Pancerna Rezerwa Uderzeniowa. Poznań 1945. 1:35

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Pancerna Rezerwa Uderzeniowa. Poznań 1945. 1:35

Postprzez uki761 » wtorek, 8 czerwca 2010, 20:46

Dzień dobry,cześć i czołem. Chciałbym zaprezentować dioramkę zrobioną na początku roku. Pierwotnie miała na niej stać
Pantera którą pokazałem w Galerii Ukończonych Modeli, ale doszedłem do wniosku że zbyt ją przytłacza i ostatecznie wylądował
na niej Stug III. Jest to model Dragona, jak również figurki tej firmy. A zatem :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Pancerna Rezerwa Uderzeniowa.Poznań 1945.

Postprzez ROMAN » wtorek, 8 czerwca 2010, 21:36

O kurcze, skąś znam tę uliczkę. Amerykanie tam wcześniej nie byli ? A ja myślałem, że wszystkich Niemców wyłapali.... :mrgreen:

....ale na poważnie. Bardzo fajna zimowa dioramka i dobrze że Stug bo faktycznie Pantera by przytłoczyła całą scenerię do tej wielkości podstawy. . Bardzo ładnie i sugestywnie wyszły Ci resztki śniegu na bruku. Szkoda że nie ma więcej. Podobają mi się gąski jak i sam pojazd choć jak na mój gust tłumik wylotowy armaty za przesadnie czysty tak jakby żadnego strzału nie oddał. Figurki całkiem dobre ale z dalszych ujęć a pierwszemu ( 8 zdjęcie) chyba trzonek od granatu się złamał.
Kompozycyjnie dobrze z tym, że gość w czapie jakby oderwany od rzeczywistości, nieświadom zagrożenia.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Pancerna Rezerwa Uderzeniowa.Poznań 1945.

Postprzez uki761 » wtorek, 8 czerwca 2010, 21:58

ROMAN napisał(a):O kurcze, skąś znam tę uliczkę. Amerykanie tam wcześniej nie byli ? A ja myślałem, że wszystkich Niemców wyłapali...

No nie tych paru ocalało :mrgreen:
Ten koleś w czapie to rezerwista dlatego zle się ustawił, a złamany trzonek od granatu pod koniec wojny ? - To norma :mrgreen:
ROMAN napisał(a): Bardzo ładnie i sugestywnie wyszły ci resztki śniegu na bruku. Szkoda że nie ma więcej.

Jak resztki to resztki ;o)
Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: Pancerna Rezerwa Uderzeniowa.Poznań 1945.

Postprzez spiton » wtorek, 8 czerwca 2010, 22:56

Fajna scenka.
Tylko powiedz mi, ten rusek z pepeszą znalazł się w złym miejscu i albo się wycofa, albo się zaraz będą zabijać. Dobrze zrozumiałem ??
Podoba mi się jak malujesz figurki. Są dosyć naturalne. A realizm zawsze mi się podoba ,-)).
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Pancerna Rezerwa Uderzeniowa.Poznań 1945.

Postprzez uki761 » wtorek, 8 czerwca 2010, 23:00

To nie jest rusek. To Niemiec ze zdobyczną pepeszą w futrzanej czapie - oni wszyscy grają w jednej drużynie -na wyjezdzie :mrgreen:
Pozdr.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: Pancerna Rezerwa Uderzeniowa.Poznań 1945.

Postprzez kapral » środa, 9 czerwca 2010, 08:28

Wszystko ślicznie. Tylko dwie drobne uwagi. Pojazd powinien na tym bruku zostawić piękne jasne ślady gąsienic w postaci poprzecznych kreseczek. Druga sprawa. Jeżeli wstawiacie "gotowce" MiniArt-u to na litość boską róbcie coś z tymi rozwalonymi krawędziami murów, budynków itd. Przecież one są tak nienaturalnie okrągłe i gładziutkie, że aż oko boli.
Całość bardzo dobra, logiczna i nie przeładowana.
Gratulacje kapral
kapral
 

Re: Pancerna Rezerwa Uderzeniowa.Poznań 1945.

Postprzez ROMAN » środa, 9 czerwca 2010, 09:03

kapral napisał(a): Jeżeli wstawiacie "gotowce" MiniArt-u to na litość boską róbcie coś z tymi rozwalonymi krawędziami murów, budynków itd. Przecież one są tak nienaturalnie okrągłe i gładziutkie, że aż oko boli.


Kapralu....poprawimy się na przyszłość. Też mi się te zakończenia strasznie nie podobają bo same gotowce nie są takie złe jeśli chodzi o pomysły. Natomiast czasem tragiczne jeśli chodzi o spasowanie i wykonanie tych form.
A tak na marginesie to przecież każdy model pojazdu czy figurki z pudła to też gotowiec....więc budowli nie powinno się stawiać w roli drugoplanowej.....że to jakiś tam gotowiec.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Pancerna Rezerwa Uderzeniowa.Poznań 1945.

Postprzez uki761 » środa, 9 czerwca 2010, 18:07

Na te zaokrąglone końcówki muru zwróciła mi uwagę nawet moja żona :D
Szczerze to nie chciało mi się tego poprawiać i pózniej żałowałem. Następnym razem nie odpuszczę, bo faktycznie to widać.
Zastanawiam się dlaczego ten błąd powiela producent? A tak ogólnie to uważam że te dioramki Miniartu są o.k.
Trzeba przy nich popracować ale dają radę( te dobrze zrobione :mrgreen: ).
Dzięki za komentarze. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: Pancerna Rezerwa Uderzeniowa.Poznań 1945.

Postprzez kapral » środa, 9 czerwca 2010, 20:07

Pisząc "gotowce" nie miałem nic złego na myśli, absolutnie. Mnie również bardzo się podobają niektóre pomysły budynków i ruin z MiniArt-u. Jednak właśnie te krawędzie skutecznie mnie zniechęcają przed użyciem.
Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: Pancerna Rezerwa Uderzeniowa.Poznań 1945.

Postprzez PiterATS » środa, 9 czerwca 2010, 21:18

Regulamin kategorycznie zabraniała stawiania Panzerfausta na głowicy, tak jak to widzę na dioramce. Powód jest prosty. Wystarczy, że żołnierz, nieco bardziej energicznie postawi tak broń na głowicy i może to się skończyć wybuchem w rękach.
No chyba, że w Twoim przypadku Panzerfaust jest nieuzbrojony, ale po co go wtedy brać do walki :)
Ogólnie jest fajnie ;o)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 797
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pancerna Rezerwa Uderzeniowa.Poznań 1945.

Postprzez uki761 » środa, 9 czerwca 2010, 21:53

PiterATS napisał(a):Regulamin kategorycznie zabraniała stawiania Panzerfausta na głowicy, tak jak to widzę na dioramce. Powód jest prosty. Wystarczy, że żołnierz, nieco bardziej energicznie postawi tak broń na głowicy i może to się skończyć wybuchem w rękach.

Nie miałem o tym pojęcia. Dzięki za cenną uwagę (będę pamiętał na przyszłość) :)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: Pancerna Rezerwa Uderzeniowa.Poznań 1945.

Postprzez Yantom » czwartek, 10 czerwca 2010, 16:18

Pogratulować. Wszystkie uwagi koledzy już wymienili. To co, pozostał jeszcze "tygrysek" do wykonania ?

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: Pancerna Rezerwa Uderzeniowa.Poznań 1945.

Postprzez uki761 » czwartek, 10 czerwca 2010, 17:14

Kto wie? :)
Pzdr.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: Pancerna Rezerwa Uderzeniowa.Poznań 1945.

Postprzez Anioł » czwartek, 10 czerwca 2010, 22:09

Podoba mi się malowanie Stuga. Roztapiający się śnieg wyszedł bardzo naturalnie. Świetnie prezentują się poobijane chełmy wojaków , ale cieniowanie białych części mundurów podoba mi się mniej.
Co do poznańskich klimatów to może :
Obrazek
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: Pancerna Rezerwa Uderzeniowa.Poznań 1945.

Postprzez uki761 » czwartek, 10 czerwca 2010, 22:20

Znam to zdjęcie, to może być też fajny temat na dioramkę.
Anioł napisał(a): cieniowanie białych części mundurów podoba mi się mniej

Jak dla mnie to trudny temat i ciągle się tego uczę :oops:
Dzięki za komentarz. Pozdrawiam.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Następna strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości