FRANCJA lato 1944 "Cisza przed burzą" (1:35)

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

FRANCJA lato 1944 "Cisza przed burzą" (1:35)

Postprzez Domelski » sobota, 6 marca 2010, 19:53

Witam szanowne grono modelarzy i jako nowicjusz na forum chciałbym się przywitać. A żeby nie tak z pustymi rękami, to postanowiłem wrzucić ostatnio ukończoną dioramkę.
Generalnie moje modelarstwo kręci się wokół skali 1:35 i niemieckich pojazdów z okersu II wojny światowej.

Skala 1:35
Modele:
Sd.Kfz.7/1 Italeri
Sd.Kfz.161/3 (wersja eksperymentalna)
2 cm Flakvierling 38 Tamiya
figurki różni producenci
Podłoże: gips

Diorama zrobiona w oparciu o dość stare modele zrobione jakiś czas temu (co zresztą widać na odległość) i bez udziału aerografu. Niestety, mój warsztat figurkowy słabizna, ale mocno nad nim pracuję i mam nadzieję zaprezentować w przyszłości dużo lepsze wykonanie figurek.
Mimo to mam nadzieję, że dioramka przypadnie do gustu w wymiarze ogólnym.

Do zdjęć użyte 2 aparaty (różnica między nimi mnie rozbroiła, no ale jeden z nich to full wypas - i bynajmniej nie mój :? .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I bardziej detalicznie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I mała twórczość z udziałem Photoshopa:

Obrazek
Jeżeli Twój model do Ciebie mówi...

...to znak, że trzeba wywietrzyć pracownię.
Avatar użytkownika
Domelski
 
Posty: 17
Dołączył(a): sobota, 6 marca 2010, 19:40

Reklama

Re: FRANCJA lato 1944 "Cisza przed burzą" (1:35)

Postprzez Borzadow » niedziela, 7 marca 2010, 14:01

Oo bardzo ładny teren... aż chce się położyć na tej trawie i poopalać :)
Figurki faktycznie może najlepsze nie są, pojazdy ujdą w tłoku, ale teren udało Ci się zrobić naprawdę fajnie, przykuwa oko.
A co to za piękne kwiatki które rozrzuciłeś po łące? Chętnie użyłbym takich do mojej dioramy.
Borzadow
 

Re: FRANCJA lato 1944 "Cisza przed burzą" (1:35)

Postprzez kapral » poniedziałek, 8 marca 2010, 09:57

Witam. Jeżeli mam być szczery, to pochwała należy Ci się, ale tylko za roślinność. Natomiast reszta, hmmm pozostawia bardzo dużo do życzenia. To, że pojazdy były dawno temu wykonane nie usprawiedliwia faktu, że można je było "trochę reaktywować". Figurki to samo. Pamiętaj kolego, że diorama to całość. Wrzucę tu wątek z ostatniego Bytomia. Ktoś wystawił w dioramach dwa "monstra", potężne rozmiarowo dioramy. Lądowanie w Normandii i Desant na Pacyfiku. Typowy przerost formy nad technicznym wykonaniem. Pominę fakt podpisania tej drugiej jako "Bonsai" :?: :?: :?: Obydwie prace robiły wrażenie z odległości 2-3 metrów. Im bliżej, tym bardziej traciły na wartości. Po prostu wychodziły na jaw wszystkie niedokładności i błędy wynikające z nadmiaru detali i braków technicznych . Ale to tak na marginesie. W Twoim przypadku brawa za roślinność i pomysł. Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: FRANCJA lato 1944 "Cisza przed burzą" (1:35)

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 8 marca 2010, 10:27

Masz potencjał - fajny pomysł i bardzo ładna scenka - figury i pojazdy bardzo odstają od niej.
Dawaj dalej, bo może być tylko lepiej.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: FRANCJA lato 1944 "Cisza przed burzą" (1:35)

Postprzez Domelski » poniedziałek, 8 marca 2010, 21:35

Dzieki chłopaki za komentarze i docenienie moich chwastów. Nad resztą pracuję intensywnie i mam nadzieję, że na następniej dioramie będziecie mogli lepiej ocenić figury i pojazdy.
Jeżeli Twój model do Ciebie mówi...

...to znak, że trzeba wywietrzyć pracownię.
Avatar użytkownika
Domelski
 
Posty: 17
Dołączył(a): sobota, 6 marca 2010, 19:40


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości