Włoskie Wakacje - Someventa 1/35 Tamiya

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Włoskie Wakacje - Someventa 1/35 Tamiya

Postprzez Ave » poniedziałek, 9 listopada 2009, 16:18

Co tu pisać, jak od wyjęcia przez Ciebie ramek z pudła wiadomo, że będzie super... Kolejna świetna dioramka, najbardziej mi się podoba rewelacyjne i zgrane z podłożem błotko.
Można się ewentualnie zastanawiać, po cholerę facet wyłaził na słupa, ale można też poprzestać na stwierdzeniu, że wygląda to fajnie :)
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Włoskie Wakacje - Someventa 1/35 Tamiya

Postprzez Radek Pituch » poniedziałek, 9 listopada 2009, 17:50

Świetne podłoże Sebuś. Bardzo przyjemna scenka. Super.
Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Włoskie Wakacje - Someventa 1/35 Tamiya

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 9 listopada 2009, 18:19

Bardzo się cieszę że Wam się podoba - motywuje to do nauszej nauki.
Wszystkim dziekuję za komentarze i postaram się poodpowiadać na pytania, albo rozwiać wątpliwości.
kwes napisał(a):czy ci panowie nie powinni mieć przy sobie lub w zasięgu etatowej broni?

powini - oparte są o murek poza dioramą :lol: - naprawdę to zapomniałem położyć do zdjęć bo schły sobie jeszcze.
kwes napisał(a):ale prawa dłoń słupnika jakoś tak dla mnie nie naturalnie wygląda
Ułożenie dłoni moim zdaniem jest natutralne - siądż na czymś wysokim podyndaj nogami i oprzyj tak rękę. Recenzentem była moja żona która zwracała uwage na niuanse ułożenia ciała.
kazio napisał(a):Skrobnij coś proszę n/t malowania rantu (to jak ostatnio, bejca przecierana różnymi akrylami?

Nie malowałem lakierobejcą duluxa - ciemny dąb. Bejca musi być bardzo dokładnie oszlifowana aby nie zostało na niej ani grama kleju farby żywicy. Szlifuję ją papierem ścierny 100 do drewna wzdłóż słojów. Następnie zmywam kurz, lekko wilgotną szmatką i maluje dobrym pędzlem aby nie wypadały z niego włosie. Maluję nie nakładając grubej warstwy a raczej wcieram bejcę do środka. Odstawiam do wyschnięcia na 24 godziny i maluje ją ponownie równie cieniutką warstwą - ot całą sztuka
kazio napisał(a):kwiatków" przy murku (Polak-made czy "zbiór własny"?).

To zbiór własny - z zakupywanych rzeczy jest tylko trawa Polak.
arthur_szu napisał(a):Jednak zostawiłeś to okopcenie lufy
Zostawiłem - ogladając zdjęci bojowych semovent lufy na końcach mają ciemne. Choć łamałem się czy jej nie podrapać.
michal.s napisał(a):
subgrafik napisał(a):PS. Do moderatorów. Czy nie możecie dać jakiegoś lepszego skryptu do tego "lightboxa",
bo prawdę mówiąc denerwuje, że nie można ciągiem oglądać zdjęć, tylko trzeba otworzyć i zamykać itd...
Zdaje mi się, że to nie jest wielki problem skoro nawet samemu bez problemu w Wordpresie
plugin taki włączyłem.


Niestety lepszego nie ma, można ewentualnie zastąpić takim który otwiera nowe okno przeglądarki, ale to gorsze niż to co jest teraz. Phpbb3 nie obsługuje w pełni Flesha, Javy, Ajaxa, przez co możliwości takich lightboxów są mocno ograniczone.
Do WordPressa nie ma co silnika forum porównywać, dwie różne bajki. Gdyby tutaj wszystko instalowało się tak prosto i szybko jak na Wordpresie - byłbym szczęśliwym człowiekiem :D


Kompletnie nie wiem o czym mówicie ale fajnie się czyta.
spiton napisał(a):Może należało dokupić łeb osobno. żywiczne mają często lepsze twarze

Twarze to żywica. Z moradmi często jest tak że widzi się je dopiero dokładnie po pomalowaniu.
Ave napisał(a):po cholerę facet wyłaził na słupa, ale można też poprzestać na stwierdzeniu, że wygląda to fajnie

Druga część zdania odpowiada moim przekonaniom :lol:
Patterson napisał(a):mógłbyś przybliżyć ziemiste pigmenty jakimi brudziłeś pojazd?
To właśnie cały problem robię to spontanicznie - mieszałem wiele pigmentów - tu takie, tam inne - a w to jeszcze inne. Kurcza nie potrafię tego wytłumaczć. Słowo.
Jeszcze raz dziękujęza wszystkie komentarze - pozdrawiam serdecznie.

PS. Jeśli moderatorzy nie będą mieli nic przeciwko to może zrobić do portalu takie podstawy dotyczące roślinności i podłoża - ( materiały, technikę itp) weług moich patentów.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Włoskie Wakacje - Someventa 1/35 Tamiya

Postprzez mnowogro » poniedziałek, 9 listopada 2009, 19:10

Świetna praca.
Z rzeczy które wpadły mi w oko, to miłe, różnokolorowe kamienie wpadające nawet w niebieski - bardzo fajny detalik, który jest często pomijany.
No i te kępki trawy - jeśli nie jesteś z tego terenu zadowolony, to przyjmij chociaż moje skromne wyrazy uznania w kwestii pomniejszania terenu do skali 1/35.

Czołg dokładniej obejrzę w następnej wolnej chwili.
Pozdrawiam !
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Re: Włoskie Wakacje - Someventa 1/35 Tamiya

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 9 listopada 2009, 20:30

rollingstones napisał(a):PS. Jeśli moderatorzy nie będą mieli nic przeciwko to może zrobić do portalu takie podstawy dotyczące roślinności i podłoża - ( materiały, technikę itp) weług moich patentów.


Nie ma zakazu, jest NAKAZ. ;o)
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Włoskie Wakacje - Someventa 1/35 Tamiya

Postprzez Tomek Hejmo » poniedziałek, 9 listopada 2009, 21:38

Brawo Sebek, kapitalna praca. Wszystko zagrało tak, jak powinno. Cały czas podnosisz poprzeczkę, jeżeli chodzi o wykonanie terenu. Sam czołg fajny, ale jednak czegoś mi w nim brakuje. Układ jezdny kapitalny, bardzo przekonujący. Figurek nie masz co się wstydzić. Dawaj następny warsztat!

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Włoskie Wakacje - Someventa 1/35 Tamiya

Postprzez ewpiga » poniedziałek, 9 listopada 2009, 21:51

Twoje prace są niezwykle cenne. Decyduje o tym nie tylko wysoki poziom artystyczny, ale również fakt, iż wytyczają one nowe kierunki w sztuce modelarskiej pod względem zainteresowań twórczych, przedstawianych tematów i sposobu ich ujęcia, czy też eksperymentów w zakresie technik malarskich. Postępy jakie czynisz stanowią centrum poszukiwań trwałych zasad, które mogą zapewnić Tobie osiągnięcia bliskie doskonałości.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Włoskie Wakacje - Someventa 1/35 Tamiya

Postprzez Sergionex » wtorek, 10 listopada 2009, 02:34

Podobno teraz tutaj wypada komentować prace :P Nie wiem bo dawno nie bywałem na żadnym forum ;o) Przyjacielu mój bardzo udany model i diorama! Nie mogę doczekać się spotkania i nadrobienia tego półrocza które dało mi ostry urlop od hobby. Pozdrowienia dla wszystkich! :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Włoskie Wakacje - Someventa 1/35 Tamiya

Postprzez rollingstones » wtorek, 10 listopada 2009, 09:57

ewpiga napisał(a):Twoje prace są niezwykle cenne. Decyduje o tym nie tylko wysoki poziom artystyczny, ale również fakt, iż wytyczają one nowe kierunki w sztuce modelarskiej pod względem zainteresowań twórczych, przedstawianych tematów i sposobu ich ujęcia, czy też eksperymentów w zakresie technik malarskich. Postępy jakie czynisz stanowią centrum poszukiwań trwałych zasad, które mogą zapewnić Tobie osiągnięcia bliskie doskonałości.

Dziękuję Piotr za tak miłe słowa.
Sergionex napisał(a):Przyjacielu mój bardzo udany model i diorama

Dzięki mój Mistrzu Yedi
Sergionex napisał(a):Nie mogę doczekać się spotkania i nadrobienia tego półrocza które dało mi ostry urlop od hobby.
Ja też myślę o tym, może skuszę Cię do sprzedania wszystkich farbek i pigmentów - i tak już nic nie robisz :P
mnowogro napisał(a):No i te kępki trawy - jeśli nie jesteś z tego terenu zadowolony

Jestem zadowolony :) prawdę mówiąc i nieskromnie to bardzo zadowolony
piotr dmitruk napisał(a):jest NAKAZ.

Powoli się do tego zabiorę.
Tomek Hejmo napisał(a):Sam czołg fajny, ale jednak czegoś mi w nim brakuje
sam zastanawiam się czy jednak takie dokładne zlanie całości nie odbija sięjednak na pojeżdzie. Choć lubię tak brudno.

pozdrawiam serdecznie
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Włoskie Wakacje - Someventa 1/35 Tamiya

Postprzez Yantom » niedziela, 15 listopada 2009, 19:32

Cud, miód i orzeszki ! Zresztą jak zwykle. Zasłużone szczere gratulacje.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: Włoskie Wakacje - Someventa 1/35 Tamiya

Postprzez bartek piękoś » czwartek, 11 lutego 2010, 18:31

Świetna scenka!
Taka świeża. Strasznie podoba mi sie brudzenie układu jezdnego i podłoże.
Wielke gratulejszyn!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: Włoskie Wakacje - Someventa 1/35 Tamiya

Postprzez Robert1978 » środa, 24 lutego 2010, 23:42

Forum obserwuje już od jakiegoś czasu i oczywiście nie mogę się nadziwić. Piękna robota.
Mam techniczne pytanie, z jakiego materiału wykonujesz ramki dioram. Tak patrzę, patrzę i nie mogę wydedukować co to jest.
Dziękuję za odpowiedź.
Robert.
Obrazek
Avatar użytkownika
Robert1978
 
Posty: 118
Dołączył(a): środa, 24 lutego 2010, 23:05
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości