"Greckie wakacje"-Operacja "Marita",skala 1/72

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: "Greckie wakacje"-Operacja "Marita",skala 1/72

Postprzez marder4 » środa, 2 czerwca 2010, 19:28

Oczywiście nie polemizuję,natomiast co do scenki nie miała w zamyśle oddawać wiernie okresu greckiego,zapewne gdyby to była diorama pt."Diossos w Mykenach", "Ulice starożytnego Pireusu",czy jakakolwiek inna obrazująca rzeczywistość sprzed 2000 lat to zapewne zagłębiłbym się bardziej w temat greckich budowli.Natomiast tutaj jest to tylko tło do pojazdu i figurek z 1941r.mające odniesienie do tytułu sceny.Zresztą po takim okresie czasu wiele elementów krajobrazu uległo zmianie.Sam osobiście widziałem jak w Perge kilkunastu facetów ustawiało resztki kolumn "plombując" miejsce po brakujących,nie przejmując się zbytnio jak to nazwałeś "ścisłymi standardami zwanymi kanonami".Po prostu im tak to pasowało .Tak więc byłbym ostrożny w dopasowywaniu definicji do życia i formułowaniu określeń typu"zuuuuupełnie nie wygląda".
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Reklama

modele polskich samolotów

Re: "Greckie wakacje"-Operacja "Marita",skala 1/72

Postprzez Czarny » środa, 2 czerwca 2010, 22:43

Nie Marderze, zuuupełnie a naprawdę zuuupełnie to nie wygląda jak coś greckiego. Dziwi mnie twoje podejście. Ustawienie tych ruinek w twoim zamyśle miało pokazać, iż scena dzieje się w Grecji, wiec nie ma tu znaczenia że nie robiłes np epickiej dioramy bitwy pod Maratonem, architektura tamtego okresu jest bardzo typowa (i nie z przed 2000 a bardziej 2400 - 2300) i po za tym że popadła w ruinę to nadal charakterystyczne punkty są widoczne. Ja ci nie kazłem odtwarzać całej świątyni a jedynie zwróciłem uwagę na pewne detale które pomimo upływu czasu nadal są widoczne.

Jakby to powiedziała część tego forum... nie jesteś modelarzem redukcyjnym....
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: "Greckie wakacje"-Operacja "Marita",skala 1/72

Postprzez uki761 » środa, 2 czerwca 2010, 23:50

Świetna scenka. Bardzo dobre ruiny - od razu wiadomo że to Grecja :mrgreen: a tak poważnie naprawdę mi się podoba.
Gratulacje!
Ostatnio edytowano niedziela, 6 czerwca 2010, 17:42 przez uki761, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: "Greckie wakacje"-Operacja "Marita",skala 1/72

Postprzez Jaho63 » czwartek, 3 czerwca 2010, 00:25

Szacunek za męską postawę i wytrwałość w tworzeniu w królewskiej skali! ;)
Dla mnie super! Dla mnie Grecja. I powiem jeszcze, arogancko, że prawdopodobnie jestem w większości osób nie mających pojęcia, resztki, jakiego typu kolumn tam leżą. ;o)
P.S. Szacunek dla Czarnego za jego wiedzę, ale takie uwagi są fajne, kiedy gościu dopiero robi dioramkę i możesz go nakierować w stronę światła. Teraz tylko pogrążasz człowieka, a on serce włożył (tylko błagam, niech z tego nie wynika pyskówka. Czarny, luz! :) ).
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: "Greckie wakacje"-Operacja "Marita",skala 1/72

Postprzez Domelski » czwartek, 3 czerwca 2010, 02:33

Dioramka i to w tej skali bardzo mi się podoba. Ładny klimat i ładnie oddane letnie kolory co jak oglądam na forum jest rzedkością (najcześciej ruiny, błoto i szaro-ceglaste wyobrażenie wojny), a na Twoich dioramkach widzę to samo co ja ostatnio próbowałem (lepiej lub gorzej) przedstawić czyli np. takie zderzenie pojazdu wojskowego z ładną okolicą, kwiatkami itp. także wielki plus.

Z kolei to co poruszył Czarny (z racji niewiedzy zakładam, że to co mówi to prawda) to dla mnie osobiście to duży minus. Aczkolwiek nie wszyscy muszą robić wszystko zgodnie z rzeczywistością (ja walnąłem panzer grau w 1944 co mi już wypomniano :P ).

Jaho63 ja uważam, że uwagi tego typu (Czarnego) po skończeniu dioramy są na miejscu. Wiem, że bolą ale od tego jest forum i szacun dla tych którzy przed robotą sprawdzili to i owo. Ja ostatnio sprawdzałem czy u ruskich mogła być chata murowana z zadaszeniem łupkowym. To też jest taka sama część pracy jak odpowiednie mundury czy malowanie pojazdu. Oczywiście ktoś może to olać i też sie nic nie dzieje (np. wsadzić Abramsa do obrony Berlina), ale chyba właśnie forum ma nam wytknąć nasze wady abyśmy mogli następne zrobić jeszcze lepiej. Przynajmniej ja to tak traktuję. Tym bardziej, że kolega podał historyczne tło dioramki, a nawet operację czyli zakładał prawdę historyczną.
Jeżeli Twój model do Ciebie mówi...

...to znak, że trzeba wywietrzyć pracownię.
Avatar użytkownika
Domelski
 
Posty: 17
Dołączył(a): sobota, 6 marca 2010, 19:40

Re: "Greckie wakacje"-Operacja "Marita",skala 1/72

Postprzez Czarny » czwartek, 3 czerwca 2010, 10:53

Po to pokazujemy modele na forum żeby się albo pochwalić albo czegoś nauczyć. Ja głównie po to żeby czegoś sie nauczyć. Forum jako platforma do wymiany zdań służy nie tylko do słodzenia ale też i krytykowania. Jeśli ktoś uważa inaczej to niech wystąpi do administracji z prośbą o otwarcie działu WAZELINA gdzie będzie się tylko chwalić ;o) ;o) ;o) ;o) ;o)

Warsztatu nie było więc trudno mi było moje uwagi przedłożyć podczas prac. Szanuje to co powiedział Domelski, mam podobne co on podejście. Praca został przedstawiona w dziale dioramy a w tej materii ważna jest zgodność historyczna nie tylko samego pojazdu a i tego co wystepuje na około niego.

Żadnej pyskówki robić tu nie chcę. Natomias jeżeli Marder czy ktokolwiek inny chciałby robić dioramę przedstawiającą jakiś fragment architektury to chętnie pomogę.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: "Greckie wakacje"-Operacja "Marita",skala 1/72

Postprzez marder4 » czwartek, 3 czerwca 2010, 11:49

Czarny napisał(a): Natomias jeżeli Marder czy ktokolwiek inny chciałby robić dioramę przedstawiającą jakiś fragment architektury to chętnie pomogę.

Dzięki za podpowiedż,oczywiście chętnie skorzystam z wiedzy i doświadczenia .
Czarny napisał(a): nie jesteś modelarzem redukcyjnym

Moim zamiarem jest odtwarzanie w miarę wiernie(lepiej lub gorzej) pojazdów,tutaj skupiam się na wertowaniu dokumentacji,dlatego taki pogląd jest niesłuszny.Widywałem gorsze błędy na forum bez odzewu.
Czarny napisał(a):Jakby to powiedziała część tego forum

Na razie jeszcze nie powiedziała i chwała im za to.
Czarny napisał(a): gładkie były jońskie czyli takie z wolutami w kapitelach ale za to one stały na bazach.

To tak na marginesie
Obrazek
Ale i tak dzięki za wszystkie uwagi,oczywiście krytyka zawsze mile widziana.
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: "Greckie wakacje"-Operacja "Marita",skala 1/72

Postprzez Czarny » czwartek, 3 czerwca 2010, 12:40

Marderze to o modelarstwie redukcyjnym powiedziałem z przekąsem bo sam dość ostro zareagowałem na akcję "tamtej części forum".

Co do kolumienek... ehh to się nazywa "rekonstrukcja" chociaż w Perge miałeś też trochę dobrych przykładów:

Obrazek

aha te "rekonstrukcje" to w wiekszości powojenne są, powstały ja zaczął sie boom turystyczny
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości