie wiem czy jednak nie spróbuję samemu zrobić ruin. W końcu jak mi się nie uda to postawię ten z MA :)

A tymczasem archiwalne ;) zdjęcia zaczętego M18 Hellcat (wszystko malowane pędzlem), który będzie stał na ulicy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieję, że nie przesadziłem z resztkami błota i piachu we wnętrzu

Poprawiłem pociski i dodałem ich mocowanie. W zasadzie i tak niewiele będzie z tego widać ale nie podobało mi się to co zrobiło Academy więc mimo tego zdecydowałem się na dokonanie tej poprawki. Dobudowałem też ściankę za fotelem kierowcy ale nie jestem z niej do końca zadowolony.

Obrazek

Zrobiłem też trochę wieży, wzorując się na kilku zdjęciach dorobiłem przewody instalacji:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Tiger
 
Posty: 553
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 15:26
Lokalizacja: SLAVIA

Re: [WT] "Język" - 2nd Arm. Div. - Francja 1944

Postprzez Jendrass » sobota, 28 marca 2009, 22:37

Hej

Najbardziej zazdroszczę Ci ... bruku, serio. Takiego bruku to ja potrzebuję sporo :)
Czekam na dalsze efekty.
Pozdrawiam
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: [WT] "Język" - 2nd Arm. Div. - Francja 1944

Postprzez Marek Barański » czwartek, 2 kwietnia 2009, 12:14

To sobie wyskrob, jaki to problem ? :roll:
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: [WT] "Język" - 2nd Arm. Div. - Francja 1944

Postprzez shivadog » czwartek, 2 kwietnia 2009, 12:38

Jeśli to Francja to przydałoby się parę psich kup na chodnikach.
Nie wiem czemu ale przynajmniej w Paryżu wszystkie chodniki są nimi upstrzone,
mają bardzo dziwne kolory, sporo jest takich w prawie marchewkowym.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: [WT] "Język" - 2nd Arm. Div. - Francja 1944

Postprzez Adam Obrębski » czwartek, 2 kwietnia 2009, 15:01

shivadog napisał(a):Jeśli to Francja to przydałoby się parę psich kup na chodnikach.
Nie wiem czemu ale przynajmniej w Paryżu wszystkie chodniki są nimi upstrzone,
mają bardzo dziwne kolory, sporo jest takich w prawie marchewkowym.


hehehehe a Tobie flaki nie pasowały... :mrgreen:
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: [WT] "Język" - 2nd Arm. Div. - Francja 1944

Postprzez Tiger » niedziela, 24 maja 2009, 08:37

shivadog napisał(a):Jeśli to Francja to przydałoby się parę psich kup na chodnikach.
Nie wiem czemu ale przynajmniej w Paryżu wszystkie chodniki są nimi upstrzone,
mają bardzo dziwne kolory, sporo jest takich w prawie marchewkowym.


Tzn. w 1944 też tam byłeś i widziałeś te upstrzone ulice ?
Nieważne zresztą.

Tym razem będzie jeszcze fragment ruin z zestawu MA (budynek na następnej dioramie zrobię już z gipsu mam nawet w głowie wstępny zarys).
A wracając do tego: ściany pomalowałem miksem Acryl-Putz, wody i czarnej matowej Vallejo - przynajmniej nie wyglądają plastikowo - a po wyschnięciu pomalowałem je na właściwe już kolory.

Poniżej trzecia i ostatnia jak na razie wersja ceglanej ściany. Z poprzednich dwóch wogóle nie byłem zadowolony .

Obrazek

Nie jest to jeszcze to czego oczekiwałem ale na razie mam dość walki z cegłami.

Początek brudzenia ścian.
Obrazek

Cegły będą wykończone po brudzeniu ścian.

Update:
Parter już prawie ok - piętro schrzaniłem i muszę poprawić.
Obrazek

Niedługo dojdą belki i podłoga :)
Avatar użytkownika
Tiger
 
Posty: 553
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 15:26
Lokalizacja: SLAVIA

Re: [WT] "Język" - 2nd Arm. Div. - Francja 1944

Postprzez Tiger » sobota, 30 maja 2009, 22:33

Spędziłem ostatnio trochę czasu na robieniu drobiazgów, które znajdą się na dioramie. Nie wszystko jest jeszcze skończone ale nie jest chyba źle ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Update (31.05.2009)

Budynek doklejony do podstawki.
Obrazek

Zrobiłem też podłogę na parterze i zacząłem się bawić z gruzem ;)
Obrazek

Update (01.06.2009)

Piętro się robi, belki skończone, a teraz czas na deski sufitowe przyszedł. Jak je skończę to biorę się za podłogę.
(przepraszam za lampę ale mam jakiś problem z aparatem i nie mogę jakoś trafić z ostrością bez lampy :( )

Obrazek
Obrazek

Update (02.06.2009)

Budowa podłogi na parterze i na piętrze w zasadzie skończona.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Tiger
 
Posty: 553
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 15:26
Lokalizacja: SLAVIA

Re: [WT] "Język" - 2nd Arm. Div. - Francja 1944

Postprzez Tiger » czwartek, 4 czerwca 2009, 20:09

Mały postęp w pracy.

Pomalowane biurko ...
Obrazek

... i dalszy ciąg zabawy z gruzem ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

... oraz doklejona tabliczka z nazwą ulicy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tiger
 
Posty: 553
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 15:26
Lokalizacja: SLAVIA

Re: [WT] "Język" - 2nd Arm. Div. - Francja 1944

Postprzez kelo83 » czwartek, 4 czerwca 2009, 23:18

Ładnie to wygląda, ale jako budowlaniec mam kilka uwag:

1) Podłoga z desek bezpośrednio na gruncie to nieporozumienie, pomijając fakt że byłoby strasznie zimno, to jeszcze podłoga by zgniła. Konstrukcja powinna być taka jak konstrukcja Twojego stropu ale bez dolnej warstwy desek. Legary jakieś 50cm nad powierzchnią gruntu (wymiar do przeskalowania oczywiście).
Jeżeli się uprzesz na takie rozwiązanie to wymień chociaż deski na DUŻO grubsze. W takim przypadku dechy powinny być na podkładzie z piachu, to co jest u Ciebie przypomina raczej glinę. To rozwiązanie spotyka się jeszcze w BARDZO starych domach na wsi. Wątpię żeby we francuskim mieście (miasteczku) ktoś zdecydował się na to rozwiązanie.
2) Strop do uzupełnienia. Proporcje wydają się być w porządku, ale ten strop będzie jak pudło rezonansowe gitary. Pomiędzy deskami powinna się znaleźć polepa, czyli sieczka ze słomy + glina, czasem z dodatkiem wapna, żeby gryzonie nie żarły słomy. W tamtych czasach sufity w budynkach mieszczańskich już tynkowano więc jak będzie Ci się chciało możesz uzupełnić (musu nie ma bo różne standardy były).
3) Ściany zewnętrzne wydają mi się trochę cienkie, ale to może już dla tego, że jestem przyzwyczajony do standardów panujących w Polsce.

Trochę namąciłem, szkoda że tak późno :-/
Bardzo fajne mebelki, a obraz wygląda jak byś miał maszynę do miniaturyzacji, bardzo naturalny. Elewacja budynku przyjemna dal oka, z pewnością się przy niej napracowałeś.

Olek
pozdrawiam Olek
Obrazek
Avatar użytkownika
kelo83
 
Posty: 276
Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2009, 10:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [WT] "Język" - 2nd Arm. Div. - Francja 1944

Postprzez Tiger » piątek, 5 czerwca 2009, 08:07

Dzięki wielkie za cenne uwagi, ale ... ;o)

kelo83 napisał(a):1) Podłoga z desek bezpośrednio na gruncie to nieporozumienie, pomijając fakt że byłoby strasznie zimno, to jeszcze podłoga by zgniła. Konstrukcja powinna być taka jak konstrukcja Twojego stropu ale bez dolnej warstwy desek...

1. Deski podłogi nie są bezpośrednio na gruncie (tego już teraz nie widać bo są zasypane gruzem) ale ułożone właśnie na belkach tak jak te wyżej. Zresztą na dole miała być jakaś piwnica czy coś ;o)

kelo83 napisał(a):...2) Strop do uzupełnienia. Proporcje wydają się być w porządku, ale ten strop będzie jak pudło rezonansowe gitary. Pomiędzy deskami powinna się znaleźć polepa, czyli sieczka ze słomy + glina, czasem z dodatkiem wapna, żeby gryzonie nie żarły słomy. W tamtych czasach sufity w budynkach mieszczańskich już tynkowano więc jak będzie Ci się chciało możesz uzupełnić (musu nie ma bo różne standardy były)....

2. Zastanawiałem się budując czy nie powinno tam właśnie być jakiegoś wypełnienia - spróbuję coś jeszcze w tym temacie zrobić, chyba nawet mam jakiś pomysł jak. Sufit był pociągnięty masą szpachlową ale widocznie za mało. Postaram się jeszcze poprawić na tyle na ile się da.

kelo83 napisał(a):...3) Ściany zewnętrzne wydają mi się trochę cienkie, ale to może już dla tego, że jestem przyzwyczajony do standardów panujących w Polsce...

3. Co do ścian to nie mam pojęcia jakie powinny być. Zresztą tego to już i tak nie zmienię.

Obraz (Les Plaisirs du bal, Antoine Watteau) ;o) : wydrukowany na kolorowej a rama zrobiona z balsy i zapałek - pomalowana na ciemny brąz, poprawiona brązem Van Dyck i przeciągnięta suchym pędzlem złotą farbą 8-) Na żywo wygląda fajnie - w powiększeniu na zdjęciach już niekoniecznie.
Avatar użytkownika
Tiger
 
Posty: 553
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 15:26
Lokalizacja: SLAVIA

Następna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości