Fake Tank - Iwo Jima [1:35]

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fake Tank - Iwo Jima [1:35]

Postprzez maxtor » piątek, 5 lutego 2010, 12:39

Witam wszystkich

Dawno niczego nie pokazywałem, ale prawdę mówiąc dawno też niczego nie zrobiłem. Wena naszła człowieka nieoczekiwanie w tym zimnym, białym styczniu. Ale do rzeczy.

Diorama przedstawia fikcyjny czołg wykuty przez Japończyków na Iwo Jimie, w wulkanicznej skale. Miał on za zadanie odciągać ogień od własnych wojsk.
Obrazek
Zdjęcie pochodzi z http://ibiblio.net

Wszystko zostało wykonane za pomocą gipsu budowlanego. Pomalowane Humbrolami i Citadelami, a na końcu przykurzone suchymi pastelami. Beczka wykonana z puszki po piwie. Wiem, wiem, brakuje figurek. Myślę nad jakimiś Japońcami, ale widziałem tylko jeden zestaw, niestety atakujących, a ja chciałbym w spokojnych pozach.

Wykonując dioramę, wzorowałem się na pracy Anioła pt. "Skalny czołg", dlatego takie uderzające podobieństwo, mam nadzieję, że nie zostanę za to zlinczowany :P a po za tym natchnieniem były również filmy "Sztandar chwały" i "Listy z iwo Jimy".

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 7 lutego 2010, 16:28 przez maxtor, łącznie edytowano 2 razy
pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
maxtor
 
Posty: 80
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Piła

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Fake Tank - Iwo Jima [1:35]

Postprzez Anioł » sobota, 6 lutego 2010, 19:28

Cieszę się, że moja scenka Cię zainspirowała.
Co do Japończyków w „ nieatakujących” pozach, to przejrzyj ofertę żywicznych figurek Verlindena i Warriorsa.
Z plastików jest jeszcze kilka zestawów Finemolds. Niestety nie wiem jak z ich jakością. O ile dobrze pamiętam, były dostępne w Martoli.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: Fake Tank - Iwo Jima [1:35]

Postprzez rollingstones » sobota, 6 lutego 2010, 19:43

Bardzo klimatyczna - figury dopełnią scenę - zrób foty z nimi jak kupisz i zrobisz.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Fake Tank - Iwo Jima [1:35]

Postprzez Adam Obrębski » sobota, 6 lutego 2010, 20:18

No to mamy drugi piękny skalny czołg na forum. Figurki obowiązkowo!
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Fake Tank - Iwo Jima [1:35]

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 6 lutego 2010, 20:53

Potworniście mi się to podobuje.. Co do pozorantów- faktycznie z japończykami jest bida. Może w takim razie postawić tam jakiś G.I.- takich 'at rest', lub zwyczajnie w niewalecznych pozach da się znaleźć..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Fake Tank - Iwo Jima [1:35]

Postprzez maxtor » niedziela, 7 lutego 2010, 11:10

Myślałem, że nikt nie napisze, uff. Dziękuję za opinie Panowie i miło Anioł, że Tobie się spodobała. Oglądałem figurki Verlindena: http://www.verlindenonline.com/store/verlinden-1-35-have-a-light-marine-item-2036.html, na te się czaiłem. W Polsce są dostępne?
Ostatnio edytowano niedziela, 7 lutego 2010, 16:15 przez maxtor, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
maxtor
 
Posty: 80
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Piła

Re: Fake Tank - Iwo Jima [1:35]

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 7 lutego 2010, 11:26

CIACH!
Oraz tu:
CIACH!
Linki niezgodne z regulaminem
Cc

..choć miniaturka może mylić
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Fake Tank - Iwo Jima [1:35]

Postprzez rollingstones » niedziela, 7 lutego 2010, 11:33

Jest taki fajny nowy zestaw dragona z amerykańskimi żołnierzami z walk na Pacyfiku - gdzieś mi przemknął przez oczęta.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Fake Tank - Iwo Jima [1:35]

Postprzez Anioł » niedziela, 7 lutego 2010, 13:43

Jesienią zeszłego roku zamówiłem 3 zestawy bezpośrednio ze stronki Verlindena. Po miesiącu figurki były u mnie, tak jak prosiłem: bez faktury i wysłane jako „prezent”.
Widzę, że obniżka cenowa cały czas obowiązuje, więc chyba warto, szczególnie w przypadku zamawiania kilku pozycji.

Zestawik, który sobie upatrzyłeś świetnie ubarwi scenkę.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości