Angielska herbata...

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Angielska herbata...

Postprzez ewpiga » niedziela, 2 grudnia 2007, 01:08

Finito. Teraz spokojnie mogę się skupić na wspólnym projekcie następnej makiety.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Reklama

Re: Angielska herbata...

Postprzez Yantom » niedziela, 2 grudnia 2007, 01:56

Stary sprawdzony przepis na dioramę wg EWPIGI. Weż 1 wrak, kilka figurek, cośtam, cośtam, jakieś ruinki i mamy następną świetną dioramę. Mnie się podoba. Myślałem, że już zapomniałeś o tym projekcie. W Twoich dioramach zawsze uderza ten pozorny bałegan i mnogość szczegółów, które przykuwają uwagę widza. Tu jakaś butelka, tam złamana belka itp. I mimowolnie szukamy kolejnych szczegółów. Rewelacyjna moim zdaniem jest roślinność oraz jej malowanie. Z czego te krzaczki ?? O fotkach nie wspominam, w tej firmie to reguła.
Poprzeczka jest wysoko, trudno doskoczyć, ale choć trzeba próbować.
pozdr Tomek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: Angielska herbata...

Postprzez TomB(raider) » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 01:13

Pięknie, pięknie. :-)
Wydaje mi się, że czwóreczka powinna mieć zimmerit. Ale, kto ją tam wie. :-)
Bardzo mi się podoba.
Głęboka ta rzeczka, :-)
Avatar użytkownika
TomB(raider)
 
Posty: 236
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:41
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: Angielska herbata...

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 17:18

świetna - mam nadzieję że kiedyś będę tak umiał - gratuluję
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Angielska herbata...

Postprzez ewpiga » wtorek, 4 grudnia 2007, 00:10

Yantom :arrow: Kiedyś wyczytałem w poradniku payo. Ktoś nie pamiętam> opisywał proces budowy takich krzaków i drzew wspominał, o naturalnych roślinach jej nazwy też nie pamiętam ( łykam lecytynę ale nijak nie pomaga) opisane tam jest to bardzo szczegółowo. Nazbierałem chrustu, odciąłem dolne łodygi pozostawiając górne, te zamoczyłem w kleju i posypałem zielem modelarskim(majeranek) po wyschnięciu wymalowałem aerografem przy okazji cieniując.
TomB(raider) :arrow: Może powinna mieć tą masę na sobie ale szczególnie nie zaprzątałem sobie głowy wyszukiwaniem czy tak było, rzeczka głęboka tam widziałeś butelki a wiesz jak na bani się prowadzi :D
rollingstones :arrow: Dzięki też tak umiesz, tylko kurde ci się nie chce. ;o)
Piotrek.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Angielska herbata...

Postprzez Timi » wtorek, 4 grudnia 2007, 00:20

komosa ciernista to chyba a roślina
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Angielska herbata...

Postprzez Pedros » wtorek, 4 grudnia 2007, 15:44

Śliczna diorama.
Wyczuwa się tai nastrój skupienia kiedy żołnierze czają się przed oknem. Cisza, spokój. Ładnie tonowane kolory. Roślinność i podłoże ekstra!

Nie jestem tylko do końca przekonany co do tych pływających kawałków liści.
Pedros
 
Posty: 27
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 20:36

Re: Angielska herbata...

Postprzez Modelarz » piątek, 7 grudnia 2007, 21:14

Słowem wstępu:
Niesamowita robota, masz Mistrzu talent.

Uszczegółowienie:
Podoba mi się kompozycja tej dioramy, ci żołnierze faktycznie się skradają a nie tylko udają że to robią (jak to figurki mają w zwyczaju) Scenka z wyczuciem skomponowana, wyrazista ale nie krzykliwa. Bardzo dużo przyciągających oko detali, roślinność również przyjemnie prawdziwa, woda w beczce i kolorystyka podłoża są świetne.
Chciałbym kiedyś zobaczyć Twoje dioramy na żywo.

A co mi się nie podoba:
Za mało osobnych zbliżeń na figurki. Na pierwszy rzut oka wyglądają po prostu na dobrze pomalowane, a przydało by się tą obserwację pogłębić :D

W sumie to ja tej dioramy nie powinienem oglądać bo po moich tegorocznych wybrykach dostaję depresji jak widzę zbyt dobre modele, ale co tam, co mnie nie zabije to wzmocni.
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Angielska herbata...

Postprzez ROMAN » poniedziałek, 31 grudnia 2007, 11:31

Witam.
Świetna diorka, w kolorystyce i koncepcji. Jak pozostałe Twoje prace ta też mi się bardzo podoba.

W fotkach proponowałbym zejść jeszcze ciut niżej z aparatem. Natomiast może szkoda, że te pancerne obudowy na wieży są kompletne lub bez przestrzeleń broni małokalibrowej co podniosło by ciut dramatyzm. Ale to nie minus.

Jednym słowem "cuda Panie, cuda".

Gratuluje świetnej pracy ....i strony www (byłem, widziałem)

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Angielska herbata...

Postprzez ewpiga » środa, 2 stycznia 2008, 22:08

ROMAN napisał(a):...W fotkach proponowałbym zejść jeszcze ciut niżej z aparatem.

Racja, trzeba mi było wkleić kilka fotek wykonanych z „żabiej perspektywy” ujęcia takie są efektowne. Bardziej zależało mi na pokazaniu ogólnego planu całości dioramy .
ROMAN napisał(a):...Natomiast może szkoda, że te pancerne obudowy na wieży są kompletne lub bez przestrzeleń broni małokalibrowej co podniosło by ciut dramatyzm.

No i tu się zgodzę, wiesz jak to jest: podczas planowanie i budowy takimi detalami się nie zajmujesz, skupiasz się bardziej na tym by kompozycja była spójna i z sensem. To co można byłoby poprawić, zmienić, lub dodać kilka detali zazwyczaj wpada nam do głowy gdy jest już po przysłowiowych „ptokach”
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Angielska herbata...

Postprzez Sudden » sobota, 5 stycznia 2008, 17:44

Witam. Można pozazdrościć warsztatu,niemniej jednak widzę małe niedociągnięcia. Pomysł i rozplanowanie jest świetne,jak i foto. Ale ten wrak PanzerIV zdradza się trochę. Szkoda, że nie zastosowałeś jakichś fototrawień, bo te osłony na wieży to strasznie grubawe są (o zaczepach nie wspomnę ). Jeśli chodzi o karmo PanzerIV to jest tragiczne. Niestety fotki od strony gąsienic niema. Mogę się domyślić ze zostały gumowe gąski szkodabo nie widać w gasienicach podziału ogniwek . Ruinki wcale nie wycieniowanie, nieraz nie trzeba Verlinden tylko dobrze wycieniować.. Przepraszam ze tak bardzo krytycznie, ale na oglądałem się modeli Mosonmagyarovar w 2007 i teraz spoglądam na każdy szczegół w dioramkach .
http://www.rlm.at/cont/gal9932.htm
Sudden
 

Re: Angielska herbata...

Postprzez ROMAN » sobota, 5 stycznia 2008, 19:54

Sudden napisał(a): Przepraszam ze tak bardzo krytycznie, ale na oglądałem się modeli Mosonmagyarovar w 2007 i teraz spoglądam na każdy szczegół w dioramkach .
http://www.rlm.at/cont/gal9932.htm


SUDEN ty się chwalisz żeś tam był czy takie wspaniałe modele wykonujesz?
"ręce i nie tylko opadają, jak się czyta takich krytyków"
Należała Ci się widać słusznie ta szarfa od hakenkroyca.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Angielska herbata...

Postprzez ewpiga » niedziela, 6 stycznia 2008, 00:08

Sudden napisał(a):... na oglądałem się modeli Mosonmagyarovar w 2007 i teraz spoglądam na każdy szczegół w dioramkach .

Spodobało mi się Twoje wejście dziś rejestracja i od razu 4x4 !! Będzie to występ jednorazowy,czy raczej zawitałeś na dłużej ?? Oglądasz tylko wystawy, budujesz coś swojego.??
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Angielska herbata...

Postprzez Akahoshi » niedziela, 6 stycznia 2008, 00:16

Sudden, zanim zaczniesz chwalić, lub ganić, naucz się poprawnej polszczyzny. Bo nijak nie idzie zrozumieć pewnych Twoich wypowiedzi. :evil:
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Angielska herbata...

Postprzez artek81 » wtorek, 7 kwietnia 2009, 12:45

Dioramka wypasiona, zachwycalem sie nia jak kupilem poradnik payo o dioramach i zachwycam sie tutaj, ja mam na koncie zaledwie jeden model sklejony wiec jestem poniekad laikiem w tej dziedzinie i byc moze nie dostrzegam niedociagniec czy czegokolwiek złego dla mnie po prostu bomba podobnie jak i dioramy Romana :) mam nadzieje ze za pare lat osiagne choc odrobine podobny poziom choc wiem ze nie bedzie latwo

pozdro i tak samo udanych projektow w przyszlosci zycze bo choc sam tak nie potrafie to juz samo podziwianie prac innych doswiadczonych modelarzy daje niesamowita frajde bo to dowod ze mozna zrobic cos naprawde wspanialego :))


Proszę używać znaków przestankowych, dużych oraz polskich liter.
Pan_Cerny
artek81
 
Posty: 124
Dołączył(a): piątek, 1 sierpnia 2008, 12:19

Następna strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości